bugün

Sürekli sorulan '' Ateşiniz var mı ? '' sorusuna olumsuz yanıt vermekten bunalan insan.
sünnet sayıldığı için taşıması muhtemeldir.
(bkz: zippo taşımanın dayanılmaz karizması)
eğer erkekse ateş isteyecek kızların kendisinden istemesi durumunda madara olmak istemeyen insandır.
sigara içmeye meyillidir.
lisede çakmakla yakalanınca öğrencinin başvurduğu yalanı aklıma getirmiştir.

hoca: ne o çocuğum, sigara mı içiyorsun sen? o çakmağın ne işi var sende?
öğrenci: yok hocam ne alakası var yaa! ateş taşımak sünnettir. bilmiyorsunuz bari cahillik etmeyin. *
hoca: ver lan şu çakmağı terbiyesiz, kaçma lan, gel burayaaa! disipline vericem oğlum seni, sen görürsün.

burdan çıkan sonuç: çakmak taşımak sünnettir. *
pikniğe gidip, mangalı yakmaya kalktıklarında hiç kimsede ateş olmaması durumunu düşünüp, göt olmamak için temkinli takılan insan evladıdır.
2 ters bir düzdür;numara yapmaktadır esasen otlakçılığı pekiştirme ayağında olan insandır.
sünnet olduğu için taşıyan insandır.

edit:çakmak taşımak sünnet olduğu için *
sigara içen bir kişi görüntüsüne sahip olduğunun farkında olan insandır. o insan nasıl bir insandır bilinmez.

edit: eksik harfi tamamlama.
bir de çakmak, çengelli iğne gibi nesneleri taşımanın o kişiye şans getirdiğine dair bir hurafe vardır, belki o yüzden taşıyor olabilir.. *
genellikle artislik olsun diye zippo çakmak taşıyan bu tip insanlar, güzel kızları zippo çakmağı ile tavlayabileceklerini sanırlar.
çocukca espirilere maruz kalmak istemeyen insandır.
+rey sende çakmak varmı?
-yok ya taşımıyorum
+o zaman sana bi çakmak lazım ehüehüheü
yaa işte böyle
sigara içmeyen ama arada sırada sıkılıp cebinden çıkarıp kah yakan kah söndüren insandır.can sıkıntısına birebirdir, vakit geçer.
(bkz: ilginç fanteziler)
karı kız meselelerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşan insan modelidir.
çakmağın sadece sigara yakma görevi olmadığının bilincinde insandır.
çakmaya hazır durumda bulunan insandır. *

- çakıyım mı abi !?
+ ne diyosun lan itoğluit...
yüzde doksanı sigara içmem der ama gizli kuytu köşelerde yada alkolün olduğu mekanlarda ''ver ulen bitane yakayım''derler.pasif otlakçıdırlar.ağzına ağzına vurasım gelir gördüğümde.madem içmiyosun niye çakmak taşıyosun koduum diye sitem etmek gelir böyle insanlara.
(bkz: sigara içmediği halde hakan taşıyan insan)
daha da enterasanı için;
(bkz: sigara içmediği halde boş yere kibrit yakan adam)
sigara içmediği için eziklik duyan, bunu da çakmak taşıyarak bir nebze olsun hafifletmek isteyen insan.
(bkz: yazıktır günahtır)
ateşiniz var mı ya .s .s gibi ateşli bi soruya olumsuz yanıt vermeyen insandır. şahsen ben taşıyorum , kızlar soruyor ateşiniz var mı ya diye. veriyorum ateşi. veriyorum ateşi. sonra teşekkür ediyor bitiyor burda ama.

öyle işte amk napacaktık başka.

sigara içen kız da iyi değil be abi. seksi olabilir gibi ama olmaya da bilir. bilemedim.
ona bi cakmak lazim degildir.
sevgilisinin hergün çakmağını kaybetmesi yüzünden bunalan ve senelerdir taşıyan insandır.
çapkın bir çakmak taşıyıcısı olabilir.