bugün

arada starbucks'tan kent switch istiyorum, ki büfeden istesen bile alamıyorsun artık kalktığı için mentollü sigara işi. dolmuşçudan da istemişliğim var switch. yaşlanıyoruz.
insan otuzu bitmeden bir şeyleri çözmüş olmalı. hatta çok daha erken.

atıfta bulunduğum mevzular kesinlikle aşk, meşk, evlilik falan o eksende değil ama.

tamamen hayati kararlar noktası.

bir noktadan sonra hayallerini istesen de yaşatamayabiliyorsun.
bu gece de uyku girmedi göze. ne boş işler müdürü olmuşuz ya. ne zaman, kim atadı beni buraya ki.
iş bu entry sıçarken girilmiştir.
Sen de beni seveceksin. Hissediyorum...
Bi yoldayım başı güzel,sonu belirsiz.
chp lilerin fatiha suresini bilmediğini bugün tekrardan öğrendiğim. bi kemoş arkadaşım var şaka gırgır yapıyoruz kanka dedim şu fatiha suresini bi okur musun dedim bana o ne lan dedi arkadaş dinden uzak olabilirsin tamam ama fatihanın sure olduğunu bilmiyorsan ülkeden defol git lale.
Bugünlerde çok duygusalım, her şeye gözlerim doluyor. Bugün yavru köpeğimizi pet shopa götürdük geri. Adam kucağına alıp yukarı götürürken burnum yanmaya başladı, başka tarafa baktım görmemek için. Sevdiğimiz şeylerin hayatımızdan çıkması çok kötü. Bunu deneyimlemeyi hiç sevmiyorum. Keşke sevdiklerim hayatımdan hiç gitmese.
Tanrım, bu konuda yardımın gerek.
itiraf etmeliyim ki sen, evet evet bu yazıyı okuyandan bahsediyorum, dünya üzerindeki en güzel gülüşe sahipsin.
kafam çalışmıyor.
beynim tatile çıkmış. ben hala bilgisayara bakıp göz numaramı arttırıyorum. double miyoplukve ultra astigmatlık kutsaldır.
Elazığ depremi rüyalarıma giriyor, uyutmuyor, çocuklarına kol kanat germiş baba, enkaz altında kalmış azize, kurtulan çocuklar, kurtulamayan çocuklar gözümden hiç gitmiyor.

Keşke yardım edebilseydim, keşke tırnaklarım kopana kadar bir molozu eşeleyip bir canı da ben kurtarabilseydim. Bir yavruyu anasına, bir babayı oğluna kavuşturabilseydim keşke!
kpss 2020 sınavına gireceğim 6 ay kaldı ve bir sikim bitmedi bugün tarih denemesinde 27 soruda 6 net çıkardım.
Aslında hiç yapmayacağım şekilde başladı bu ilişki. Uzun zamandır bir çekim hissetsem de o farklı denizlerdeydi, ben de öyle.

6-7 senedir konuşuyorduk, ama 3 senedir samimiydik. Askere geldiğimden beri beni en çok düşünen, arayıp soran insandı. onca yıldır numaralarımız kayıtlıyken sadece bu sene konuşmaya başlamıştık, bunu düşününce daha da bir heyecanlandım. Gerçi son zamanlarda ne zaman yan yana otursak biraz gerilip heyecanlanıyordum.

Neyse sonuç olarak duyguları tutamadık ve birbirimize açıldık. Ben yine emin olana kadar bekledim tabii. Şimdi şafak 12 ve günler geçmek bilmiyor. Dönüşü hayal ediyorum. Biliyorum dönüş de çok rahat olmayacak. Onun aile yapısı ve son sınıf oluşu, benim ise çok çalışmak zorunda oluşum vs.

Neyse sözlük ben mücadeleye varım. Bence O, buna değer.
Minimum derecede olsa idealizm iyidir. Hayatta bu konuda çok hırslı olan varsa biraz bana da bulaşırsa iyi olur.
bugün yine love island izliyorum. çocuğun biri bir kızla eşleşti ama kızı görün böyle kirpikleri sahte dudakları sahte göğüsleri aşırı ön planda tam bir eskort tipi var ve gerçekten de güzel değil ama çocuk gerçekten yakışıklıydı. ulan dedim o kadar kız var bu maymunla ne eşleşiyorsun falan diye düşünürken şunu fark ettim o, karşısındaki insanı olduğu gibi kabul etmişti ve sözde insanları eleştirip hor görmeyen ben o kıza yukarıdan bakıyordum ve onu vizyonsuzlukla suçluyordum. bugünden sonra hiç kimseyi üstündekiler giyinişi veya makyajı yüzünden asla yargılamayacağım.
Korkularımdan kaçtığımın farkındayım.

Ya bu hayat neden en olmaz dediğimiz şeyi bize bizzat kendisi özenle seçerek tattırıyor?
anlamış değilim gercekten. Bu şey olmaz diyorsun. Sen misin olmaz diyen, diye laps diye karşında buluyorsun.
Sistit olmuşum.
Bu ara çok fazla bunaldım. Ketum bi yapım var anlatıp da kimseyi de üzmek istemiyorum. Bazı şeylerin çözümü sizdeyse ve sadece emek vermeniz gerekiyorsa üzülmeyin. Sorunlarımın uzun zamandır çözümü yok. Emek versemde üzülsem de hayatımda bir şeyi değiştiremiyorum. Bazen boğulacak gibi oluyorum sözlük.
Her şeyin bir bedelinin olduğunu koşu bandı üstünde iliklerime kadar hissettim bugün. Yediğin böreklerin, pastaların, offf kabak tatlılarının ve tereyağlı her şeyin bir bedeli var kızım milimlik dedim.

Güzel olan her şeyin bedeli var arkadaşlar. Bunu koşu bandı üstünde farketmesem iyiydi ama olsun, en azından farkettim. :/
En küçük teyzem temmuz ayında evlenmişti bugünde whatsapptan ultrason fotoğrafını attı bana görünce içim kıpır kıpır oldu acayip mutlu oldum. Hemen teyzemi aradım tebrik ettim konuştuk ettik. Sülalemize seneler sonra bebek girecek allahın izniyle. Allah analı babalı büyütür inşallah bahtı açık olur.. bu yaştan sonra kuzen olamayacağıma göre yegenimin dayısı olacağım diyebilirim. Benim evlenip çoluk çocuğa karışacağım gibi bir ihtimal olmadığı için anca teyzemin çocuğunu severim onunla vakit geçiririm elimden geldiğince.
belaya düştüm.
o kadar gerizekalı ki çoğunuz.
kendimi egoizmin doruklarında görüyorum.
gerçekleri daima, ciddiyeti zaman zaman takınırım.
Acayip realist bi elemanım hayalleri bırakalı bayağı olmuş.