bugün

sadece bulursam içtiğim meret. günde 10 tane içtiğimde oluyor haftalarca içmediğimde..
fiziksel sağlığa zararlı, psikolojik sağlığa yararlı tütün. atatürk sigarayı da millileştirmiş ve türk milleti, türk tütünü içecek diyerek tütün fabrikası açmıştır.

sermaye açısından ülkeye büyük bir katkı da sağlamıştır.
%5 i tütün olan gerisi tamamen zehir olan, neden içtiğimi bi türlü anlamadığım bir tütün mamulü.
çevremdeki insanlar çok içiyor bende içmiş gibi oluyorum. bööööffff.iğrenç.
Yak bi lark be abi .
gereksiz meret.
agizda yanik badem tadi birakan sacma sapan bir sey.
görsel
beni de kendini de yakan merettir.
bana çayı sevdiren zamazingo.
olmazsa olmaz.
her şeye rağmen hayat zamirim.

cuma günü 2 karton aldım. kalan paket 5. ve her şeye rağmen değer gibi görünüyor. ha ne olur en fazla kaybederim. yenilgim olur zararı. bu kadar.
nikotin çubuğu. benim için camel soft tur. yakında bırakmayı düşünüyorum ama bunu yaklaşık 3 aydır düşündüğümü varsayarsak biraz nah bırakırım gibi.
tek dostumdur.

hadi balkona çıktım ben. seksi vücudumu çıplak bir şekilde karşı apartmanın kızına sergileyerek sigaramı çekiştireyim.
Normal de kullanmıyorum ama şimdi 3-4 dal olsa iyi olurdu.
Dumanını yel paranı el alır derler bilmezler içinde ki derdi alır insanın öyle bir tiryakılıktır.
tek sığınak, daha doğrusu son kale. bakalım bu taş duvarı da yıkabilecek miyiz..
ne zaman yalnız kalsam yada canım sıkılsa direk elim sigaraya gidiyor psikolojik bir şey biliyorum ciğerlerimi o iğrenç dumanla doldurmak istemiyorum zaten bugüne kadar 1 paket anca içmişimdir küçükken babamız dedemiz herkesin elinde sigara gördüğümüzden bilinçaltımız bizi sigara içmeye yönlendiriyor sigarayı ilk bulan insanlar şimdiki insanların halini görse eminim kendilerine söverlerdi.
sigara... dışarıdan basit belki ama bazen nelere iyi geliyor bilemezsiniz. tütün sarıyorum; onu sarması, tütünün kokusu, ilk duman... bazen mutluluktan içersin, bazen de derdine derman ararsın.

anlam yüklemeyin derler ama nasıl olacak ki ? içerken ne hayallere dalıyor insan...
içen insandan tiksinmeye sebep olur...
görsel
yokmu çiçek yapistirda icek.
şarkıları anlamlandıran eşsiz madde.

benim tek yenilgim. kayboluşum, kaybedişimdir sigara.
üste siner, saça siner, ele siner kokusu. Birde üstüne zehirler, birde ağız kokusu yapar.

iğrenç.
Avrupa ve Amerika'da I. ve II. Dünya Savaşı yıllarında askerlere genel ihtiyaç olarak dağıtılmış, zevk verici çubuk.
bilim insanları sürekli yeni yöntemlerle insanlara sigarayı bıraktıracak şeyler geliştiriyor.nikotin bağımlılığına yönelik şeyler çoğuda.

doktorlar nikotine fazla odaklanıyorlar. oysa kendim dahil bir sürü insan olayın nikotinle alakalı olmadığını söylüyoruz. nikotin 2 hafta zorluyor en fazla.

olay tamamen duman, el alışkanlığı ve psikolojik bağımlılık.bu kadar net.
Ne demiş şair; beni bir tek sigaram yalnız bırakmaz, o da param olana kadar.

Tanım: bırakmadı zor bir çeşit kötü alışkanlık.