bugün

Gitmeyin de kapansın dediğim mekan.
Övmeye de yermeye de gerek olmayan sıradan bir kahveci. Daha kaliteli alternatifleri var ama starbucks da gayet güzeldir.
içeride herkesin londra'da yaşıyormuş havalarında takıldığı kahve dükkanı. çorumlu hayriye bile öyle.
bir kahveye o kadar para mı verilir ya? gitmeyenlerin ortak düşüncesi bu. ama düşünmeyi pek bilmediklerinden sanırım bir detayı kaçırıyorlar.

çünkü starbuckta büyük boy filtre kahve 7 lira. ve 600ml kahve içiyorsun.

ama normal bir cafede kahve 5 lira. ve içtiğin kahve 100ml lik bardakta geliyor.

matematik bilenleri böyle alalım şimdi. 100ml 5 liraysa 600 ml kaç liraya tekabül ediyor?

yani ucuz diye başka yerde içtiğin kahve aslında sana daha pahalıya geliyor. bunu fark ettiğinde biraz üzüleceksin ama gerçek bu güzel kardeşim. bana inanmıyorsan matematik hocana sor.

ve hangi cafede içtiğin kahve daha kaliteli?

ayrıca o 5 liraya kahve içtiğin kafede bedava wifi olmayabilir. olsa bile bi kahve içerek 5 saat oturmana müsade ederler mi?

hatta starbucksta hiç bir şey içmesen bile oturabilirsin istediğin kadar. kimse sana kalk demez. belediyenin malı gibi kullan.

kötülemek için mantıklı bir sebebiniz olsun bari. amerikan emperyalizmi falan deyin en azından.

yiğidi öldürürüm hakkını yemem. bir işi kaliteli, düzgün yapıyorsa o kişi gavurda olsa hakkını vereceksin. sen bir kahveye 7 lira verme kardeşim. git 5 lira ver. 2 liran cebine kalsın. o 2 liraları biriktirip kendine kitap alacağından ve kişisel kültür birikimine yatırım yapacağından eminim...
termoslarıyla ilgili yeşillendirme beklediğim başlık.
sıcak-soğuk kahve dışında çayları içecekleri muazzamdır. Kahveye 10 lira vermeyen arkadaşlar madoda 5 liraya küçük çay alıyorlar *
sonunda aradığım kahveyi bana sağladı.

uzun çekim americano üzerine, filitre kahve hiç su katılmadan.

zehir zehir şekersiz içmesi çok zevkli. eheheh.
zaten elit falan değil büyük boy americanoyu 8.25 den hangi cafede içebiliyorsunuz allah aşkına.

bildiğin uygun istanbul ortamına göre. zaten öğrenci mekanı. elit falan değil.

türk kahvesini 8 tl den satıyor kalbur üstü cafeler sahildeki.
Uzun zamandır düşündüğüm bir konu hiç starbucksa gitmedim fakat fiyatları duydum bana göre oldukça pahalı bakın bir kahveye 10 lira verilmez demiyorum ama pahalı.
amerikanların dünya tarihine kattığı en güzel şeylerden biri. starbucks olmasa kıro gibi yaşardım açık ve net.
burasını niye elit sınıf falan diyorlar hiç anlamıyorum. lan garson yok işletmede bi kere.
Bir kahveye 20 tl verme enayiliğinin bulunduğu kahveci. Evet.
Kahvesini sevmeme rağmen sırf orayı mükemmel bi yer sananlar yüzünden uzak durduğum size en iyi kahveyi sunan kahve zinciri.
Hangi kahve 20 lira bi gösterin. Ben düz filtre kahveyi 6 lira civarında alıp olayı bitiriyorum.
Kaveci. Yok azıcık biber dök iki kaşık yarak tozu koy. Öyle kahve mi olur ulan, harbi sen ne ayaksın?
Aklıma biz burda turşu suyu mu satıyoz he be .... kızı (Uçan tekme) sonra sevgili olan hikaye geldi. Allah affetsin.*
ekonomik krize karşın kan kaybetmeyen yegane yerlerden biri burası. oluşturduğu imaj yönetimi ve türkiye'de oluşan starbucks'ın cool algısı ve tabii buna instagram'ı da eklemek gerekir, burayı bayağı popülerleştirdi. kahvenin önlenemeyen yükselişinin de bunda etkisi var. açık ki milenyum tekellerin bin yılı oluyor, piyasa tekelleştikçe insanlar da birbirine benzeyen alışkanlık biçimleri geliştirerek burada var oluyorlar.
hayatımda bir kere gittiğim bir daha da gitmeyi düşünmediğim şirket. ilk gittiğimde ne alacağımı bilemiyordum. gittim sordum. burda en çok hangi kahve alınıyor diye sordum. latte bilmem ne dediler. iyi dedim verin. sonra sıcak mı soğuk mu? yok köpüklü köpüksüz mü? sonra şekerli mi şekersiz mi? gibi sorular sorup insanı geriyorlar. bardağa isim yazmakta ayrı bir gerizekalılık. aklınızda tutamıyor musunuz?
Hayatımda sadece bir kere gittim.
Ama harbi güzel yer.
starbucks'ın yumuşak içimli kahvelerini başarılı buluyorum, tatlılarını da. ama sert kahveleri beceremiyorlar pek, böyle sırf acı olsun diye yapılmış gibi oluyor. hafif böyle çamurumsu bir acılık
sadece kahve için gidilmeyen mekan.

starbucks city mugs - starbucks şehir kupaları koleksiyonu yapıyorum. 57 şehir kupam var şimdilik.
Emekli yaşlı amcaların tüm gün pineklediği kahvelerden hiçbir farkının olmadığı mekan. Gençlikte Starbucks, emekli olunca Dostlar Kıraathanesi.
türkiye'de her türlü kahve farkındalığının oluşmasında başı çeken kahve zinciri.
çalışanlarına en iyi davranan kurumlardan biridir doğuştan varoşlar gözlerinde çok büyütse de öyle pahalı bir mekan değil ve her ne kadar gün geçtikçe çomar istilasına uğrasa da güzel ortamı var. kafede çaya 4 lira veren varoşlar burada 6 liraya kocaman kahve içebileceklerini bilmiyorlar açık ve net.
severek gittiğim bir kahve zinciri. filtre kahvesi efsanedir.

ayrıca 2017 yılında en çok starbucks dükkanı açılan ülkeler arasında türkiye altıncı sırada yer almıştır.

http://www.pazarlamasyon....rbucks-acan-6-ulke-olduk/