bugün

entry'ler (1786)

2016 avrupa futbol şampiyonası

Acun yarışma programları gibi olmuştur. Favoriler ya da gerçekten hakedenler finale kadar elenmiş, final haketmeyen iki yarışmacı arasında yapılmıştır.

2016 lgbt onur yürüyüşü

Çocuğa hallenen insanların onurun ne olduğunu bilmediği iÇin sataştığı yürüyüş.

anıtkabir yıkılmak istense ikinci bir gezi olur mu

ekşisözlükten başlık çalıp ekşisözlükten entry girerek uludağsözlüğün ne kadar pembe ve mükemmel bir platform olduğunu bize göstermiş bir başlıktır.

into the wild

Filmi izledikten sonra 'evet abi yaa doğaya gitmek lazım gezmek lazım gidicem buralardan' gibi fikirler edinen insanların Çok yanlış yolda olduğu film.

çocukları sevmemek

Fazla kuralcı ve şımarıklıktan adeta sümüklüböcekmişÇesine tiksinen bir insan olarak Çocukları görmeye bile dayanamayan bir insanım yani benim.

kerimcan durmaz

Şehit olduğunda ya da bomba patladığında siyah snap atan ne kadar üzgün olduğunu söyleyen ve o gün snap atmayan birisi. Laf atmak isteyene gözler kör tabi.

açıklama yapmayıp işim var diyen insan

açıklama yapmak zorunda değildir.

sözlüğü foruma çevirmek

başlığı açacaktım zaten burada varmış.
sözlük formatını boşvererek foruma yazıyormuş gibi yazan, sözlük amacını unutan, genelde birine laf atmaya ya da başlığa cevap vermeye dayalı entryler giren yazarlar sayesinde oluşan durumdur. entry dedim sözümü geri alıyorum, zira entry denmez buna.
lakin artık sinirimi o kadar bozuyor ki görür görmez basıyorum eksiyi, bazılarına özelden küfür etmek istiyorum ama yeterince stres var hayatımızda. velhasıl kelam eski bir yazar olarak sözlüğe çok az giriyorsam, bir gün tamamen gidersem buralardan o da bu formatı sikip atan tipler yüzündendir. kusura bakmayın kibar olamayacağım. bir sözlük zevkimiz vardı onun da içine ediyorsunuz.

aşık olmayı unutmak

Hayatını psikolojini uzun süredir düzeltmeye Çalışıyosan iÇinde bulunduğun durum. Zararlı olan şeylerden kaÇınmakla alakalıdır.

ben bu yazıyı kedime yazdım

Bi kere gel deyince gel amk. Gelecekken duruyor şerefsiz.

taksim meydanına çagrı

sözlükteki boş beleş yazarları ortaya çıkarmış başlık.
şimdi başlığı açan o entryi editleyecek ve siz formatı sikerek yazdığınız o entrylerinizle ortada kalacaksınız. aferin hepinize yıldızlı pekiyi.

ayrılık

korkulmaması gereken eylem. azıcık güçlü olun.

kürdistan

kurulduğu takdirde türkiye'den siktirip gitmeyen her kürde dünyayı dar edeceğim ülke.

gitme kal diyemedim

iyiki dememişsin dediğimdir. emin ol pişman olursun. ama artık önünde umutla bakabileceğin bir gelecek var.

on birinci nesil olmak ayrıcalıktır

bir sekizinci nesil olarak siktir çektiğim önerme.

hayatı seksten ibaret sanmak

bir ergenlik eylemi.

uyumadan önce ağlamak

uyuyabilmek için yaptığım eylem. öyle boktan bir bünyem var ki ağlayıp rahatlayamadan hiç bir şey yapamıyorum. ders çalışmadan önce de ağlayıp sakinleşirim mesela. illa bir sebep gerekmiyor sonuç beni ilgilendiriyor.

ekşi sözlük

arkadaşlar tüm kininizi, kıskançlığınızı bir kenara bırakın.

ekşisözlüğün yok olması ne demek? şu içler acısı ülkede medyanın gücünü kullanabilen tek kurumun yok olması demek. korkmadan hükümet hakkında konuşabilen, gerçekten özgür bir platform olan, insanların başlarına gelen rezaletleri anlatarak büyük kitlelere duyurup hukukun olmadığı bir ülkede adaleti sağlamaya yarayan bir yer ekşi. kaçımız şahit olmadık ekşinin başardıklarına? birlik ve bereberlik vardı lan ekşide. gülüyorduk eğleniyorduk, didişiyorduk ama nefret etmiyorduk asla.
özgür düşünceyi susturmaya çalışan zihniyetin kazandığını farketmiyorsunuz. sözüm terkeden yazarlara değil, sonuna kadar haklılar. sözüm onlara destek olmayanlarda.

şimdi gitti ekşiyi ekşi yapan tüm yazarlar. ben ekşinin arkasından kan ağlıyorum.

edit: ekşiyi tanımlarkenki bir çok sözüm asıl ekşiye. hani kanzuk gelmeden önce.

kıvanç tatlıtuğ

Kuzey güney dizisini izlemeyenlerin behlül olarak yücelttiği oyuncudur.

ben bu yazıyı sana yazdım

öğrendimki ayrıldıktan bir kaÇ hafta sonra lafın geÇerken ismi öylesine geÇen kız, bir kaÇ ay önce sana rastladığımda yanında duran zayıf uzun saÇlı kız, meğer sevgilinmiş. umarım ona da hayatımın kadını demiyorsundur. umarım sevişirken beni hayal ediyorsundur. onurun yok lan senin.