bugün

iki öncü akaryakıt dağıtıcısı şirketin versusu.

dizel konusunda opet diyenler olsa da, shell candır.
koç grubu opet ile ingiliz-hollandalı ortaklığı olan shell'in karşılaştırılmasıdır. şimdi efendim şirketler her ne kadar denetimlerini üst seviyede tutarlarsa da istasyon sahibinin tavrının da yakıt kalitesini etkilediğini unutmamalı. opet ford araçlarda yakıttan dolayı oluşabilecek arızalarda garanti kolaylığı sağladığından pazar payını arttırmıştır. koç dayanışması.
https://eksisozluk.com/ma...irsizligi--3145576?a=nice

çaliyi ama çalişiii.
opet'e kazandırdığınız o paralar varya o paralar:işte onlar tarihe saygı projesi olarak sehitlikler de can buluyor.
opet'in dizeli daha çok götürüyor diyorlar amma bilemem.ben daha çok shell kullanıyorum dizelde enjektör problemi olmaması için kaliteli yakıt almak lazım. bonus kampanyası filan olursa opetten de alıyorum.
bir Kırıkkaleli hem de rafinerinin bulunduğu hacılarlı olarak söyleyebilirim ki opet in önde geldiği versustur.
opet'in dizeli piyasadakilerden bir miktar daha pahalı. parasının hakkını veriyor demektir. velhasıl kimse .ikmeyeceği eşeğin önüne ot koymaz birader.
ikisi de kötüdür. viva (bkz: uspet)
opet daha samimi gelir her nedense.
Hizmet ve kaliteden ötürü shellin daha iyi oldğunu düşünmüşümdür hep.
opet, kampanyalarından dolayı daha çekicidir.
Shellin benzini arabaya can verir kendinden gecirtir adeta kanatlandirir.
(bkz: benzini shell den akli kelden almak)
hiç bir kafa dağıtım şirketinin birbirinden hiçbir farkı olmadığını açık ve net söyleyebilirim yaptığım iş itibariyle. her iki firma da (geriye kalan tüm diğer dağıtım firmaları gibi) motorini de, benzini de rafineriden alıyor.
farkın oluşabileceği tek nokta yakıtın içine, devletin izin verdiği ölçüde ekleyebildiği katıklar.
shell dünya markası, çok büyük bir şirket, opet ise shell'e göre çok küçük yerel bir marka. dünya çapında shell'e kıyaslandığında küçük kalabilir ancak kazandığı paralar yine çok büyük. bu paralarla işte firmalar ar-ge yapıyor, o katıklarını geliştiriyorlar.
caner erkin ve ronaldo kıyaslaması gibi düşünebilirsiniz, ikisinin kazandığı paralar arasında uçurumlar var ama ikisi de ferrari kullanıyor. çünkü onlara göre ötesi yok, ar-ge durumunda da olay aynı, zaten katık teknolojisinde olabilecekleri limitteler.
ha farkı ne yaratır, nasıl yaratabilirler derseniz, ürün içindeki katığı sırf fazla km yapsın diye değil de, performans açısından güçlendirici şekilde yaparsın, ayrı bir pompadan onu satarsın, öyle fark yaratırsın, başka türlü tasarruf yaptıracak bütün katıklar da, performans arttıracak bütün katıklar da birbirine son derece yakın kalitededir.
fark yaratabilecekleri noktalar sundukları hizmetin kalitesinden kaynaklanabilir, ürün açısından fark yaratamazlar.
ikisinin katkı maddeleri arasında (benzin olsun, motorin olsun) fersahlarca fark vardır. shell'den alıp daha performanslı ve uzun km'li sürüş yaparsın, opet'in katkı maddesi motorda vuruntu yapar, zaman zaman kırmızı ışıkta beklerken zıngır zıngır sallandırır aracı. bir türk markasını, üstelik çevreye ciddi anlamda zarar veren ecnebi bir markaya karşı savunamadığım için üzgünüm ama durum bu...
Opet daha samimi.
ikisinin de sahipleri insan değildir ama nereden alacaksın ki petrol ofisinden mi?

edit: eksileyen arkadaş acaba shell in ırakta çocuklar ölürken savaşı desteklediğini biliyor mu? koç grubundan bahsetmeye gerek yok zaten.
çipetpet vs yi alır.
tabii kide benim kazanacağım versus , opet opetliğini bilsin arkadaş. benim ar-ge çalışmalarına yatırdığım parayla opetin ki bir mi kalite farkı var. yiğidi öldür hakkını yeme opetin wc leri daha güzel.
ikisi de iyi ama renk olarak Shell diyorum.
Wc sebebiyle opet'i seçtiğim versus.

Ayrıca yapacağınız versusu sikeyim ben gidiyorum.
opet'ten aldığım her yakıt fenerbahçe'ye gittiği için shell'den yana tercihimi kullandığımdır..

Bilmiyordum.. Bundan sonra töbe..

Artık opeten almam aldırmam...
shell'in ön plana çıktığı versus.
Eskiden shell iken, şu an opet' tir.

istanbul beyefendisi kıvamı çalışanlarıyla beni benden alıyor.
Düzgün bir Türkçe, nezaket o biçim, güler yüzlü, yardım sever. Daha ne olsun?

Ayrıca kadın çalışan konusunda çok hassas ve destekleyici olmaları da bir başka güzelliği.
Benzin dolduran, tulumlu, nazik, ölçülü kadınları görmek de çok şahane.
Artık opet' çiyim!
Mazot açısından bakarsak: Shell’in performans olarak önde olduğu ama menzil olarak opet’in aldığı karşılaştırma.

Ne olursa olsun, dizel araçlar için hep aynı yerden yakıt alın. Önemli olan bu.