bugün

allah onu bildigi gibi yapsındır film gibi. bunalıma soktu beni.
sondaki ass to ass sahnesi süperdir.
(bkz: zengin olunca yapılacak on şey)
bittikten sonra "bitti mi lan?" etkisi bırakan ve günlerce şokunu yaşayacak olmanız muhtemel filmdir.
izlerken sıkan film.
sanılanın aksine kötü bitmeyen, karakterlerin yeni bir başlangıç yapacağını sonunda hepsinin cenin pozisyonunda yattığını göstererek anlatan, bir rüya uğruna ölüp dirilmelerini anlatan efsane film.

emoların en çok izlediği filmler listesinde birinci sırada yer alır.*

ilk izlenildiğinde her türlü ruh halini kasar insanı bunaltır. zaten filme girdiğin ruh haliyle filmden çıkıyosan o filmin bence özelliği yoktur. insan psikolojisine bi şekilde dokunmalı film dediğin.* * *

alternatif film için ewan mcgregor ın filmi (bkz: trainspotting) (bu da iyidir daha mizahidir)
filmi izledikten sonra yaklaşık olarak 7 ila 7,5 dakika arasında "kilitlendi-dondu-kaldı" gibi dumurluklar yaşatan harikula filmdir kendisi.
kendisini izleme fırsatı bulmadım ama psikopatlaştıran bir müziğe sahip film. müziği dinlerken gözümün önünden trafik kazaları, düşen uçaklar, kanlar falan geliyor. ana haber bültenlerinde sık sık kullanılmasından dolayı da olabilir.
bir bu film bir de lilja 4 ever, insanın ağzına -afedersiniz- çok güzel sıçar. hayatı sorgularsınız, oturup düşünürsünüz. çünkü gerçektir, her gün önümüze koyulan yaşamdan birileridir. izledikten sonra kendinizi toparlamanız süre ister.
gergin bir başyapıt; uyuşturucuya kendi içerisinden gerçek objektifinden bakan gözler. zehirin zembereğinin sadece görsel olarak anlatılması değil çaresizlikle birleştiğinde ne kadar acımasız olduğunu gösteren başarılı bir yapım.
izleyeni depresyona sokan, karakterler daha kötüye giderken sizinde öyle oluyormuşsunuz gibi hissettiren, onlar çaresizlikten kıvranırken sizide dertten kıvrandıran, insana kendini kötü hissettiren yinede gerçekleri uygun bir şekilde yüze vurmasından dolayı taktir ettiğim esas film neymiş onu öğreten film.
film bittikten sonra durgunlaşma hali baş gösterir düşünürsün. herşeyin anne rahminde başlayıp yine aynı yerde bittiğini görürsün.saflığı ve çaresizliği öğrenirsin etrafına bakarsın sonrada filmi izlediğin gece uyuyamazsın. bende böyle oldu.
uyuşturucu üstüne yapılmış en iyi film. Annesi haptan, çocuğu damardan, sevgilisi yaraktan kendini yiyip bitiriyor ama güzel yani. tripler filan gerçekçi bir hayli.

trainspotting falan bok yesin yanında. o kadar süper.
bir defa ya mahsus izlenicek film . yok ben ikinci defa izleyeceğim denirse piskopata bağlatabilir bünyeye zararlıdır.
salondan çıktığında beyninden vurulmuşçasına kasıldığın , dokunulduğunda hüngür hüngür ağlamak isteyeceğin bir film. aslı requiem for a dream dir. mutlaka izlemelisiniz.
şayet trainspotting ve candy' den sonra izlerseniz sizi o kadar da dumur etmeyecek film. ha döneminde çığır açmış ama boynuz kulağı geçmiş sonra haliyle. bi de filmi izledikten sonra 'bu gün gelebilir misin?' sorusunu daha bi ciddiye alır bünye.
abartıldığı kadar olmayan film. her ne kadar kendimden bulduğum onca şey olsa da, ne öyle ordan burdan olmayacak çıkarımlar yapmamı sağladı, ne de beni aldı bir yerlere götürdü. amma velakin izleyin de derim; bir gece ansızın rekuemforedırim derler apışıp kalırsınız allah muhafaza.
yaşlı teyzemizin greyfurtları aklımda kalan; sulu tam renginde. ah teyzem şekere bandırıp yiyemediki gariban,kahveyle yidi ya kahveyle.yönetmen nirdesin nine ölecek didiydim oğlu yetişti allahtan.bir rüya için ağıt güzeldi ama bir "eşkiya" kadar değildi tabiki.
acıklı bir film. eroinmanların izlemesi gereken film. ayrıca müzikleriyle de öne çıkmış film.
acıklı bir film ama müziklerden sıçmışlar, o kadar harekete lüzum yoktu, daha slowly gitmeliydi film. ki seven de soundtrackine verecek derecede seviyor enteresan. ben izlerken ali kırca'yla atv ana haberde helikopterle havadan takip edilen zenci hırsızı izliyormuşum gibi geldi. ama hatunların dildoyla birbirini götürdükleri sahnede değil. orda ali kırca'yla ön sevişme izliyormuşum gibi geldi, ya da arkadan. ama bana en acıklı gelen sahne de oydu. ali şan'ın ikimize birden yükleniyorlar senfonisi kullanılabilirdi mesela. olmamış soundtracki, bi daha çekilsin.
filmin akabinde psikolojik tedavi şarttır.
(bkz: adamın amına koyan filmler)
abartılmış balon film. bir tane salak ve bir tane fahişenin hayatı işte, bok yoluna giden iki dingil neden hayat dersi olarak görülür anlamam, senin aklına mı sıçtılar da çalışmıyor? he ayrıca basketball diaries'ten özentidir.
Clint Mansell 'in iç acıtan soundtrackleri , konusu ve kurgusu ile müthiş bir bütünlük oluşturmuş kesinlikle izlenmesi gereken filmdir.
(bkz: ass to ass) kavramını zihnimize sokmuş; kol sahnesiyle ve geri kalanıyla uyuşturucudan tiksindirip gerçekten iyi bir amaca hizmet etmiş; ayrıyeten tv karşısında halvet olan annenin de manga'ya ilham olduğunu düşündürmüş(nedense "dünyanın sonuna doğmuşum" şarkısı bana çok pis * bu filmdeki anneyi anımsatıyor) ve yönetmen darren aronofsky'nin ileride daha iyi filmler yapacağının da habercisi olan güzide film. bundan sonrasında darren'in yaptığı diğer filmler için:
(bkz: the fountain)
(bkz: the wrestler)

öncesi için:
(bkz: pi)
gece gece mahvetti lan. müzik bitiriyor zaten olayı izlediğime hiç pişman değilim . kesinlikle izlenmesi gereken film.