bugün

entry'ler (4906)

junior larousse

Bir çocukluk efsanesi olarak her zaman kalbinde ve zihnimde yeri olacak olan altı ciltlik ansiklopedi serisi. internetten PDF'sini bulup çocukluğuma kısa bir yolculuk yapma şerefine nail oldum. Artık huzurla ölebilirim. Öyledir işte.

mert hakan yandaş

inanmayacaksınız ama Messi ile ortak bir özelliği olduğunu düşündüğüm oyuncudur. Messi de mert Hakan da futbolu kolay gösteriyor. Gerçi birisi oyunu kolay gösterirken diğeri ise futbolcu olmayı kolay gösteriyor.

hepsiburada

Dünyanın en garip online alışveriş platformu olabilir. Bir ayakkabı alacaksınız, ürünün numaralara göre liste fiyatı farklı. Efendim tamam olur öyle diyorsunuz, net %30 indirimli diye sattıkları ürünün başka bir numarasında indirim yok. indirim olmayan ürünün liste fiyatına bakıyorsunuz %30 indirimli fiyatla neredeyse aynı. Ürünü beğenilere eklediğinizde bile fiyat değişebiliyor. Fakir olduğum için hemen al sonra öde hizmeti ile satın almak istediğimde hizmet bedeli yanında aynı satıcının aynı ürünü birden çok daha pahalı oluyor. Eskiden bu hizmeti peşinatsız alabiliyorken şimdilerde peşinat vererek alabiliyoruz. Kasım indiriminde termos alayım dedim on defa alışveriş yaptığım adrese evde olduğum halde ulaşılamadı deyip ürünü geri göndermişler. Müşteri hizmetlerini arıyorum, personel ürününüz geri gönderilmiştir diyor. Yapma ya! Ulan uygulamadan zaten görmüyorum onu, ürünün fiyatı zamanlanmış yeniden gönderin, sizin hatanız diyorum yeniden satın almanız gerekiyor diyorlar. Kesinlikle geçen yılki kaliteden eser yok. iyice zıvanadan çıkmışlar artık alışveriş yapmayı düşünmüyorum kesinlikle.

26 kasım 2023 samsunspor beşiktaş maçı

19 bin 1912 diye bir sayı olduğunu öğrendiğimiz futbol müsabakası.

bir telefona şifre neden konulur

Kilitsiz telefonun düşüncelerinizin okunmasından farkı yoktur. Telefonlar insanların biraz da kara kutusu gibi oldu. Mesajlar, fotoğraflar derken ciddi anlamda özel veriler tutuyoruz. Bu verilen reklam amacıyla işlenmesi başka, birinin eline geçtiğinde kullanılması bambaşka senaryolar.

steam

Dünya genelinde oyunlara biçilen değeri görünce ve ülke üzerinde telefonun lüks olduğu algısına şahit olunca iyi olmuş diyorum. Telefon kullanmak, oyun oynamak hedef haline gelmiş durumda. Ülkece savaşa girsek, halk olarak daha az zararlı çıkardık.

the walking dead

3. Sezonda vali karakterinin tespiti dillere destandır.

--spoiler--
Artık bu dünyada öldürmezsen ölürsün, ya da ölür ve öldürürsün.
--spoiler--

mehmet topal

Onu hep düzgün kişiliği ve ne zaman adı geçse kulağımda canlanan şu cümlelerle hatırlarım;

--spoiler--
"Hocam Allah Kuran çarpsın..."
--spoiler--

29 ocak 2023 fenerbahçe kasımpaşa maçı

Ya olum bu gerizekalı tayfaya açıklama yapmayın. Hakem doğru veya yanlış bir yorum yapmış ve tekrarlatmış. Kuralda penaltı atan oyuncuyu açıkça etkilerse diyor. Etkiliyor mu, etkiliyor aq. Ben etkilendim mesela.

Ona bakarsan ofsayt kuralı belli "açık!" bir şekilde ofsayt olmayan pozisyona beş dakika bakılıp ofsayt bulundu aq. Bunlar ağlama modunu açtı, hiç muhattap olmayın. Her seferinde maç biter bitmez açıklama yapıp göt oluyorlar.

ayıgtoyon

Türk mitoloji karakteri ürüng ayıg toyon'dan esinlenerek edinmek istediğim soyadıdır. Türkçe anlamı olmayan, harfler itibariyle de benzer olan soy adımı ayıgtoyon olarak değiştirme fikri geldi birden. Kabul edilir mi diye merakta bırakmıştır.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

iki notayı bir asırda ancak bir araya getirir. işinin ehli sayılmaz.

çekiç ve gül bir behzat ç hikayesi

Blu TV'de yayınlanmaya başlayan Behzat Ç dizisidir. ilk bölüm için genel anlamda girişi fena değildi diyebilirim.

--spoiler--
Harun Sinanoğlu'nun dizide olmaması bizi zaten üzüyorken, kedinin ölümünde neredeyse ağıtlar yakan, ortalığı ayağa kaldıran ekip, göldeki cesette bulduğu harun isimli emniyet personeli kimliğinden sonra sadece "hassiktir!" diye tepki veriyor. Hani şöyle söyleyeyim, harun'un babası otobüs çaldığında daha verilen şaşkınlık tepkisinin yarısı bile değil. Bir de 'harun falanca yerde görevde değil mi ya?" diye devam ediyor diyeyim siz anlayın. Üzerine daha garibi emniyetteki yeni kadın Arkadaş "harun konserim geldi" dediğinde sevinçten havalara uçtular akabinde. Sonrası, ama o harun değilmiş tüh falan filan.
--spoiler--

Ya ben kafam güzel izlediğim için anlayamadım ya da bu dizi bizimle eyleniy.

uefa uluslar ligi

Uefa'nın maç sayısını arttırmak için giriştiği en büyük saçmalıktır. Şampiyonlar Ligi'nin lig usulü formata döneceğinin konuşulduğu zamanlarda peydah olmuşken en azından lig usulü bir formatta oynanabilirdi. iki ayrı seviyedeki iki kümeden oluşan lig formatı yap olsun bitsin. Mis gibi de izlerdik.

tregeze

erman Toroğlu'nun trezeguet'un ismini ısrarla ve inatla telaffuz etme şekli.

allah ın tek olması ve bir olması

Birden fazla yaratıcı fikri zaten onları da bir yaratıcının yaratmış olması fikrini kaçınılmaz kılar. Tanrı varsa tek olmalı, birden fazla tanrı varsa da onları yaratan bir tanrı kesinlikle olmalı kısacası.

Ancak şöyle bir durum var, tanrı ezeli olmalı. Ezeli olan bir varlığın olabileceğine inanıyorsan bu varlık evrenin kendisi de olabilir.

arif ışık

ismini cem yılmaz'ın babası arif yılmaz'dan alan karakter. Karantina günlerinde bir kez daha oturup izleyeyim dedim ve Arif işık'ın doğum tarihinin de abisi Can Yılmaz'ın doğum tarihi olduğu detayını fark ettim.

yunus dönertaş

Allah rahmet eylesin.

15 temmuz 2021 de kendisi Çorlu devlet hastanesi'nde görülüyor. 19 Ağustos 2021'de ise 3 parça kemik ve kafatası buluyor. Kemiklerin Yunus'a ait olduğu teyit edildikten sonra ağabeyi çıkıp cinayet şüphemiz yok açıklaması yapıyor. Bana çok tuhaf geldi bu. Üç parça kemikten yaralama olup olmadığını nasıl tespit edebildiniz diye sormak yerine bir cümleyi kuruyor. Bana kalırsa kesinlikle cinayet. O kemikler oraya nasıl geldi ve adam. Nerede gerisi bu adamın eceliyle öldüyse. Bilen biri yeşillendirsin gerildim.

diagoras

Doğum gününde (03.06.2011) sözlüğe katılmış, ve 03.06.2021 tarihinde sözlükteki 10. Yılını tamamlamış olan yazardır. ilk kayıt olurken bırakın on seneyi, on gün bile yazmayı hayal edemezdim. Tek bir "paradoks" aramasından konu nerelere geldi.

var

Dünyanın en saçma uygulanma şekline sahip teknolojidir. Var hakemi 2 saat maçın hakemini çağırıp izleteceğine, kararı var hakemi versin hakem o kararın var hakemi tarafından verildiğini "var işareti" ile göstersin. Mal mal işler amk.

vatan hainlerinin ortak özellikleri

Rüşvet verme ve rüşvet alma alışkanlıklarının olması.