bugün

Nuriye'leri sütte bir akşam dinlendirerek yapılan bir tatlı gibi dursa da, baklavanın değişik bir versiyonu ve hafifi.
Pendik’te Gazi burma isimli tatlıcı bunu harika yapıyor. Evet.
Sırf bunun için bu sıcakta yol çekebilirim. iki dilim sütlü nuriye, iki dilim kaymaklı fıstık sarması. Güzel bir öğün yapılır. Enfess.
Akla geldiğinde ağızda bir takım sulanmalara sebebiyet veren tatlı.

O yüzden aklınıza getirmeyin. Ya da yiyin gitsin.
Garip isimli lakin tadı güzel olan tatlıdır.
her yerde yapılamayan tatlı. bazılara güllaç gibi yapıyorken bazıları ise efsane...
bir haşlanmış patates değildir..
(bkz: olsa da yesek)
Nuriye adlı Hatunun üzerine süt dökülerek yapılan tatlı. Çok lezzetlidir.

Beyaz tenli güzel hatunları anımsatır. Büyük keyifle yenir. Afiyet olsun.
şu anda yiyorum güzel.
O kadar övgüler yağdırdı bi arkadaş. Şerbetli tatli sevmeyen biri olarak Geçenlerde ilk kez yedim, sütlü baklava işte.
istanbul'da bulmak mucize. Güzel yapan hangi tatlıcı var bildirebilirseniz sevinirim; taa gaziantep'ten misafirler var ve buna takmış durumdalar.
hiç yemediyseniz , kesinlikle en kısa sürede tadına bakın.iyi bir tatlıcıdan taze olarak alın ve çabuk tüketin.

tatlıyı yedikçe, tatlı ve süt tadı karışımı tat enfes oluyor.
Yalova sütlüsünün ablası.
Hayatıma çok sonraları, vakitsizce giren bir tatlı. Bunca yıl boşuna baklavayla zaman tüketmişim meğer.
değirmencioğlu pastanesinin yaptığı harika bir tatlı çeşididir. valla çok pis canım çekti.
Karşı koyamadığım, zaafım olan tatlı. Olsada yesek.
olsa da ysek . cok zaman oldu yemeyeli.
süt banyosundan yeni çıkmış olan nuriye'dir.
yalanıp yutulduktan sonra kucağa alınır,
memelerindeki sütler tereyağı oluncaya değin zıplatılır.
iri memeleri olan kadinlik ozellikleri tamamen eksiksiz olan bir nuriye gelir aklima tatlidan ⓓaha cok.
adından dolayı low bir tatlıdır, duyanlar 'o ne be?' tepkisi verebilir ancak tadı çok güzeldir.
Adından kaybeden tatlı.
baklavanın biraz daha sütlü halini düşünün, iyi yerden alırsanız , çok güzel bir tadı vardır.

görsel
fıstıklısı mükemmel olan tatildir. çok hafiftir. yenilesi superotesi biseydir yani. yiyin canlarim.
tadı güzel değildir. ben ki tatlı çok severim. ama bu tatlı piyasadan kalkmalı. güzel değil kardeşim.