bugün

Demirdokum tarafından üretilen, muhtesem bir estetiğe sahip, 5 dilimden fazlası inanılmaz ağır, demirdöküm ürünü satan mühendis ve satışçı arkadaşların satarken nakliyesi konusunda uzun süre düşünmesi gereken, teslim süresi 1 ay'ı geçen, sadece astar boyalı olarak teslim edilen ve boyanmasından kendilerinin sorumlu olacagi bir döküm radyatör modeli.
yanni amcamızın ağırlıklı olarak piyano ezgileriyle süslenmiş, her daim severek dinlediğim ilk olarak keys to imagination albümünde bulunan parçası.
tur. nostalji.
yunanca nostos yani eve dönüş ve algos yani acı ve özlem anlamlarında türemiş bir kelime olup bir insanın geçmişteki,vatanındaki güzellikleri özlemesi manasında kullanılmaktadır.
mükemmel nocturnal depression şarkısı. öldürmez, süründürür.
ayrıca ilk dinlediğimde şarkıdaki riffler çok tanıdık geldi, araştırdım; metallica'nın my friend of misery şarkısındaki riff olduğunu öğrendim. öğrenemeseydim, arşivimdeki tüm şarkıları teker teker dinlemeyi düşünüyordum. benim durumumda olanlar vardır diye bu bilgiyi veriyorum.
müzik cover olarak nitelendirilebilir fakat sözleri tamamen bağımsız ve tek kelimeyle mükemmel.
yanni ustanın her bestesinde olduğu gibi, doğduğu topraklara olan sevgisini, özlemini ve hayranlığını barındıran güzel çalışmalarından biri. söz yazılamaz bu şarkıya, zaten konuşuyor kendi kendine, söz yazılmış gibi.
nocturnal depression'ın 2005 yılında çıkarttığı albüme ismini veren şarkı. 3 dakika ve 20 dakikalık versiyonları vardır. 20 dakikalık versiyonu karanlık bir yerde oturup tek başına dinlenebilir bir şey değildir. 20 dakikanın sonunda psikolojiniz bozuk şekilde gezebilirsiniz. Ayrıca introdaki riffler my friend of misery parçasından araktır. Sırf bu şarkıyı hatırlatıyor diye dinlemek gelmiyor My Friend Of Misery'i.

Bu tarz parçalardan hoşlanıyorsanız (bkz: Dsbm)
yanni'nin eseri. yanni'nin söz kullanmayı reddettiği gibi ben de bu müzik için kelimeler kullanmayı reddediyorum:
http://www.youtube.com/watch?v=eWUe-iwyB2M
"sürekli geçmişi özlemek, geçmişteki yaşantısını, geçmişte yaşadığı yeri özlemek, sürekli geçmişten bahsetmek" şeklinde özetlenebilecek, tıpta karşılığı bulunan bir tür hastalıktır. "nostalji" kelimesinin de kökenidir.
Severek dinlediğim Nocturnal Depression şarkısı. 16 dakikalık versiyonu daha da dinlenilesidir. Gece dinlemek sakıncalı olabilir.
nostalgia adında epica nın da çok güzel bir sesi vardır.simeone simons cok fena büyüler.
görsel

--spoiler--
fazla büyük usta kalmadı, zamanımızın gerçek kötülüğü budur.
--spoiler--
Değişirsem, eğer ilham perilerim geri gelirse, neden yazmaya devam edeyim ki? Yazdığım her şeyin dahice olacağını nasıl olsa biliyor olacağım. Yazmanın amacı kişinin kendisini aşmasıdır, başkalarına neler yapabileceğini göstermesidir, daha da iyisini yapabileceğini göstermesidir. insan kendisinin dahi olduğunu biliyorsa, neden yazsın ki? Geriye kanıtlanacak ne kalır ki?