bugün

Kapı sesi toksa tutar *
Bir işi ya tam yapacaksın ya da siktirip gideceksin. Tasarım zor değil git sanayiye bi demirci ustasına. Çiz arabayı yapsın sana. Bu ne amk küfür gibi.
Atölye işi deneysel çalışma.
Nerenize battı ki?
Ben az yakıyorsa bin TL veririm. Opsiyonel bişiy de istemiyorum.
Hadi simdi bok atalim.

Bence calmislar. Bir boka benzememis biz yapamayiz bir alman arabasi degil. Ben almanlara siktirmeyi seviyorum. Dagilir lan bu. Arabadan anlayan kimse bunu almaz. Cok sikko.

Tamam sizin soyleyeceginiz her seyi soyledim. Yazmaniza gerek kalmadi.
Anlamiyorum ben bu olaylari ulkede muhendislerin calisabilecegi bir yer yok ama tonlarcauhendislik fakultesi var sadece yaziktir gunahtir.

Elektrik-elektronik muh. birlesik olarak sadece dunya da turkiye de var avrupa ,abd ve hindistan gibi ulkeler de goremezsiniz elektrik-elektronik muhendisi ya elektrik muh isinizdir yada elektronik muh.disinizdir.
Daha iyisini yapabiliyorsaniz buyrun yok yapamıyorsanız biraz destek çıkın daha iyisini yapsınlar.
(bkz: fred çakmaktaş)
Selçuklu Kartal'ından başka hiç bir güzelliği yok. Tasarladığınız arabayı sikiyim Lan bunun için mi devletten para aldınız. Eski sanayide herhangi bir kaportacı sizden iyi yapar amk hem de parasız zevkine.
Benim mondial motorun üstünü bişeylerle örtsem daha havalı olur sanki. iki uç zeytinyağı tenekesi, biraz boya, bi takım çantası yeter bana.
görsel
Dalga mı geçiyorsunuz arkadaşlar? Bu ne?
--spoiler--

Selçuk Üniversitesi, Shell firmasının daha az enerjiyle daha fazla mesafe kat eden, enerji tasarruflu araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek amacıyla küresel çapta düzenlediği Shell Eco-Marathon yarışmasına...

--spoiler--

sanırım yarışma genel olarak araba değil de az yakıt yakan motorlar için yapılıyor. bunun için de tasarlanan dış cepheye pek önem verilmemiş. ilk açtığımda bir gülme geldi vallahi ne yalan söyleyeyim.

hadi motor 1. oldu diyelim. muhteşem bir başarı. onu geçtim katılmak da bir cesaret, üretmek de bir başarı halihazırda.

ama "sex sells" olayı gibi şunu biraz yedirmek lâzım insanlara. hâni italyan restorantında çubuk makarnanın(spagetti diyeni siksinler) üzerine bir dal maydanoz koyunca 20 lira oynuyor ya, heh onu biz beceremiyoruz işte. yapmışsın, güzel ama biraz pazarla be kardeşim.

kaplamanın her yerinden amatörlük fışkırıyor. gerekirse başka bölümle koordineli çalış bu işten anlayan. araba tasarlayan bir gurubun vizyonu bu olmamalı.
ilk otomobil bile bu kadar kötü değildi bu ne be.
başıma bi iş gelmeyecekse ben tasarımı da beğendim. Nostaljik görünüyor. *
Turkiyenin ara eleman ulkesi oldugunun kanitidir net.
(bkz: Kartondan araba yapmak)
içerik olarak kucumsemiyorum ama kaporta olarak
Bizim karatay sanayinde şiiiiye dogancilara bi ayar cektirseler iyi olurmuş ellaam.
keşke scud füzesi yapsaymış o daha hızlı gidiyor sonuçta.
vizyonsuzluk göstergesi olan otomobildir. bir işi tam yapamadığımızı gösteren otomobildir. köstek olunacak bir durum yok. adamlar motoru yapmış, gayet güzel. böylesine güzel başlayıp güzel devam ettiğin bir şeyi güzel bitirmek türk milletinin doğasına aykırıdır zaten. tasarım 10 üzerinden ne yazık ki puan bile alamaz.
ulan binlerce lira ödenek bilmemne zamazingo alırlar. ama gidip ucube bir arabaya benzer bir şey yaparlar.
Ulan millet yazmis onemli olan motoru felan diye ne malum motorunun iyi olacagi bali disi iyi olsaydi kaybedince biz.dis tasarima onem verdik denilirdi simdi bu mazeretleri de.ortadan kalkti.

Oraya ferrari tasarimi ile gelip motor olarakta bu sikim sonik araci yenecek araclar gelecek hem tasarim hem de motor u o zaman gorun.
valla biraz şaka gibi bir şey olmuş.

yarışma konusu enerji tasarrufu imiş. eğer selçuk üniversitesi dehşet verimli bir motor geliştirdiyse saygı duyarız elbette. ama küçük araba tasarımı yapmaksa olay, bu olmamış.
çakmaktaş' lar için idealdir.
otomobil bi kenara ''shell'' firmasının daha az enerjiyle daha fazla yol kateden araba projesi baya komikmiş.
Yerli otomobilin adi niye yabanci ibneler.
neden mühendislik fakültesinde okuyan öğrenciler bir süre sanayide çırak olarak çalıştırılmalı sorusunun cevabı olan araba. tamam motor olarak yakıt cimrisi bi araç üretiyorsun da hiç mi estetik-güzellik anlayışınız yok arkadaş? sanayide bi kaportacıya yaptırsan daha uygun (bak estetiği filan geçtim uygun diyorum sadece) görünüm elde edilirdi.