bugün

türkiye'de cesaret ister.
geçen sene geç saatlerde bilmedigim bi yerde yağmurda kalınca başvurduğum yöntem.
aman siz yapmayın eve gidene kadar öldüm öldüm dirildim.
bir sahnesinde sevda demirel ve salih güney'in dönemin meşhur şarkısı coco jamboo ile dans yaptığı film. komedi gibi.
Eğer olur da yolda kaza yapılırsa sürücünün başına her türlü iş olabilir. Hele otostopu yapan kişinin başına bi iş gelirse ailesi veya kendisi şikayetçi olabilir, adamın başı belaya girer.

Yani riskli is
2 gündür deli gibi yaptığım eylem. 1.65 boyla fail olsam da özgüvenin baş parmakta toplanması vesilesiyle balikesirden ayvalik'a kadar gelebildik. yarın sabahsa gün uzun, mevzu derin. izmir'e kadar yolu var.

6 otostop da eğlenceli geçti. ama orucu şimdi mi açacaksınız diyen ak-şoförün yarattığı hava hepimizi dumur etti sözlük. *
2 yıl önce toplamda 3000 km'ye yakın yol tepmiş biri olarak, bu yıl da 1500 km'ye yaklaştığım eylem. insanın özgürlüğü dibine kadar hissettiği bir şey. Şehirlerarası bir yere gidecekseniz kesinlikle ve kesinlikle otostoptan başka hiçbir şey kullanmamalısınız.
kadınların kesinlikle yapmaması gerekir.

(bkz: öldürülen italyan turist)
bir kere denediğim kimse almayınca bir daha denemediğim eylem.
ingilizcesinin hitch-hike olduğunu öğrenince oldukça şaşırmıştım.
Araba durdurma.
Ergenken azzz yapmasım behh.
bu yaz otostopla karadeniz turu yapacagim bazi seyleri asmak gerek millet dunyayi geziyor biz evde mantar .
Bedavaya yolculuk olarak düşünülebilir belki ama bu ulaşım aracıyla parayla edinemeyeceğiniz tecrübeler,yolculuklar,bilgiler edinebilirsiniz.
Türkiye'yi,Gürcistanı ve Avrupa'yı otostopla gezmiş bir insan olarak demek istiyorum ki;
"Yol açık,yola çık"
Kamyonculara dikkat edilmesi gereken eylemdir.
karapinar*a gitmek için ereğli kavşağında* donmadan otobüse bindiğimdir. demek ki gündüz 2 saat beklemekten sıkılınmayacakmış bikilmayacakmis beterin beteri durumu da varmış.
Korku verici bir şey değildir yapılan saate göre ancak aracına bindiğiniz kişinin ağız kokusunu(bazen gerçek anlamda) çekmek zorunda kalabiliyorsunuz.
Yanınızda bir kadın varsa direkt alıyorlar. Malum kadına zaaf.
Bence 1-2 saat gibi kısa yolculuklar için ideal gibi ama paranız varsa onu bile yapmayın ne gerek var ya birkaç kez denedim hiç de öyle maceraperest gibi görünmüyorsun bildiğin sefil ve rezillik benden söylemesi...
görsel
Genellikle okula giderken kullandığım yöntem.(okulum 30 km uzaklıkta)

O kadar farklı insanlarla konuşma fırsatını deneyimliyorsunuz ki bazen "suçum neydi anam" diyip debeleniyorsunuz.

Bazen de korkuyorsunuz.

Bizi bu yönteme iten ders saatleri utansın.
Binme seni..
tehlike arz eden yolculuk. evet.
sürekli yaptığım eylem. Bugüne kadar kötü hiçbir şey olmadı. tavsiye ederim.
kız başıma da yapıp daha hiç sorun yaşamadığım ulaşım yoludur. her kültüre alıştırır, kendinizi tıra binince "aabi ayakkabıları çıkaralım mı?" derken bulursunuz. bilen bilir o tırların arkasındaki yatakta yatma rahatlığı efsanedir. *
hiç bir zaman yapamadığım ama yapmak istediğim bir eylemdir.
tek en az 50 ve arkadaşlarla en az 80-90 kere yaptığım olay. şu güne kadar hiçbir şey başıma gelmedi.
Issız yerse sıkıntı hocam.