bugün

kavunu ortadan ikiye ayırıp bir yarısının çekirdeklerini temizledikten sonra ortasına dondurma koyarak yemenin lezzeti pahabiçilemez. deneyiniz.
ne olurdu bir kere beni savunsan be baba. yaptıysa da yaptı benim oğlum deseydin. davranışlarımdan dolayı sevmeseydin sadece ne olurdu? geçenlerde bir baba gördüm, çocuğunu döven çocuğa tokat attı. sen hep neden kavga ettik diye bize kızardın halbuki..
sivri sineklerden çok şikayetçiyim. kan yerine yağ emseler çok güzel olurdu.
gene yalnızız bu akşam sözlük ve ben yalnızlığı sevmiyorum.

üzerime çöken terkedilmiş duygusundan nefret ediyorum. biliyorum istesem yalnız olmazdım bu akşam. ama kimseyle görüşmek , kimseyi dinlemek istemiyorum, kimseye anlatmak istemiyorum. itelediğin, düşünmemeye çalıştığım bütün düşüncelerleyim bu akşam. yoruldum çünkü kendimden kaçmaktan zaten kaçılmıyor da biliyorum.

sevilmeyi ve sevmeyi istemek için cesur olmak lazım. ben artık cesur değilim. sevilmek de önemli değil artık çünkü hiç bir zaman sevilidiğime inanımıcam sanırım. anlamamışım ama benim içim çok kırılmış. insan biri beni severse diye korkar mı ? ben korkuyorum işte. çünkü istemiyorum. karşılık veremeyeceğim bir duyguyu yaşamayı. ve herşeyi unutabilmeyi istiyorum hiç kırılmamış gibi olmak istiyorum , imkansızı istiyorum.
Selam. Ne istedigimi bilmiyorum.
özlüyorum.çok özlüyorum.gözlerini burnunu ceneni ellerini saçlarını.her zerreni öpmek istedim,zaman yetmedi her köşeni ezberlemeye.hayat bana adil değil.benim sevdiğim adam neden dönülmez bir yola gider ki?neden ben?
hastayım galiba hayatımda yolunda giden ne varsa sorgulamadan eleştirmeden hareket edemiyorum bir şeyleri mahvetmeye cok yakınım be sözlük.
ulan yan odaya gidince çıldıran biz, iki ay ayrı kaldık iyimi. son damlasına kadar özlüyorum lan. tarihe bakmıyorum zamanın yavaş geçtiğini görmemek için.
bildigin kadersizim sozluk bey. soyleyeceklerim bu kadar kisa ve net.
hocu bugün işte acayip yorulmuşum bi mola yapayım diye kendimi lanet avm'den dışarıya attım. sigara içeceğim, nasıl harmanım dostlar, elim götüm ayrı titriyor, işten dolayı sinirliyim de. lanet olası çakmağı da kaybetmişim sigaram var, çakmağım yok. ramazan ayı, sigara da tüttürmüyor millet adam akıllı. en sonunda baktım az ileride oturmuş sigara içen yavşak 2 tane personel var. avm'deki yavşak personeli 100 metre öteden anlarsınız, bunlar da ondan işte. neyse yaklaştım yanlarına "çakmağınızı kullanabilir miyim?" dedim, bir tavırla çıkardı çakmağı masaya attı, neyse aldım, hafiften rüzgar da esiyor.
herifin çakmağı da kendisi gibi yavşak çıktı, az yanıyor. ucundan gösteriyor ama vermiyor. 1 deneme, 2 deneme, 3 deneme yok. zaten yanmayan çakmak, rüzgardan dolayı hepten yanmıyor, baktım ufak bir kıvılcımlanma oldu, masaya çakmağı attım, "eyvallah birader" diye sanki yanmışçasına bir tavırla uzaklaştım. maksat yavşağa artistlik olsun.
lan harmansın, neyin artistliğini yapıyorsun, al sigarasını yak kendi sigaranı, yiğitliğe bok kondurmayacağız ya, kafama sıçayım.

peki bunu yazmaktaki amaç? yok, hala harmanım, sinirliyim. yarın da sabahtan geceye full çalışma yazdılar. alt katta son ses fox tv'de dizi izleyen misafir çift arkadaşlarımla harmanım dostlar.
dün gece ona okadar soğuk davrandım ki çöl e koysalar beni kar yağardı, pişman değilim zamanin da yapılan hatalar çok çektirdi bana. şuanki kız arkadaşım la olan resmimizi görmüş instagram da çok üzüldügunu farkettim ama elimden birsey gelmiyor lan.

(bkz: eski sevgili)
sinir oluyorum su insanlara ne tiksincsiniz ? erkekler habire kiz dusurme pesinde be.kizlar desen beyinlerini anne karninda birakmis. bir sen mi duzgunsun diyenler cikacak ordan koseden kenardan. ben en azindan kabul ediyorum manyak oldugumu. alayinizdan tiksiniyorum irkciliginizdan sagciliginizdan solculugunuzdan dilinizden dininizdende allah bin belanizi versin. biriniz adam olupta noluyor demiyor . siz erkekler niye habire bel alti yazi yaziyosunuz kardesim? beyniniz bacak aranizda oldugu icinmi? kamufle etmeniz bu kadarmi zor? hayir o degil hacmide dunyalar kadar degil. ya siz kizlar ? bokmu var kendi cinsinizi kotuleyip duruyorsunuz? ne cirkefsiniz be .
bir saattir uzaktan babamın şu monologları dinliyorum:
- benim neden ok atan atım yok da iskitlerin var, iskitler de türktür.
- makendonyalılar geliyor, iskender o götüyle beni yenecek ha.
- şurası neresiymiş, ha medlerin ülkesi, kürtler de medlerden geliyoruz der, bak işte bir karış toprakları yok türkiyede, hep iran tarafında var.
- ooo 39 tane atı oldu bunun.

ne olduğunu anlamak için odaya gittim adam fareye abanmış deli gibi tıklıyor, bilgisayar oyunu bağımlısı bir babam var sözlük, adam bir de tarihçi, çiftlik oyunu oynayıp büyük çiftçi olmaktan vazgeçip kendine uygun bir oyun bulmuş anlaşılan.
Antalya'ya temelli taşınmak istiyorum sözlük.Istanbul açmadı,geri götürün beni.Buranın gürültüsü,trafiği,karmalığı çekilecek dert değil.
lan bu ay itibariyle tamı tamına 3 senedir tek takılıyorum. sevgilim yok, normal kız arkadaşım yok. son takıldığım hatun beni öyle kızlardan nefret ettirdi ki neredeyse budist rahipleri gibi inzivaya çekilip cinsellikle, karşı cinsle münasebetimi bitirecektim. ancak bugün gezmeye çıktım ve sarmaş dolaş çiftleri görünce artık benimde tekrar bi hatun ayarlama zamanım gelmiş. lan olum buraya kadar yazdıklarımı siktir edin. ben fena derecede abazaya bağladım aslında. o yüzden manita ayarlama zamanım gelmiş. bu ne amk üç senedir elizabeth. yazık lan bana da.
Kalbim kırık bu gece sözlük.. Nedeni de yine benim, ben ve gereğinden fazla değer vermelerim.
ben galiba aşık olmayı bilmiyorum sevgili sayın sözlük. galiba ben bilmemeyi yeğleyen insan ordusundan olma yolunda ilerliyorum. bu her şeyde böyle gidiyor. herkes kesin konuşuyor ben konuşamıyorum, sorun kimde ey sevgili sözlük.
Özlemişim annemin elleriyle yaptığı gözlemeleri. Az sonra afiyet ile götüreceğim. Kaç gündür oruç tutuyorum sahur hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Sağ olun cancağızlarım. Ayrıca Ayakkabı manyağı olduğumu unutmadığınız ve gördüğümde dibim düşen ayakkabıyı eve girdiğimde hemen yanıbaşımda görmeme vesile olduğunuz için hepinizden Allah razı olsun sevgili ailem. Hepinizi çok seviyorum.
Sözlükten bir yazar süperdi iyiydi hoştu. Sen unutursun bizi tatile çıkınca dedi yalan be yalan! Adam 1 haftadır ortada yok çıldırcam. 2gündür başka bir sözlükçü ile takılıyoz sanalda eyw. Kesin yine ttb nin nick6 na yazdığım için çaylak oldum 5 gün falan hrr!! Not: geri gelmişim aa! Heyt be! Asıl itiraf; 1/2 bardak bira+regl günleri+ 1adet mentos yakıcı nane=3 saat sonra sitedeki köpeklere naralar atma. 4,5köpeğe birden kafa tutma. Köpeklerin göt olması. En son 1metre dibime gelmiş köpek öyle ciyakladım ki hayvan gelemedi üstüme çığlığım müthişti. Alkolün bana verdiği yetkiye dayanarak kendimi pilot ilan ediyorum. *
insan bazen william dalton olmak istiyor. kimse bilmesin adımı.
yarın kendime izin verdim, müthiş uykum var, içimi dökeyim uyuyayım.

gerek ekşi, gerek uludağ bilumum sözlük yazarları israil'in avukatlığına nail olmuş, kutlarım.

gergin ve sinirliyim bu gece.

'ben gurion' uluslararası havalimanı'ndan bahsedeyim, israil denilen ülkenin dış dünyaya açılan en strajik kapısı, savaşın koynunda olmasına rağmen, sizce neden uçak seferleri iptal edilmiyor?

ülkemizin herhangi bir şehrinde bomba patladığında bütün tatil kentleri, havalimanları teyakkuza geçerken, 100 km ötesinde savaş devam eden ben gurion uluslararası havalimanı rutinine nasıl devam edebiliyor?

ırak, uyuyamayan anneler, yetim kalmış gülyüzlü çocuklar, dul kalmış kadınlar.

filistin, açlık sınırı, minik çocuklar, kocaman yürekli gözü yaşlı anneler

müslüman milletler kategorize ediliyor,

suriye'li genç kızlar, benim ülkemde satışa çıkıyor.

14 bilemedin 15 yaşındaki kızı 50 yaşındaki kalantör satın alıyor, benim kız kardeşimin, kanatsız meleğimin, her gece zihnine, vücuduna, ruhuna tecavüz ediyor.

harbin, masum çocuk ölümlerinin devam ettiği bugün, 20 yaşındaki çocuk, selfie selfie diye fotoğraf ekler anlarım da 20'li yaşların sonuna gelmiş değerli arkadaşlarım, ben size mana yükleyemiyorum. biraz özgüveniniz olsun yahu, ilgi budalası olmuşsunuz.

edilgeni oynuyorsunuz, soma'ya da çok üzüldünüz biliyorum, maden işçisi çocuğunun fotoğrafını paylaşıp, vah vah deyip 3 gün profil kararttınız.

sadece arkadaş listemden değil bütünüyle silmek istiyorum sizi hayatımdan.

babasının, minik evladının kanlı vücuduna sarıldığı fotoğraf kareleri paylaşılıyor ya o kareyi görüyorsun, devamını düşünmeyecek kadar bencilsin.

10 dakika dur, facebook'a twitter'a instagram'a sana sunulan, egonu şişirip kendini bir halt zannettiğin şu sanala şov organizasyona bir ara ver de uykudan bir adım önce empati yap bakalım,

uyuyabiliyor musun?

ramazanın gizemi huzurunun bütünüyle bizi sarıp sarmaladığı bugün pide sırasında kavga eden bey amca, sana da tav oluyorum.

sabahtan akşama bir gün aç kalırsın ezan sesiyle oruç'un ana fikriyle çelişirsin, elit bir mekanda iftar sofrasında bile gösteriş yaparsın, bakınız ben ben nezih bir mekanda, şunu yiyorum, islam dairesinde yeri yok, yok.

yahu bu nasıl bir ruh hali, gösterişsiz çekilmiş, uyumlama yapılmamış benliğin/ruhların eseri. kendinize nasıl insan/müslüman payesi verebiliyorsunuz?

trilyonluk hakediş yapan şirket yöneticileri, 1,100,00 lira maaşla çalıştırdığın personeline maaş haczi gelince, prosedürle uğraşmamak için adamın işine son veriyorsun, diline pelesek ettiğin tarihin ortanca çocuklarının aforizması;

acıma acınacak hale düşersin yaftasıyla ikame etmeye devam ediniz hayatı.

israil'i hava/deniz/kara kuvvetleri olmayan bir ülkeye saldıran, işgal eden, ambargo uygulayıp soykırım yapan bu aşağılık ülkeyi savunmaya devam ediniz.

bugün varsın yarın yok insanoğlu, yaşam kısa, dört mecaz olsun diye yaşıyorsun.

kul hakkı o minicik yavruların, hem soydaşın, hem dindaşın, kanatsız meleklerin ruhu yükselirken semaya, hakkı senin boynunda, boğazında...

hepimiz, hepimiz pasif katiliz.

viran edilmiş ortadoğu.

okudun ya bu yazıyı gülümse, bir fotoğraf daha çektim.

afiyet olsun.
hepinizi öpüyorum.
Facebook ve instagramda çoğu kez fotoğraflarımı beğenenlerin fotoğraflarını beğenmeyi hiç istemiyorum ama o kadar fotoğrafımı beğenmiş ayıp olur diye düşünerek istemeden de olsa saçma sapan fotoğraflar beğeniyorum. Bu takıntı bi tek bende yok dimi lan ?
saçimi kac haftadir taramiyodum.yarim saat acmakla ugrastim karisikliklari.depresyonda falan degildim.daha guzel duruyor taramayinca dalgali oldugu icin.tiftik tiftik olup havada ucusmuyor en azindan.kafamin icindeki karisikliklari da yarim saatte cozebilsem keske.yarın kpss alana giricem formaliteden.sifir calismayla.attim hafizaya beyin bedava.
Amator fotografcilik calismalarim da var bu blogumda:
http://divineenterprises.net/

Programlama ile ilgili calismalarin da yogunlukla burada:
http://aladel.net/
güncel Önemli Başlıklar