bugün

entry'ler (31)

çok özlemek

Çaresizlik. Canına kıyma durumuna bile getirebilir.

bin yılın soğuğu yalanı

Bayatladı artık.

donmuskola

Sölüğe katılmamı sağlayan biricik arkadaştır.

ölümcül

Micheal Palmer'ın az önce bitirdiğim kitabı.

michael palmer

Vay be adam yazıyo dedirten yazar. Ölümcül adlı kitabını az önce bitirdim ve hala etkisinden çıkamadım. Harika kitap.

aşık olduğun insanla arkadaş olmak

(bkz: Onun kölesi olmak) Öldürmekten beter bir şey. O üzülecek, kırılacak diye korkmak. Hani en azından sevgilim değilse de arkadaşım olsun diye düşünmek.

çaylaksınız

Hala yazar olamadığım için, sözlüğü her açtığımda karşılaştığım yazı.

evreni tanrı yaratmadı

Kim dediyse afedersiniz b.k yemiş. öyle saçmalık olmaz.

tweety

Tatlı bir yaratık, oldukça. Hep bayan olduğunu düşünüp erkek olduğunu öğrenince kahkahalara boğulduğum ve sylwester adlı bir kedinin onu yemeye çalıştığı bir karakter.

sevgililer gününde sevgiliye vuvuzela hediye etmek

Öküzlüktür. Hiç alınmaması daha iyidir. Ama kupa maçına götürülürse belki hoş karşılanabilir.

kurabiyee

Geniş ailedeki Nazan karakteri. * *

sabah uyanınca sevgilinin mesajı ile karşılaşmak

En güzel başlangıçtır.. Kocaman bir tebessüm ya da akmak üzere olan bir göz yaşına neden olur.

beş dakika daha kal

Bir umutla gitmek üzere olan sevgiliye söylenir belki gitmez diye. Ama değil 5 dk, saniye bile kalmayacağı bilinir.. Gitmeyi kafasına koyduysa bir kere, asla durduramazsın.

hastası olunan sözler

Arkamdan konuşuyorsan senden öndeyim demektir.

yaprak dökümü

Gına getiren Türk dizisi. Artık mide bulandırıcı olmaya başladı. Kaç sezon geçti kardeşim, kitabını okusak 2 günde biter. Bu kadar uzatmanın ne anlamı var?

köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin

Lise 1 deyken gerizekalı bir ingilizce hocam vardı. Tüm yılımı zehir etti. Ve lise 1 de en önemli derslerden biri ingilizceydi. Anadolu lisesi olduğu için haftalık ders sayısı 10. Onun yüzünden 1 puanla takdir alamadım. 30 kişilik sınıfta onu seven bir kişiyi bulsanız alnından öperim. Tam bir şerefsizdi. Hala da öyle. Ben en yakın arkadaşımla en arkada oturuyordum. O da her zamanki gibi, dersi verimli geçirdiğini sanıyordu. Kendi kendine etkinlik yapıyordu. Zaten okulun son 2 haftası. Kimse de ders dinlemiyordu. Tabii biz de. Arkadaşımla mesajlaşıyordum bir yandan. Fark etmiş de öne çağırdı. Zaten nefret ettiğim bir hoca. En önden, en yakın arkadaşıma mesaj attım. Gözü önünde. Nasıl bir cesarettir bilemem, bana gıcık olduğunu, telefonumu alıp vermeyeceğini bile bile böyle bir şey yaptım. O da anladı ve telefonuma el koydu, biraz kullandı. Özel hayatımı karıştırdı falan. Zorla özür dilememe rağmen, dilemediğimi söyledi. Bir çok problem yaşadım onun yüzünden. Herkesin söylediği söz 'Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin.' oldu.. Ama ben demedim, 1 hafta sonra da telefonumu aldım.

kitap okumak

Başka bir aleme seyahat etmek. Kısa bir anlığına da olsa dış dünyayla bağlantıyı kesmek. Knedinden geçmek. Mükemmel ve faydalı bir şey.

küfürden önce afedersin demek

Kibarca küfür etmek. Küfür etmeden önce uyarmak belki de.

varsa yoksa bilgisayar diyen ebeveyn

Bilgisayarla geçirdiğimiz vakti onlarla ya da ders çalışarak geçirmemizi isteyen, bilgisayarı kötüleyen ebeveyn. Bu konu hakkında uzun uzun konuşan ve değişen bir şey olmadığını görüp sonunda susmak zorunda kalan ebeveyn.

patch adams

Doktor olma hevesini arttıran, doktorluğu tanımlayan ve gurur duyduran, ağlatan film.