bugün

Saygı duymak, hekesin de saygı duymasını istemek.
90'dan küçük olan açıdır. dar bir açıdır yani.
180 derecedir. onlar bir uçta ben diğer uçta.
Herşeyin yaratıldığı gibi olmasını öyle davranması gerektiğine her zaman inananlardanımdır. o yüzden hiç bir hoşgörü belirtisi hissetmem bu konuda. ama süreklide yargılamam çok büyük tepkiler vermem hiç bir zaman.
öyle bir bakış açım yok malesef.
ne yapıyım, midem kaldırmıyor.
bizdeki de mide birader.
birader dedik lan, gel beraber demedik.
hadi kış kış.
onlar da insan, rahatsız oluyorsan bulaşma. onlar da sana bulaşmasın.
insan olan yapmaz düsüncesini benimsemis bir insan olarak onlara da Allah dan akil fikir diliyorum, Allah bizi sasirtmasin.
bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.
normal bir bakış açısıdır. şiddetle birleşmediği sürece her türlü cinsel seçim normaldir. şiddetle birleşen bir cinsel edinim, sapıklıktır. ve sapıkları da kimse sevmez ha.
(bkz: ibnelik bulaşıcıdır)
gayet doğal bi şeydir.asıl sorun buna karşı çıkıp,böyle bir seçim yapmış olanlara karşı ayrımcılık yapanlarda,saldıranlardadır.
ayrıca (bkz: velev ki ibneyiz)
tercihler başkalarına zarar vermedikçe oldukça normaldir.
eşcinselliğin bitişik yazıldığını düşünür.
saygı duyulması gerekir. sonuçta herkesin kendi hayatıdır, istediğini yapma özgürlüğü vardır. onları dışlamakla bir yere varılmaz. unutma ki onlarda senin benim gibi insandır. sadece aşkı, sevgiyi hemcinsinde bulmuştur. bu dışlanmayı,
ayıplanmayı getirmez. insanlar her ne olursa olsun sadece saygı duymayı benimseseler belki de tüm dünya bunları tartışıyor olmazdı.
onları anormal görenlerden normal oldukları kesin.
ben pek bakmam. bu konuda zihniyetim daha çok bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncıdır. sonuç da insan ve oğlu eliyle ilişkiye giren bir varlık. bence o kadar da yadırganmamalı. *
sözlük yazarlarının eşcinselliğe bakış açısıdır.
bana giren çıkan yok. ama olursa o zaman işler değişir.
(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
Sözlük yazarlarının eşcinselliğe açısıdır bakış.
ne tercihtir, ne de hastalık.

ayrıca ülkemizde tiksinilen, normal hayatını sürdürmesine izin verilmeyen bir birey olmaktır.
bana bulaşmasınlar zararı yok. ama yine de çok doğru bulmuyorum.
lezbiyenliği anlayıp, gaylığı anlamamak.
Her insanın kendi zevki ve düşüncesi. Aşk bu, ne, ne zaman, nerede, nasıl, kim, neden? Hiç belli olmaz. Şahsi görüşürüm eşcinselliğin itici olmasıdır.
doğuştan geldiği için normal karşıladığım durum
not:yarasalarda da eşcinsellik vardır
not2:eşcinsel değilim.