bugün

insanları artık uzun kasa kuyruklarında beklemelerine son veren, alışveriş öncesi oluşacak olan park sorununu bir nebze olsun ortadan kaldıran, kalabalık alışveriş merkezlerinden uzak tutan, kişinin bilgisayar başından yapabileceği alışveriş türü...

kadınlar tarafından pek tutulmasada, erkekler eziyet gibi gelen alışverişten kurtulmanın en kolay yoludur...
300 liralık kazağın tek rengi kaldığı için 80-90 liraya satılması hadisesidir, acaba orjinal mi diye düşündürür.
önce bi kredi kartına sahip olmayı gerektiren alışveriş türüdür. bu yüzden hiç yapamadım. varsa kredi kartsız online alışveriş, bi zahmet deyiverin bana.
çalışan kişilerin imdadına koşan alışveriş türü. %75 indirimli ürünlere sahip olunabilecek mekan dersek yalan olmaz.
(bkz: limango)
genellikle ünlü markaları indirimli alabilmek ya da piyasada bulamadığınız ürünleri, öyle mağaza mağaza gezmemek için internet üzerinden, dokunmadan, denemeden yapılan alışveriştir. bağımlılık yaratır.

babamın kredi kartı bilgilerini ele geçirmemle bokunu çıkardığım alışveriştir.
ürün gelene kadar hep bir endişe içinde olduğun alışveriştir.
mağazalarda kazıklanmak istemeyen tüketicinin imdadına yetişmiş olan alışveriş şeklidir.
alışverişten nefret eden kadınların, ihtiyacı olan, almaya mecbur oldukları ürünleri, avm'lerin hengamesine girmeden yapabildikleri platform.

(bkz: dutturu leyla)

evet alışveriş yapmaktan ve alışveriş merkezlerinden nefret ediyorum.
bir zamanlar dolandırıcılar yüzünden insanların korktuğu oluşum. büyükler hala korkar o haberler yüzünden. yeni nesil de kalemi bile internetten sipariş verir. rahatlık arkadaş.
bu dönemde en sık kullanıldığını düşündüğüm alışveriş türü.

özellikle ikinci el eşyaların sanal ortamlarda satış oranı arttı ki bi ayakkabıyı bile bi kere giyip 5 liraya satanlar var. gayette iş gören bi alışveriş.
ikibinbir yılından beri hem alıcı hem de satıcı olarak gerçekleştirdiğim alışveriş şeklidir. riski azaltacak önlemleri aldığınızda korkusuzca ebay, alibaba gibi sitelerin müdavimi olabilirsiniz.
Kolaylıktir efendim yapın yaptırın ama her siteye de güvenmeyin.
rahatlık, kolaylıktır fakat siz siz olun, iade etmeyeceğiniz birşey sipariş edin buralardan. tabi adamlar yanlış ya da sorunlu ürün yollar sonra iade etmek zorunda kalırsınız falan bu da var. şans sizi iade olayından uzak tutsun desem daha doğru sanırım. paranızı geri alırsınız almasına da tekrar kargo yollamak, adamların iade kararı almasını beklemek, sonra onların bilmem kaç gün içinde iade edilecek deyip seni bekletmesi, sen dürtüklemeden bu işi yapmayacak olmaları vs insanı yorar. ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren iade işlemleriniz başlatılır yazar sözleşmesinde, ama adam kalkar ürün eline geçtikten 4 gün sonra iade kararı aldık der. paketine dahi dokunulmamış bir ürüne bile bunu yaparlar. dikkatli olun.

(bkz: vatan bilgisayar)
zevksizdir.

elbiseleri kaldırıp bakıp sonra rastgele atamadıktan sonra ne anlamı var. pırt.
En kolay alışveriş yöntemidir çünkü gezerken yorulmazsın.
eğer yurtiçi kargo yakınlarınızdaysa gayet eğlencelidir.
alırsınız hiçbir sebep aramadan iade edebilirsiniz.
ucuzdur, mağaza mağaza gezip terleme yorulma olayından kurtulursunuz.

tabi alışveriş eğlencelidir ama zamanı kısıtlı olanlar için bulunmaz bir nimettir.
korkmayın alın.
online alışveriş denilince akla ilk gelen online alışveriş sitesinin bize sağladığı indirimlerdir. fakat bu indirimleri abartarak yüzde 200 indirim yaptık diyen sitelerde çıkabilir. özellikle fason üretim ürünleri satan bu sitelerden uzak durmak gerekir.

online alışveriş sektöründe öncü olmayı hedefleyen sezin online; 400.000'den fazla ürün seçeneği ile sizlere zengin bir içerik sunar. sezin online alışveriş sitesini diğer sitelerden ayıran en önemli özelliği orijinal ürün satmasıdır. piyasada bulunan birçok online alışveriş sitesi fason üretim ürün satarken; sezin online alışveriş merkezleri kalitesinde ürün satar.

sizde bu zengin içerik ve orijinal ürünlerden yararlanmak için http://www.sezinonline.com/ ziyaret ediniz.
ilk vuku bulduğu günleri düşünecek olursak, günümüzde güven sorununun büyük ölçüde çözüldüğü alternatif alışveriş yöntemi. rahattır. yormaz.
Uzun yıllardır ne çini ne amerikası ne vietnamı kaldı online alışveriş yapmadığım ama güvenliği sağlama almak gerek mutlaka. Yoksa ucuza atlet alacam derken donuna kadar alırlar adamın.
En sevdiğim olaydır ama güvenilir bir siteyse tabi. Aksi takdirde teslimat tarihinden günler sonra siparişiniz gelebilir, hatta bu sipariş defolu ya da yanlış olabilir. Aradığınız numaraların hiçbirine ulaşamayabilirsiniz.
aslında gayet avantajlıdır ama bazı kahpe satıcılar yüzünden insan soğuyabiliyor. yine de internet sitesi karakterliyse hakkında iyi yorumlar girilen başka satıcılardan alışverişe devam edilmelidir. çünkü mağazadiklereden çok daha ucuza ve daha çeşitli ürünler bulmak mümkündür.
artık tadının kaçma noktasına gelecek kadar alışveriş sitesinin kurulması ve her birinin birbirinin kopyası haline gelmesine sebeb olan durum. farklılık yaratabilen internet sitelerine tamamım ancak aynı site popüler olup bir sürü olunca güvenilmez bir hal alıyor. 10 sene önce insanlar internete güvenemiyordu ancak sanıyorum şuan daha az güvenli hale geldi.
ilk olarak kapıda ödeme varsa tercih edin çünkü kredi kartı ile alışverişte bütün banka bilgilerini hatta kişisel bilgilerini veriyorsun pek mantıklı değil. ikinci olarak aldığın ürünün içeriğine bakamıyorsun ilk önce alacağın şeylere bakmak gerekiyor. Üçüncü olarak çok sıkıcı ve eşyanın bazen doğru gelmeme ihtimali bile var. Son olarak pişman olma içeriğe bakamadığından yüksek.
allah bunu bulanı kahreyleye.

hem gecenin üçünde popomun üstünde yattığım yerden para harcıyorum hem de yanlış sipariş veriyorum. biraz akıl fikir kendime...
ne onunla oluyor ne onsuz..