bugün

biraz önce ağzım açık dinlediğim durumu siz değerli yazarlarla paylaşmak istedim.

-şimdi ülkemizde pozitif ayrımcılık oldugu malumunuz. bu pozitif ayrımcılık haklı sebeplerle ortaya çıkıyor o tartışılır konumuz o değil. biraz önce bir müşterimiz geldi. kuzeninin başından geçen olayı paylaştı.herkese ibret olacak bir hikaye oldugu için sizlere yazmak istedim.aman dikkat ediniz..

-olayı birinci ağızdan anlatacağım ki kafa karışıklıgı yapmasın.

+kuzenimin yumurta çiftliği var.şehirden hafif uzak.adam çiftliğe gidiyor işlerini hallediyor ve eve dönmek için yola çıkıyor. yolda giderken gayet normal giyinimli,eli yüzü düzgün bir hanım otostop çekiyor ve kuzeni durduruyor.

-beyfendi ben otogara gideceğim yolunuz üzerinde mi ?

+tabi hanımefendi buyrun geçerken bırakayım.

-ay çok teşekkür ederim allah razı olsun sizden. benim adım ayşe,şuralıyım buralım havadan sudan muhabbet.

e malum 15-20km'lik bir yol gidilirken ayaküstü sohbet ediliyor.bizim kuzende insanlık hali '' benimde ismim şu,şu işi yapıyorum. evliyim eşim hamile ikiz cocuk bekliyoruz hayırlısıyla.'' başına gelecekleri bilmeden sohbet ediyorlar.

kuzen kadını otogara bırakıyor ve evine dönüyor.aradan 5-6 saat geçiyor. akşam kapısına polis ekibi.

+hayırdır memur bey buyrun?

-hakkınızda şikayet var.

+hayır olsun ne şikayeti ?

-taciz,alıkoyma.

+aman efendim saçmalamayın ne diyorsunuz siz olur mu öyle şey?

karakola gidiliyor. kadının ifadesi aktarılıyor.

+renault clio marka araç,şu renk,şu plaka. adamın adı bu,yaptıgı iş bu,adı bu vs vs. kadın tüm bilgileri doğru veriyor. gel şimdi çık işin içinden.

5 aylık süre zarfında adam içerde kalmış.sonuç olarak aklanmış lakin ikizlerinin doğumunu göremedi,ailesinin maddi-manevi yıpranmışlıgı ayrı mesele.

psikolojik destek alıyor çok kötü durumdaymış.

siz siz olun iyilikten maraz doğar,aman diyeyim.
büyüklere masallar. bu da böyle bir anımdır.
otuzbirci olur mu hocam?
Herif ciddi bir şey anlatmış girilen entrylere bak amk ya.
--Herif ciddi bir şey anlatmış girilen entrylere bak amk ya.--

bu sözlükte düzgün entry giren sayılı insan var zaten şunları görünce valla yazasım gelmiyor.

-büyüklere masallar. he amk tüm gece düşünüyorum '' yarın olsa da bir hikaye yazayım ulu'da''.
Bir defa cahil değiliz yumurta çiftliği işi yapan arabasına otostopcu almaz. Kokar çünkü.
ALIR MIYIZ, BAŞIMIZIN DERDE GiRECEĞiNi BiLE HIRLISI VAR, HIRSIZI VAR, KATiLi VAR, ALINIR MI, NE BU TAKSi ŞÖFÖRÜ MÜYÜM BEN.
bence şu an her an her yerde başınız derde girebilir.

Kaynak: haberler.
Ben aldım bı kere. Şirinevler e5den aldım. Telefonunu verip yenibosnada indi. Sonra aradım .işmiş kadın.
Misal, ani bir kaza oldu, öldü. Al başına belayı.
bunlar yüzünden gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım edemez oluyoruz.
hikayede eksik var bence.
bu kadın adamı içeri attırmakla ne elde etti? orası eksik. aklanma sonucunda iftira davası yiyebilecekken sırf keyif olsun diye yapmış olamaz.
Kadının beyanı esastır.
Şimdi bu ne biçim kanun falan demeyelim muhterem hemcinslerim. Sonuçta biz erkekler bu hale getirdik durumları.
Bugüne kadar arabama en az 15-20 otostopçu almışımdır. Hiçbiri de sorun çıkarmadı. Bunların sadece ikisi kızdı. Onlar da sorun çıkarmadılar. Teşekkür edip indiler.
valla ben otostop yapmaya utanıyorum ama zaten istanbulkart'la gezebiliyorum. otobüs bulamazsam belki bir gün otostop yaparım. soğanlı'dan yayla'ya gitmek için bir amca otostop yapmıştı.
Her çeşit insan var. Gerçekten dikkatli olmak gerekiyor. Ben şahsen param bitse bile otostop yapmayı düşünmem. Yakınlardaki bir polis ekibine durumumu anlatır yardım isterdim.

Ehliyetim olmadığı için araba kullanmıyorum, eğer yakınımın arabasındaysam bana insiyatif yükleyip alalım mı diye sorsa da alma derim.