bugün

yaşanmış rezalet bir olaydır.
şöyle söyleyeyim. karadeniz teknik üniversitesi orman mühendisliği bölümünde bir öğrencinin temel fizik vize sınavında cevaplayamadığı basit bir soruya "bir kere bir cisim kendi kendine hareket etmez. eğer böyle bir olay varsa bu allahın taktir-i ilahisidir.." bla bla. ve yazının sonunda edit: bilmem ne bla bla. şeklinde devam eden saçma sapan bir cevapla aklınca hocayla taşak geçmeyi amaçlayan, amip kadar beyni olmayan öğrencinin düştüğü rezil durumdur.

daha sonra öğretim görevlisi s.k. cevabın bir kopyasını çıkartır ve bu cevabı en başta bilgisayar mühendisliği bölümü olmak üzere dersine girdiği bütün bölümlerde sınıfta elden ele dolaştırarak herkesin böyle bir şeyden haberdar olmasını sağlar ve sözlük yazarı özentisi gerizekalı öğrenciyi bizlere rezil etmeyi başarır. tabi hoca bununla da tatmin olamaz. daha sonra öğrenci hakkında tutanak tutulur.
(bkz: daha da tatmin olmazsan öğrenci tatmin eder artık)
hocası tarafından eksilenmesi olasıdır.
cevaba ek yapacağı zaman silgi kullanmaz, edit açar.
mühendislik öğrencisinde edebiyat bölümünden zorla ders seçtirirlerse eğer final kağıdının en altına da;

( bkz: hocam 50 yetiyor ) yazar.

not: ben ne anlarım edebiyattan ya. ama 95 vermişti final notu olarak. o da bir şey.
hocası moderatördür.
kağıdın altına, "yönetim her boku siliyor!" diye, not düşer.
aldığı kötü not karşısında, not kağıtlarının altınada "neden eksilediniz şimdi" yazabilecek olan öğrencidir.
soru cevaplarını bkz'lerle kısada tutabilir.
ama bütün yıl troll'lük yaparsa sınıfta kalır.
inci tarzında yazmaması gereken öğrencidir.
(bkz: uludağ sözlük ü günlük hayata taşımak)
sözlükte çok fazla takılan birinin başına gelmesi son derece doğal bir olay. tecrübe ile sabittir.
en azından aklına gammazları getirerek, cümleyi yanlışsız yazmaya çabalar.
dersleri takmayan ve bunun tadını çıkartabilen öğrencidir. bu dönem dersleri saldım tüm dersler 10-20 ve sınav kağıtlarında saçmalayabildiğim kadar saçmalıyorum. soruları konu başlığı gibi görüp entry girdiğim oluyor bir soruya 4-5 tane bknz atıyorum alakasız bkzlar atıp en sonunda bkz başlıkla alakasız bkz vermek şeklinde bir bkz vermemde buna dahil. @2 yapıp ayar veriyorum bazende. cümlelerin içinde bolbol entel dantel kelimeler kullanıyorum yeri geliyor smiley koyuyorum. maddi hukuk nedir sorusuna 'manevi konularla ilgilenmediği kesin olan hukuk dalıdır efenim' şekilde cevap verebiliyorum. vizelerde hiç şikayet gelmedi suan finallerim var ve iyice abartmaya başladım youtubeden link mi atsam napsam.
1) saltanat ve hilafet nasıl ve ne zaman kaldırılmıştır?

cevap: (bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
Ben bi keresinde gizli bakınız vermiştim.

Şaşkaloz öğrencidir.