bugün

başlık biraz kısa oldu. "sözlük yazarlarının ilk cep telefonlarının modeli" şeklinde bir başlık açma hayalim vardı ama buna izin çıkmadı. her neyse, buna da şükür.

ilk cep telefonumuzu unutamayız, markalar modeller ne kadar çeşitlenirse çeşitlensin, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin o ilk telefonun yeri başkadır. mesela benim ilk telefonum panasonic gd90 idi. hiçbir telefonu onun kadar sevmedim nokia 5110 hariç.
(bkz: nokia 12 5)
(bkz: ccc 5110 ccc)
(bkz: nokia 5110)
nokia 2100.
ilki nokia 1100 dı. "kızılötesi var mı?" diye sordular, hayır dedim. "polifonik mi?" dediler sonra, bilmiyorum dedim. "renkli ekran değil ama bu" dediler, sustum, konuşmadım ama... Direndim, bir kez olsun konuşmadım. vaz geçmedim davamdan.
ormancı telsizi kılıklı ericsson
değil, gayet kibar çağının favorisi nokia 5110.
ericson gh337.milyon kez düştü bana mısın demedi,takoz makoz eski teller şimdikilere bin basar sağlamlık konusunda,2 ay önce ıphone aldım bugün ikinci servise gidişi.
nokia 6131 -> saolsun, bir ay ancak sağlam kalabildi elimde.
nokia 6111
(bkz: nokia 2100)
(bkz: alcatel one touch easy) 1998 model
nostalji sever yazarlar için link;
görsel *
(bkz: a1018)
(bkz: nokia 3310) unutulmazdır.
ericsson g688 di galiba bir nevi takoz taşıyodum cebimde veya elimde telsiz de diyebiliriz.
nokia 6110. teneffüslerde telefonları birbirine yapıştırır yılan oynardık. o zamanlar bluetooth nerde efendim.
(bkz: nokia 2100)
ericsson gh337 mesaj alınabiliyor fakat gönderilemiyordu.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/ericsson-gh337/
ericsson a1018. ama t10 çok hoşuma giderdi. şimdikiler şanslı.
nokia 3210 ve aşkım snake.
(bkz: manda kasa) *
(bkz: a1018)
nokia 3310.
(bkz: nokia 6600)
alcatel one touch easy.