bugün

entry'ler (1393)

radyo uludağ

Zamaninda djlik yaptığım, güzel vakit geçirmemi sağlayan radyodur. Açılsa da takilsak tekrar..

üniversitede mottosu 45 alayım yeter olan öğrenci

Sonradan akademik kariyer yapmayı isteyebilir, adam olsun adam.

Çalın oğlum dersinize ilerde neyin ne fayda sağlayacağını bilemezsiniz.

yazarların pazar kahvaltısı menuleri

dünden kalmış pizza.

yahudilik

(bkz: jew)

bir sıcak bir soğuk davranan kız

boktur kendisi.

uzaklaşın vakit-nakit kaybına girmeyin size bi hayır gelmez.

7 bin liranız olsa nasıl harcardınız

7 bin liraya ne yapılır la? en fazla bi kenara atarsın değerlendirirsin.

çalıştığımdan tatil falan dusunemedım tabi :(

mesela şu an benim 7 bin liram olsa şu anki halimden hiç bi farkım olmazdı bence ne yapılabılır kı?

telefonu değişsem gerek yok
arabayı satıp ustune 7 koysam gene kendi arabamı alırım
kredi kartını kapatsam gerek yok
krediyi odesem desem yanına yaklaşamaz

bi bok yapamadım ben 7 bin lirayla hesaba atarım orda yatar ya da altın maltın alırım en fazla ilerde işime yarar yani bi sike derman olmadı.

lisrel

anamı ağlattın lisrel, uyarlayacağın ölçeği de vereceğin modification indices'i de ayrı ayrı şe edeyim.

amosu'da denedim olmadı lisreli aylardır denıyorum olmuyor, ölçek çok maddeliyse benım suçum ne kardeşim.

ayrıca fuck the student edition. ne vardı ful sürümünü beleş yapaydınız? sağdan soldan ful sürüm aramaktan ciğerimiz soldu.

bu maniyi sana yazdım lisrel..

path diagram'dı derdim
tutmadı modication indices'im
denedim denedim denedim
zorla güzellik olmaz dedin
bu sefer bu analiz benim
denedim denedim denedim
koveryanstı matriksti beynimi yedim

bi güzellik yapsana
syntaxı sen yazsana
agfi'si gfi'si artık tutsa
şu uyarlama artık beni yormasa

şu an dinlenen şarkının en güzel cümlesi

This is the end, beatiful friend
This is the end, my only friend the end..

en tatlı sabahlar ne ile başlar

urfa da isotla ciğerle başlıyor.

enerjisizlik

insanı hayattan çekip çıkaran farklı bir duygu.

günlerdir hastayım evde yatıyorum, ancak bugun uyandığımda fark ettim ki 2 gündür iyileşmişim aslında. eski halime geri dönmüşüm de farkında değilim. enerjisiz negatif mutsuz hayatıma geri dönmüşüm.

hiçbir şeyden zevk almamak

Yasadigin sehirden, yaptigin isten memnun olmamakla dogru orantilidir.

Cok istediginiz seylerin gerceklesmesinden kisa bi sure sonra bu muymus hissinin gelmesidir.

Uzun zamandir hoslandigin kizla bir iliskiye baslamissindir ama o da ne? Kizin ottan boktan eksikleri seni sogutur aninda.

Uzun zamandir istedigin arabayi almissindir, hem de buyuk borclara girerek. Ama aldiktan sonra ulan eskisiyle ayni isi yapiyorum hic bi farki yok dersin.

Hep bi yanin eksiktir, yasadigin hic bir mutluluk uzun sureli degil gunu kurtarmalil mutluluklardir. Her seferinde bu sefer oldu galiba desen de etkisi max 1 hafta surer sonra sen gene eski sen.

2 yildir calistigim is yerinde cok tatli bir ablamiz var, gecen sene bana third eye seni gorunce modum dusuyor, bi insanda hic mi pozitif enerji olmaz demisti. Bu sene ayni abla bu sene biraz daha iyi gordum seni dedi. Bi sure dusundum kendi kendime gecen seneden beri ne degisti acaba diye? Ama degisen bisey yok artik disari yansitmamayi ogrendim galiba. Bi yanimin eksikligi hala devam ediyor, kendi icimdeki mutsuzluk hala orda biliyorum ve gececek gibi de gozukmuyor. Aslinda bu isin depresif bir karakterle de ilgisi olabilir. Cunku ileriye baktigimfa beni tamamaen mutlu edecek herhangi bir sey gormuyorum, sevdigin kadinla evlenmek? 6 ay veriyorum kendime. Asil istedigin is pozisyonuna gecmek? Max 2 sene, muhtemelen ben gene ayni ben. Bazen soruyorum arkadaslara bu isler nasil olacak diye, kimse bilmiyor. Ben de bilmiyorum. Bilemiyorum altan repligi hayatimin mottosu oldu. Belki de bu yazdiklarim esas mutlulugu gormemle tamamen yanlis bire cumlecige donuscek ama bilemiyorum boyle bir sey mumkun mu? Mumkun olursa editleyecegim, umarim gene gecici bir hevesle editlemem.

Gercek mutlulugu bulmaniz dilegiyle sevgili sozluk, umarim hic bir zaman bir tarafiniz eksik kalmaz.

şu an ihtiyacım var denilen şey

istedigim is pozisyonuna gecebilmek, tezi bitirebilmek. Bi de o'na acilabilmek..

my name is salmon like the fish

Chemichal brothersin bir sarkisinin klibinde de gecen karakter.

My name is fat lip, and this is my friend samon the sammy..

inci çayırlı

Yumuk yumuk guzel eller baska elleri taniyor mu.. her dinledigimde farkli hir duygu farkli bir haz. insanin derdi olmasa da dert sahibi yapar ufaktan da keyiflendirir degisik yani.

gelecek kaygısı

Eger 19 yasindayken buna sahipseniz, o gelecege umutla bakilir.

antalya da olan yazarlar

(bkz: böbrek avi)

roots of chicha

Guney amerika esintileriyle insani alip baska diyarlara goturen perulu muzik grubu.

doğu perinçek

Buyuk bir kapali kutu.

ozan tufan

bu eleman yurt dışında yetişse idi eğer (derinlerde bi yerlerde yetenekli olduğunu hepimiz biliyoruz) milyon euro'lar havada uçuşuyordu. ancak tabiki alt yapıya bağlanamaz her şey. zihniyet önemli, iş ahlakı önemli, sen fenerbahçede topçu olmuşsun 20 yaşında göbekli geziyorsun? ha seni takımda bu şekilde tutanı da ayrı eleştirmek lazım ama o ayrı konu.

Bu zihniyette devam ederse yeni bir batuhan karadeniz vakası olacak yakında.

yüksek lisans mülakatları

sıkıntı yapmayın, rahat olun.

bilmediğiniz ayrıntı soruları tahmin etmeye çalışmayın bilmiyorsanız bilmiyorum diyin, yemezler.

kendinizi ortaya atmayın, şunu yaparım bunu yaparım en kral benim muhabbetine girmeyin.

cv'niz biraz dolu ise ve ales-yds mulakata basvuranların ortalaması üstü ise hayırlı olsun.