bugün

onlara vereceği parayla tatile çıkacak insandır.*
doğru düşünen kişilerdir de alkolsüz de bir yere kadar !
Tercih ve istek meselesidir. Bas bas bağırıp kendini ilan etmeye meraklı olmasalar veya içenlere aşağılayan gözlerle bakmasalar bu tercihinden dolayı ne arkadaş edinir ne de kaybeder. övülmesi de yerilmesi de saçmadır, deneyipte sevmeyeni zaten sevmiyorum sağolun der ikram edilince. hiç denemeyeni ya sizi azarlar ya da ortamı terkeder siz içerken off puff der rahatınızı kaçırır bilmediği şey kendi iradeniz haricinde hiçbirşeyin sizi bundan vazgeçiremeyeceğidir. bunların dışında kalanları da vardır pekala. neyse ben bi sigara içeyim
sigara içindeki 4000 maddeyi tek tek satın almaya (sigaradaki aynı oranlarla) kalkışsa daha pahalıya geleceğinden bihaber kişidir. yemeklerden sonraki tadı anlatılarak aydınlatılmalıdır.
(bkz: Anlamlı insan)
sigarayı bilemem ama içkinin tadına varmamış insandır. şöyle sahil kenarında bira, şarap, rakı v.s içip arkadaşlarıyla iki hoş sohbet yapmamış, bangır bangır şarkı söylemenin zevkini tatmamış ve tadamayacaktır kendileri. bilgilerine sunulur...
sigaracı ve içkici arkadaşlarının manidar bakışlarına ve sözlerine maruz kalabilecek insandır.
(bkz: sigara ve içki ile iq testi)
sigara ve icki icmeyi anlamsiz bulan insanlari elestiren insandan daha anlamli dusunen insandir.
kendisini seven insandır.
alnından öpülesidir. fiziğine önem verendir.
içmeyendir. içmediği için keyif almamı saçma bulandır, benim sinir olduğum ve bi keyif yapmama daha sebep olan insan kişisidir.
(bkz: sigara)
(bkz: sen uzaylı mısın)
dertsiz tasasız tiplerdir.
hayatın olayını çözmüştür. hayatını ne içkiyle sulandırmış, ne sigarayla dumanlandırmıştır. ayrıca mümindir bu insan. tam bir insandır. kendine zarar vermeyi anlamsız bulmuştur.
tarihi reddetmiştir. yüzyıllardır içer, bin yıllardır tüttürürüz ama pislendiğimiz görülmemiştir. insan * da böyle yapardı zaten.
içki ve sigara kullan insanları biraz şoke eden durumdur. kişisel zevkler ayıdır sen seks seversin ben 10 yıl yapmasam aklıma gelmez sen kola seversin ben su böyle uzar gider işte.

sigara ve içki tüketimim var. sigaraya laf söyleyene sözüm yok boktan ama güzel bişey fakat içkiye laf eden olursa kafalarını kırarım.
beyninin anlamlandırma lobu bozulmuş insan olabilir. bi kere en güzel muhabbetler içki sofralarında döner. hadi sigara boktan bişi anladık. arkadaş bari bi kadeh içkimize dokunma. sende iç boş durma öyle. katıl sofraya. hayatına renk kat azcık...
bu insanı sevdim.
hiç aşık olmamış adamdır.
hayatında sigara ve içki içmemiş insandır.
onların güzelliğini yeteri kadar anlayamamış olan insandır.
her ikisini de zamanında içmiş kişi için, anlamsız bulunması çok da şaşılacak olmayandır. sigarayı bırakınca zaten insan şunu sormadan duramıyor: bu kadar yıl ben kendimi niye zehirledim? heralde o durumda gerçekten anlamsızlaşıyor sigara içmek. içki sigara gibi değil aslında, eğer tabi hergün içip de işin b.kunu çıkarmıyosan. özel günlerde veya bazı günleri özel hale getirmek için içilirse sevimli gibi görülebilir. tabi hangi içki olursa olsun tadı ve kokusu çok da güzel değildir (genel olarak sevilmezler). bi de sabahı gerçekten kendinizi kötü hissedersiniz ve kendinize sözler verirsiniz bi daha ağzımı sürmem diye. işte bu şekilde bırakıldıktan sonra insan mantıklı olarak düşünürse içerken de içtikten sonra da kendini b.k gibi hissettiğin bişeyi içmiş olmak gerçekten anlamsızlaşır.
Biz buna halk dilinde " muhallebi çocuğu" diyoruz. Allah sonunu hayır etsin.