bugün

Cb erdoğan saray'da namaz kıldı diye ortalığı birbirine katan tiplerdir. Kaç milyon dolarlık saraymış da bilmem neymiş.

Adam namaz kılıyor hiç değilse. Rakı sofrası da kurabilirdi istese? Ee yani.

Edit: namazla geçiştirilen hede. Haydi savarona'ya para verilmedi desenize? israfsa israf. Yani.
mal beyanı.
evet namaz kılıyorya 80 milyar eurolar falan umurumuzda olmaz. yeterki namaz kılsın mk. zaten namaz kılmazsa biz ne bok yeriz?
namaz kılsın ülkeyi karıştırsın, namaz kılsın yolsuzluk yapsın, namaz kılsın ülkede istediği gibi at koştursun. hayır o namaz kabul olur mu? bu ülkede açlıktan ölen insanlar var, eminim onun kıldığı namaz o insanların pek umrunda değil.
bir israfa laf etmeyip diğer israfı eleştiren insanlardır. Var mıdır? Bence yoktur.
Ayrıca:
Bir saat içerisinde 6dan fazla eksi oylama yapılamayan kişi beyanatıdır.

Beklemedeyim, gün uzun.
namaz kılmak yetiyorsa bana 1 milyon dolarlığı hibe edin o 5 kılıyorsa ben 15 kılayım.

içki de içmem.

madem kar - zarar mantığınız böyle işliyor azcık da biz sikelim değil mi?
atatürk bitmiş tükenmiş ceset halindeki bir ülkeyi güçlü ve kudretli düşmanlardan ve şeytani hainlerden kurtardı ve bu ortaçağ toprakları üzerinde aydın gelişmiş bir ülke kurdu ona bir değil bin savarona feda olsun ! onun ayaklarını öperim ben... peki savaronanın binlerce katı fazla paraya mal olan aksarayın yapıldığı sayın şahıs ne yaptı ?
Mustafa kemal Atatürke hediye edilen altın küvetin, ulu önderin emriyle eritilip halk için kullanıldığını bilmiyorsun tabi.

Bir değil bin savarona feda olsun Atatürke.
Böle bir yazarın olması beni hep şaşırtmıştır ulan. Ben maliyeti falan geçtim geçen enrtylerde gerekli cevap verilmiş. Tayyip kim ki de atatürkle kıyaslıyosun dümbük herif gelde küfür etme şimdi. Tayyip ne yaptı bu ülke için aptal herif yani burda daha farklı şeyler sölemek tecihim ama malum sözlükteyiz.
Şu anda kemalistlere şu bu diye yaftalayanların tayyibist diye yaftalanmalarında sakınca görmüyorlarsa hiç bir lafım yok.
Atatürk bir ölçüde putlaştırıldı, siz de liderinizi putlaştırmak istiyorsanız buyrun meydan sizin.
Yani al birini vur ötekine tipleridir.
savarona ile sarayın arasındaki fiyat farkını biliyor musun eyyyy cahili cüheyla ?!?!
çok ve boş konuşmadan önce ma'un suresinin bir okunmasını öneririm. ondan sonra savarona, rakı, saray vs meseleleri tartışabilirsiniz. tabi surenin mealin gerçekten anladıktan sonra.
net bir şekilde ikiside israftır. halkın durumu ortadayken her ikisininde savunulacak tarafı yoktur benim gözümde. atatürk'ü ve erdoğan'ı putlaştıran her iki taraf sağolsun artık insanlar sokakta birbirini öldürecekler.
atatürk başarılı bir komutandı ki bu sebeple zamanında bu görev için seçilebildi, ülkeyi kurmayı başarabildi. mustafa kemal bu şekilde max weber'in ortaya çıkardığı karizmatik otorite şeklini almıştır. erdoğan ise halkın seçimiyle yasal ussal otorite haline gelmiştir. buna önceki hükümetlerinin başarısızlığı ya da akp hükümetinin başarısı diyebilirsiniz o artık size kalmış. ancak insanları övdüğünüz kadar yermeyi de bilirseniz daha iyiye gidebiliriz.

(#28651506)
bu entryde söylendiği gibi. siz artık putlaştırıyorsunuz insanları. ne zamanki putları kırarsınız o zaman gerçeklere uyanırsınız.
Hayatını ülkesine adayan bi adamla hayatini kendisine adayan bi herifi kıyaslayan ucuz insanca eleştirilir.
milletin parasinin bosa harcanmasina karsi olan insanlar icin samimiyet testidir. savarno da saray da israftir baska bir sey degil.
In March 1938, the yacht was sold for 1.2 million US dollars to the Turkish Government to be used as a presidential yacht. Ataturk loved this yacht very much but unfortunately he could enjoy her only for six weeks before his death on November 10th of the same year.

Mart 1938'de Savarona isimli yat 1.2 Milyon Dolar'a, başkanlık makam kullanımı amacıyla Türk Hükümetine satılmıştır. Atatürk bu yatı çok sevmiş ama ne yazık ki ancak 10 Kasımdaki vefatınından önceki son altı ayında yatın keyfini çıkarma fırsatı bulabıilmiştir.

Kaynak: All About Turkey - http://www.allaboutturkey.com/savarona.htm

The total cost of the AK Saray presidential palace amounts to as much as TL 20 billion, according to the Ankara branch of the Turkish Union of Engineers and Architects' Chambers (TMMOB).

Türk Mühendis Ve Mimarlar Odası Birliğine göre, AK Saray başkanlık sarayının toplam maliyeti 20 Milyar Türk Lirasıdır.

Kaynak: Today's Zaman - http://www.todayszaman.co...tl-20-billion_382804.html

(bkz: bitch please)

bkz. Atatürk'ün Ekonomi Mucizesi - http://www.idefix.com/kit...?sid=LHZ1EO3GP59P6TP6U2XT
2 durumda dangalaklık belirtisi aklını kiraya verme işlemidir. bu kadar olmayın ya evet hem savarona israf hem de saray israftır.
işte bunların ikiyüzlülüğü yüzünden akp 20 yıldır kazanıyor. Adama tapmayı bırakıp sistemi ön plana çıkaran akpyi deviri.
saklambaç oynarken otların arasına girip kıçını açık bırakanları tasvir ediyor.