bugün

arkadaşlar biz ölmüşüz de gömenimiz yok. tabii ki erdoğan yüzünden artık bir büyük boy pizzaya 50 lira veremeyeceğimin farkındayım. çünkü pazarda zeytin almak istesen daha pahalı ama bu fiyatlar ne?

büyük boy pizza 134 lira gösteriyor ünlü bir pizza sitesi. o da gel al kampanyası için. eve siparişte 20 lira daha giriyor. 134 tl nedir arkadaşım? bu para bu kriz ortamında bile dehşet.

erdoğan sen bu ülkeye ne yaptın böyle.
dün sahurda kuzenime pizza söyledim. orta boy sucuklu pizza 260 lira. diyeceğim bu kadar...
Ben geçen evde yapıyım dedim 750 liraya maal oldu o zaman anladım lüks olduğunu.
Evde yapın. Mayasız bile yapılıyor pizza abartılmış bir balon dışarda..
Neyse ki pizza sevmiyorum.
burda sorun senin pizza sevip sevmemen değil. erdoğan'ın sebep olduğu kriz, hayat pahalılığı, enflasyon.

oy verirken belki empati yaparsın.
Pizza sevmiyorum diye niye Erdoğan'a oy vereyim be? Oradan bakınca mal gibi mi duruyorum?
herkesin aklini basina almasi icin bundan guzel gosterge olamaz bence. simdi gelir ama Avrupa'da da boyle diyenler. Avrupa'dan bildiriyorum: oyle degil kardesim. Avrupa'yi tvden seyredersen oyle sanirsin. bugun Turkiye'de kaliteli malzeme ile bir pizza yapayim yada satin alayim desen orta halli bir pizza icin 300 tl civarında para odemen gerekir. altinda kalan miktarlar tavuk kikirdagindan yapilmis sucuk yediginizin gostergesidir. bu sekilde niteliksiz beslenmeye devam ederseniz sadece siz değil çocuklarınizda dusuk zekali olur.
En kotu sucuğun kilosu bugün 263 lira. Kaşar desen 180. Son zamlardan önce 350 lira maliyetle bol malzemos yapmıştım evde. Malum ramazan zammı o dönemde yoktu. Şuan hesaplayamadım. Evde yapmak da kârlı değil artık.
Ananaslı pizzaya güzel diyorlar.
Dolandırıcılık ciddi bir sorun
Kesinlikle önüne geçilmeli.
Kuzenim pizzacıda kurye. Ne zaman konuşsak , çok yorgunum, çok iş vardı diyor.

demek ki Türkiye’de lüks hayat yaşayan çok insan var.

edit: bu entrye eksi vermek de ne bileyim. size ne lan millet löp löp pizza yiyorsa. (bkz: gülücük was here)
kaşarlı pide kaşarı kendim aldım. pişirme parasıyla 150 ye patladı. bildiğiniz düz bir pide. bir numarası yok 4 tane çıktı.
gelmiş pizza mozarella diyorsunuz cedar peyniri de aşırı pahalı.

hastayım zaten bitiremedim.
pizza ne ki ; 1 zeytin tanesi 50 krş. inşaatlarda ameleler yerdi de onlara acırdık. şimdi bize acıyan da yok amq.
koyun eti kokuyor bro.
Kokuyo diye diye et fiyatı yükseltiniz ya offf.
Pizza konusu diye girdim mevzu Erdoğan'a gelmiş.

Ben kaçıyorum teşekkürler.
sadece pizza mı? dışarıdan iki lokma bir şey alayım desen bile lüks geliyor artık
(bkz: her şeyin çok pahalı olması)
bu yazılan 150-200 ler falan şubeli pizzacılar için geçerli. gidin butik bir yerde yiyin bakalım fiyatlar ne alemde inanabiliyor musunuz.
Bizim ev butik 750 lira oluyor işte.
--spoiler--
kuzenim pizzacıda kurye. ne zaman konuşsak , çok yorgunum, çok iş vardı diyor.
--spoiler--

Lahmacun yiyin efendim lahmacun. Ne ara bu kadar Italian özentisi oldu bu millet bro?

3 lahmacun 48 lira miss gibi. Hem de bize ait. Pardon lahmacunun ana vatanı Halep.

Lahmacun suriyeli diye mi yemiyorsunuz Ulan dingiller!
pizza kafir yemeği olduğu için oh olsun.

- max akp seçmeni.
Fark etmez pizza pizza dan söylebiliriz severim.