bugün

yeni albümünden ilk tüyo sevgili eşi sedef erken sanlısoy'dan geldi. yeni albüm şarkılarından birinin ismi dikenli menzil... yakında çok sık dinlenecekler listenizde yerini hazırlayın... *
mükemmel bir müzik adamı.

insanın içini parçalayan bir çok şarkısı vardır ama bende birinin yeri ayrıdır. (bkz: diyorlar)
ayrıca bir şarkısı daha vardır ki; aldatılanların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. (bkz: kimdi)
saydım şarkısıyla her yaş grubunun beğenisini toplamış, yıllar yılı eskimeyecek olan bir şarkıya imza atmış, müzik bilgiside muhteşem olan sanatçı.
saydım ve kaybettik severken adlı parçaları sağlam olan şarkıcıdır.
iyiler siyah gider parçasını dinlemekten pek haz aldığım rock sanatçısı.
dinlemekten bıkılmayacak bir insandır, harbiden baba adamdır.
yeni albümün fotoğraf çekimleri de tamamlanmıştır. albümü sabırsızlıkla beklenmektedir. albüm fotoğrafları mehmet turgut tarafından çekilmiştir.
şarkı sözlerinin anlamlılığı ve sesinin kalitesiyle ülkemiz rockçıları arasında önemli yere sahip zattır kendileri.
dün gece yar olmadın parçasını bağıra bağıra söylediğim sonrasında da ağladığım kadife sesli aşk insanı.
(bkz: yirim)
edit: niye kötülüonuz olm??
hadi beni güldür biraz adlı şarkısını çok beğendiğim müzisyen.
geçmişin rakırı. zamanında scream vokallerini bilirdik pentagram'dan şimdi bakıyorumda bir kaç tane 9/8lik şarkıya ihtiyacı var daha ünlü olmak için.
beklediğim 4. stüdyo albümü "ben"i şubat 7'de çıkartacak sanatçı.
şarkısını dinlerken nedense kulağıma saydığım gaç gün oldu diye geliyor.
güzel şarkılar yapması güzel bir sesi olması gibi işlemcinin özelliklerini sayarcasına sayılan teknik verilerin dışında insandır, bunu da şurdan anlayabiliriz/hissedebiliriz ki hayat onun da belkemiğine bi sopa indirmiştir.
çok saçma biliyorum ama bazen onun oğlunun karısının da dahil olduğu bir grup başına kaldırması güç hadiseler gelmiş insandan insanlığın geri kalanı olarak birlikte hep bir ağızdan özür dilememiz gerekiyor gibi hissediyorum. özür dilemem gerekiyor gibi hissediyorum.
yeni albüm merakla beklenirken ve geri sayım başlamışken albümle ilgili teaser linki verme zamanıdır...
http://www.facebook.com/v...150122148129&comments

edit: günümüzde ilk dinleyişte dinleyeni yakalayan, sarsan, kendine bağlayan şarkı sayısı çok az.. ama teaser'ı dinleyenlerin benim gibi düşüneceklerini sanıyorum.. her şarkı başlı başına alıp götürecek bizi gibi... daha ilk kuplelerden anlaşılan... anladığım...

ki çok az sanatçı kaldı albümünü hiç dinlemeden alma cesareti gösterdiğim.. işte o albümlerden birine yakın zamanda ulaşabilmek güzel olacak... *

edit 2: albüm sonrası yorum; tek kelime ile muhteşem... başa sar sar dinle derdik kaset döneminde... işte tam böyle bir albüm olmuş... dinle dinle doyamıyor insan... albümde emeği geçen herkesin yüreğine sağlık...
türkiye'nin en iyi rock müzik sanatçılarından biridir.
ayrıca; 7 şubat 2011 tarihinde çıkacak olan "ben" isimli albümünün ilk klibini "avunmak zor" isimli parçaya çekmiştir.
http://vimeo.com/19519548
nilüfer'in günümüz itibariyle çıkmış "12 düet" isimli albümünde, nilüfer'e "hey gidi günler" isimli şarkıda eşlik eden ses sanatçısı.
sonunda yeni albüm müjdesini vererek bizleri mutlu edendir. albüm 7 şubatta çıkıyor, bekliyoruz.
yeni albümünün ilk klibini kısada olsa ucundan yakalayıp az evvel dream tv de izlediğim herdaim dinlenesi sanatçı. klipteki şarkı kulağa hoş geliyor. umarım albüm başarılı olur.

edit : şurdan izlenebilir; http://video-klipleri.org...-zor-klibi_46870d61a.html
7 şubat 2011'de çıkan "Ben" albümündeki harikulade şarkı sözlerinin sahibi.
yeni albümü daha sert beklerdim biraz yumuşak biraz da arabesk buldum ama farkeder mi gidip orjinalini alacağım nadir albümlerden.

ben
söz & müzik: ogün sanlısoy
avunmak zor
anma arkadaş
söz & müzik: selahattin sarıkaya
bu ne biçim aşk
dikenli menzil
küçük mafya
çek
son kez
yalnız gittin
büyüdük aniden
istanbul sular altında
gidenlerden
yukarıya bak
son albümü -ben- mükemmel derecede iyi bir albüm olmuş. başarılarının devamını diliyorum.
resmen son albümünde mükemmel'e erişmiştir. o nasıl sound o nasıl müziktir! naptın sen ogün!
tamam biliyoduk harika müzisyendin ama helal olsun uzun zamandır dinleyecek bişey bulamayan bünyelere çare olacak bi albüm yaptığın için! eline sağlık üstad!
son albümü "ben" ile enfes bir dönüş yapmıştır. kendisine de sormak gerek "bu nasıl bir dönüştür ogün?" diye.
sabırsızlıkla beklediğim albümünü sonunda çıkaran sanatçıdır. son albümü de diğerleri gibi dehşettir.*