bugün

çocukluğumda coyote nin bir türlü yakalayamaması sonucu beni fitil eden karakter..
mip mip diye ötüp jet hızıyla kaçan kuş...
yol koşucusu isimli ilginç kuş.kanatları vardır tabiki ama kullanmaz, koşturmayı tercih eder.bi belgeselde orjinalini gördüğümde yarılmıştım.
cok adi bir hayvandir bu. coyote muhendislere tas cikartircasina planlar yapar, bissuru bissuru paralar verip acme'den alet edevat alir son teknoloji, ama gel gor ki bu adi hayvan ya tesaduf eseri kurtulur, ya da coyote'nin ne yapacagini bilir ne yapar eder kurtulur serefsiz. ya bir keresinde ucurumdan dusmemisti yer cekimini bilmiyor diye, lan sahsiyetsiz madem bilmiyorsun, bilmedigin seyi bilmedigini nerden biliyorsun.
acme şirketiyle ortak çalışan kuş, zavallı coyote onu yakalayamadıkça aldığı garip aletlerin hepsinden komisyon alıyor
bir kere yakalanmasını umduğum çizgi karakter. çok sevmeme rağmen coyote un yakalamasını beklediğim zamanlar olmuştur. * * ama hep hüsrana uğramışımdır ve ondan sonra izlemeyi bırakmıştım zaten. *
çizgi filmi yapanların hep taraf tuttuğunu düşündüğüm yapım. birkeresinde coyote yola taş koyuyor ve üzerine tünel görüntüsü veren siyahlık çiziyor ama road runner tünel varmış gibi hızla içinden geçip giderken. coyote buna şaşırarak kendi deneyince taşa yapışıyordu. işte o zaman benim gibi birçok kişi için bu çizgi filmin kafalarda bittiği andı *
bir gün coyote tarafından ele geçirilip parçalanmasını istediğim sinir bozucu yaratık...
gicik oluyodum ben bu kusa zavalli tilkiye cektirdiklerine ulan adam bi rahat yüzü göremedi insaf be..
hadi yakalanmiyosun eziyet etme bari hayvana dimi..
yaziktir günahtir yahu..*
peşinden koşan hayvanın onu yakalayıp yemeyi başardığı gün bir keyif sigarası içeceğim, hızlı koşan yaratık.
uyuz olduğum karakterdir. ya bir insan evladı bi kere yakalanmaz mı? çocukluğum bunun ezikliğiyle geçmişti. hatta bi ara defter sayfalarının altına çizmeye çalışmıştım, yakalanırken.
uludag sozluk teki sıcak aile ortamı ehuehuehu. bir konuda en azından hemfikiriz dememizi sağlayan yaratık. *
coyote'nin zekasına ve inatçılığına rağmen çok şanslı olan yaratık..ama dur coyote elbet yakalayacak seni o uçsuz bucaksız çöllerde..
500 km/sn ile koşan, coyote'nin de onca plan yaparak bir türlü yakalayamadığı hayvan.
(bkz: coyote) seni tenhada kıstıracak.
(bkz: tenhada kıstırmak)
her izlediğimde üzülürüm çakala.* engel olamıyorum kendime.
coyote'nin yemek için kovalamadığı kuştur. son bölümünde coyote kendisini yakalayıp elim sende yapmıştır. (sun of a beach, 14.05.2004 09:52) kaynak: ekşi
(bkz: hepimiz coyoteyiz)
ağaç kakan woody wood un mutasyona uğramış halidir...bir nevi x-kuş. (bkz: bip bip) (bkz: bibip) (bkz: bbp) (bkz: muhsin yazıcıoğlu) *
en sevimli çizgi film tiplemelerinden biri.
en gicik ve itici cizgi film tiplemelerinden ikincisi.
gerçek hayatta coyote ile çok iyi arkadaş olan hayvan. şimdi inanmıyacaksınız ama cidden öyleymiş. benim dayı oğlu hollywod'da* set işçisi o söyledi. bu kovalamacalar felan hepsi rol icabıymış. çekimlerden sonra işkembeciye gidip beraber çorba içip sohbet ediyorlarmış. ben de duyunca çok şaşırdım. çocukluğumuz boyunca keklenmişiz.
1968-1980 yılları arasında plymouth tarafından üretilmiş muscle car dır. 426 cid hemi motorlu modeli 425 hp güç üretir.
(bkz: plymouth road runner)
dangalak bu. ulan bi' kere yakalanilmaz mi be. coyoteninki de can. hayvanoglu hayvan !
deli dehşet kuş. uçak havalanırken bilem asfaltı kaldıramazken kuşumuz asfaltı havalandırıyor, kaldırabiliyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar