bugün

her türlüsü ayrı bir lezzet olan yiyecek.
mangal keyfinin olmazsa olmazıdır. içinde bulunduğumuz tarih ibariyle fiyatı tavuk etiden veya tavuğun kendisinden daha pahalıdır. son açıklanan bilgilere göre; topluma kanat yetiştiremeyen üreticiler tavuğun genetiği ile oynayıp, 8 ya da 10 kanatlı tavuk klonlamaya çalışacaklarmış. *
peçeteyle tutulmalıdır.**
tavuğa bi hayrı olmayan leziz yiyecek.
offff diyorum başka birşey demiyorum.
pufff diyorum susuyorum.

tanım: tavuğun kızartıldığında lezzetli olan bir bölgesi.
tavuğun en yenilesi yeri. ekmeksiz 1.5 kilo kadar yemişliğim vardır. yanında kola ve güzel salata olduğunda 2 kilo kadar da yiyebiliyorum. *
ben mi acıktım yoksa sol frame hep yemek üzerine mi çalışıyor..
tavuğun kuş kategorisine girmesini sağlayan ve tat olarakta tavuğun en lezzetli yerlerinden biridir.
mangal üstündeyken kendisiyle boy ölçüşecek bir lezzet yoktur.
niye bu kadar yere göğe konulamıyor ve diğer tavuk parçalarından pahalı anlamadığım gereksiz mangal nesnesi.
tüylüyse iğrençtir.
mangal üzerinde aç insana türlü hayaller kurduran yiyecektir. kırmızıdan turuncuya çalan rengiyle ve soğan salata ile tadına doyum olmaz.
Yemeklerin hasidir.
mangalda tadı keyfi ayrı çıkandır.
mangalda şüphesiz daha güzel olan, enfes olan müthiş şey.
kalorisi yusek, yagli besin.
bol soslu olacak şekilde kızartılması gereken harika tavuktur.
Bol antibiyotikli çakma lezzet.
Tavuğun en yağlı kısmıdır.
Dipnot: soslanmış paket kanatları almayın çünkü onlar bozuk tavuklardan yapılmıştır.
tavuğun gereksiz kısımlarından biri. yenmesi de ayrı bir tuhaflık.
Tavuğun en çok tercih edilen yeridir.
lezzet şölenidir, coşkudur, neşedir. bu sebeple tavuk kanadı yenen yerde huzursuzluk olmaz.
en pahalı tavuk ürünü. kilosu 15 liradır.
tavuğun oransal olarak en küçük ve en zor elde edilen bölgesi olduğu için en pahalı ve en lezzetli yeridir.
mangal bir ayrıdır ama yoksa tavaya dizip az yağda kızarmaya bırakacaksın..