bugün

Dinsiz imansız memleket.

Bir kere gittim, gitmez olaydım.

Arkadaş insanda az utanma olur ya! Bu ne biçim bir zihniyettir!
Üç dört sene önce burada yaşamak için can attığım fakat 5 ay burada geçirdikten sonra nefret edicek kadar soğuduğum şehir.
geçmişte bir çok kökeni barındırmış mersinin ilçesi, her bir mahallesi ayrı bir cumhuriyet olan ilçemizdir.
Hayatımda iki kere gittiğim mersin ilçesi. Her ikisi de yaz aylarına denk gelmesine rağmen 350 bin nüfuslu bu ilçede aksam 8 den sonra sokakta neredeyse insana rastlamamış olmak gerçekten ilginçti.
Yaşadığım şehrin bir ilçesi.
özgecanı katleden orospu çocuklarının barındığı ilçeydi.. ne zaman mersinime gelsem o tarsus tabelasını görünce basıyorum küfrü. tarsusun anasını sikeyim, erdemli adamdır.
yarenlik'e selamlar.
yazlari gavurun ami gibi yanan suriyeli ve kekolarin ugrak yeridir . 19 yildir burda yasamama ragmen nefret ettigim sehirdir aksamlari oluler sehri gibidir .
içinden canlı çıkmak şans gerektirir. Trenle geçerken bile midem bulanıyor.
Mersinin deniz olmayan ilçesidir.
Iki mahalle arasında kavga çıkan yerdir.
http://m.haberturk.com/gu...halleliler-arasinda-kavga
Elektrik kesintisiyle meşhur ilçedir. Yeter anasını satayım ya her sene aynı terane. Ulan hava zaten cehennem simülasyonu gibi. iki gündür 10 kere elektrik kesildi pişiyoruz. Bıktık yemin ederim ya her sene her sene. ilk elektrik burada üretildi ya sonrasını siktir et diyor yetkililer herhalde. Sene 2016 birader size uzayda maydanoz yetiştirin demiyoruz ki enerjisa şu işe bir çözüm bulun artık ya.
türkiye'nin en büyük ilçesi.

türkiye'nin en büyük 27.şehridir. 54 il merkezinden daha büyüktür. bu 54 il merkezinin arasında trabzon, kütahya, adıyaman, antakya, aydın, tekirdağ gibi şehirlerde vardır.

aynı zamanda ülkemizin tarihi olarak en eski şehirlerinden birisidir.
çukurova'da antik zamandan günümüze gelen 4 yerleşimden birisidir. diğerleri adana, sis (kozan) ve ayas (yumurtalık).

ancak sürekli meydana gelen elektrik kesintisi sorunu halen aşılamamıştır.
Tarsus'ta o kadar çok elektrik kesilir ki şaşarsınız. Tüm ilçede iki gündür durum böyle. Hatta ben bu entry'yi yazarken elektrik tekrar gelip gitti. Sözün bittiği yer..
Elektrik kesintileriyle insanları sinir stres sahibi yapan şehir. Yıllardır her yaz aynı şey oluyor, havalar sıcaklamaya başladığı an açılan klimalardan dolayı elektrik sistemi çöküyor ve gelmiyor. Dünden beri sıcakta pişmekten bir hâl olduk. Lanet okuya okuya uyumaya çalıştım ama nafile. Yetkililer hiçbir şekilde umursamıyor, yıllardır hiçbir gelişme yok çünkü.

Biri de demiş ki Tarsus'ta çok elektrik kesilmez mahallendedir sorun. Lan ben 3 mahalle değiştirdim yıllar geçti her mahallede aynı sorun vardı ve devam ediyor. Ayrıca şu an şehrin ucunda yüksek bir binadayım, gece tüm şehir kapkaranlıktı. Elektriğin olduğu mahalle nerdeyse yoktu adam gelmiş mahallende sorun vardır diyor. Ulan Tarsus'ta milletin tek ortak görüşü nedir diye sorsan elektriklerin çok gittiği cevabı çıkar adam elektrik gitmez Tarsus'ta demiş ya. 2 gündür pişen kim ulan o zaman! 2 günle kalsa iyi tüm yaz böyle geçecek. Sinirimden gülüyorum artık. Lanet olsun böyle şehre de yetkililere de.
çok çarpık bi yapılaşması var; iş için gidiyorum ve her gittiğimde ya buralar neden böle haci diye kendi kendime soruyorum... ve sıcak evet hem de çok sıcak... ama en güzel tantuniyi orda yedim o da ayrı bi konu; insanları da iyidir dipnot...
tarih cenneti bir ilçe. pkk mahalleleri temizlenirse müthiş olacak.
Güzel bir ilçe. Gidip gördüğümde şaşırmıştım baya büyük. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi pkk destekçisi mahallelerinden kurtulsa daha güzel olur. Hızlı trene taş atıyor şerefsizler. Evet.
görsel
Mersin 'in şirin bir ilçesi. Evet.
pastırmalı humus kokan ilçemiz. özledik.
bir ara isa'nın mezarının bulunduğuna dair rivayetler çıkan kazının yapıldığı ilçe.

sahi ne oldu o iş ?
yine geldik amınakodumun yerine.
bakır fincanda damla sakızlı osmanlı dibek kahvesi.
bir büyükşehire 25, diğerine 35 km uzaklıktaki ilçe.
merkezi 275 bin, toplamda 330 bin nüfusa sahip. sonradan il olan yerlerin tamamından daha büyük.

büyüklüğü, nüfusu trabzon merkez kadar olmasına rağmen bahtsız bedevi misali konumundan ötürü il olamamıştır.

ha belki konumu bu denli gelişmesinde pay sahibidir ancak il olamamasının başlıca, belki de tek sebebidir.

aldığı göç oranına bakacak olursak çukurova'da mersin'den sonra oran olarak en fazla göç alan şehirdir. tarsus'u ceyhan, ceyhan'ı da adana izler.

edit: tarsuslu değilim.