bugün

çevrede hiç ses yoktur ama insanın içinde fırtınalar kopar, susmak bilmes içten gelen sesler. aslında sessizlik huzur vermez çoğu insana!
şüphesiz, bir sessizlik ancak susarak tarif edilebilinirdi.
sesten muaf durum.

son günlerde özlemlerim arasında ilk sırayı almış durum. sadece sessizlik değil tabi. sessizlikle gelen huzur ve içsel toplantı. mümkünse yeşil bir ortam ve temiz hava. çok şey istemiyorum aslında. yapılmasıda gayet basit bir olay. önemli olan neden istediğim. bunu düşününcede daha çok sessizlik istiyorum, çok çok sessiz.
yorgunluğun tarifsiz hali...
sessizlik her yerde konuşabilen sestir.
bazen görse mi acaba, diyorum
söyleyeceklerimi ucuz kağıtlara yazıp yırtmadığımı
sessizliğimin tılsımını bilsin istedim
ardından koşabileceğimiz armoniler yakalamaktı tek isteğim
olmadı
sessiz yaşıyorum
haykırıyorum kağıtlara
uçuşmuyorlar
fırtınalar kopuyor
bu kuru gürültü, bu şiddet kulaklarımı boğuyor
boğuluyorum
duymuyor.
sigara içerken kurutulmuş tütünün yanarken çıkardığı çıtırtıyı duyduğunuzda farkına vardığınız yokluktur.
bazen fazlasıyla muhtaç olunandır.
insanı çıldırtma derecesine getiren en büyük terbiyedir.
sessiz bekleyiş ise insanı paronayaklaştırır.
Sessizlik, Susmalar ile anlam bulur..Susmalar, kocaman bir çığlık olur bazen...Önüne gelen herşeyi yok eden bir çığlık..Ardında bıraktıklarını acımasızca yakan..

Söylemek istediğin onca şeye rağmen susmanın daha iyi olduğunu düşündüğün anlarda acıyı tüm çıplaklığıyla hissetmektir..
Sarılmaktır karanlığa, iç çekişlerine, hiçliğe, yarınlara..
her gece çöküyor üzerime sadece saattin tik tak sesi doluyor odama bir tek o arkaşlık ediyor yalnız hayatamıma. sesimin yankısı çıkmıyor sanki artık bir yere çarpmıyor sözlerim boşlukta kaybolup giderken adın düşüyor aklıma sözlerin ve ne zman ihtiyaçın olursa yanındayım deyişin . sana ihtiyaçım var bu yalnızlık çekilmiyor sesimin yankıya ihtiyaçı var ssözcüklerimin sende anlam bulmaya ihtiyaçı var ama sen yoksun...
sensizliktir.
Bir ruh halidir.Kimi zaman anlamsız sorulara en güzel cevap şeklidir.Kimi zaman ise anlamsızlıktır.
35 db* ve altıdır.
şehir hayatında pek rastlanamasa da, insan ruhu için kesinlikle gereklidir.
insanın en güzel hali ...
Sessizlik, soru sorulduğunda alınan yanıt ise; coğu zaman bir kabulleniştir.
birçok sesin uğultuya dönüşüp hiçbir şey işitilmeyen an, hüzünlü seslerden ayrılan veda ve söylenen nağmeleri terk eden nida.
bazen insanın en çok ihtiyaç duyduğu hadisedir.
şu hayatta herkesi dinler de insanoğulu bir tek kendisini dinleyemez daha doğrusu dinlemek istemez. sessizlik ise insanın kendisini dinlemesini sağlar, sessiz kalınca ister istemez içine döner kişi. bu yüzden kaçınır sessizlikten, istenmeyendir sessizlik ve yine bu nedenledir ki genellikle susmak nedir bilmez insanlar, sürekli konuşarak saklanmaya çalışırlar kendi gerçeklerinden. oysa sessizlik huzurdur, sessizlik sürüp giden bir savaşın ardından gelen barıştır sadece.
bazen sağır edici olur sessizlik...
yalnızlıktan yada susmak zorunda olmaktan. boşluktur, her türlü en büyük huzursuzluktur aslında sessizlik.
kelimesini dile getirdiğinde dahi varlığını bozan birşeydir. tarifi yok gibidir. kimine göre yorgunluğun dışa vurumudur.. kimine göre aşksızlığın.. kimine göre basitçe kelimelerin hayattan eksikliğidir. huzurlu gibidir aslında ama fazlasından boğuculuğu getirir. ancak boşluk mudur? asla değildir...
yalnız kalanların alıştığı ve sevdiği ,sesin ve kimsenin olmadığı kendinle başbaşa kaldığın andır.yalnızlığın küçük dostu.
Geldi yine sessizlik vakti, bomboş şimdi her yer ve zavallıyız... Saatlerin zoraki adımları bu vakte gelmek istemeyişlerindenmiş. Zamanın suskunluğu belki de bugünlere küskünlüktenmiş. Ama sen huzurlu uyuyorsun biliyorum, hayalin geliyor arada bir, alışamasam da her Odana girdiğimde bomboş sen kokan yatağı görmeye, yalan bir hayatın ta içinde yaşadığımızı öğrettin son gidişinle... ''Keşke hiç uyumasaydım'' diyor Annem, ''Hep başında bekleseydim''... Sen ve senden kalanlar, bize; bu varoluşun bir gün yok olacağını anlatarak gittiniz ve biz sessizliğin içinde boğulan birer zavallıyız.
giderek bağımlısı olduğum olgu. bir çift 3m 1100 ile her ortamda yaşanabilen.