bugün

malum gün satışa çıkartılacaktır.
Beklentileri karşılayabilecek bir telefon.
Galaxy s2 ile arasında kararsız bırakabilen bir telefon.
canım telefonum. * *
reklamındaki tiplerle daha almadan telefondan soğutan telefondur.
sik gibi telefon için bir de reklam veriyorlar sözlükte reklamı yayınlıyor.
dün almış olduğum ve şebekeye bağlanmayan telefon.kendisi çok şirin ama bu sorun beni hasta edicek.sim kartımı gidip turkcell e kestirttim ve vatandan aldığım telefona taktım.ama bağlanmıyor. nokia dan hayır gelmeyeceğinin kanıtıdır.çözümü bilen varsa bana ulaşsın.
sistemi windows 8 olduğu sürece yüzüne bile bakmayacağım 2. telefon.. Birincisi mi ne? tabii ki blackberry.
samsung galaxy s telefonum bu gece miadını doldurdu yarın sabah gidip bundan alacağım
bakalım bu nasıl gerçi alışmak biraz zor olur android den sonra ama ben windows seviyom.
belki de nokia lumia 920 alırım.
1020 yimi beklesem??

edit: iş bu entry girildiği tarihte 1020'nin dedikodusu bile yapılmıyormuş onu öğrendim hayır mümeccin falan değilim aca ba doğru mu yazdım lan?
reklamındaki ibne kılıklı sebebiyle kimsenin almadığı tel.

samsung ve htc varken kim alır nokia. windows phone ne amk telefon dediğin bilgisayardan farklı olmalı.
insanların bu telefona karşı nefretini anlamıyorum ben almışım kullanıyorum sana ne kardeşim.
hem bu kadar nefret gizli hayranlık belirtisidir. demedi demeyin.

alın kardeşim tavsiye ederim yok neymiş uygulamalar azmış ulan çocuk musun telefonda oyun oynuycan.
2 yaşında yeğenim oynuyo senin oyunlarını iphone ve galaxy de kullandım daha telefonuma 5 ten fazla oyun yüklememişimdir. oyun için akıllı telefon alanın aklından şüphe ederim. cem yılmazın dediği gibi uzaya çıkacak teknoloji var adam hala ...

(bkz: aklı yok fikri var)

aylar sonra edit: en az 20 kez düşmüştür masadan koltuktan vs. koç gibi maşallah tek bi çizik bile yok nokia diyoruz boru mu.
SMS Forwarding gibi dolandırıcılık girişimlerine konu olmayan telefondur. Kullanımı kolay. En bilindik eleştiri "uygulama yok be aabii"'ye yanıtım, evladım o iphone ya da galaxy'ne yüklediğin yüzlerce uygulamadan kaçını kullanıyorsun? "Aaa ne ilginç lan" diye indirdiğin ve 2. kez kullanmadığın uygulama sayın kaç?

Şarj süresi mantıklı, ağırlığı ve büyüklüğü ideal, dokunmatiği oldukça başarılı. Windows mobile da symbian inadından sonra gerçekten devrim olmuş. Renk çeşitliliği güzel...

Kamera başarılı...

Office uygulamaları ile birebir uyumlu-burada windows mobile'ın ön plana çıkan özelliği- outlook ve tüm office uygulamaları bilgisayar yandansında verimli...

Fiyat-performans 10 numara...
fiyatı internet sitelerinde 900-1000 tl arasında değişen telefon. Telefoncularda daha da ucuz olabilir.

Özellikleri iyi gibi fakat sadece iphone takıntısı olanlar mı kötülüyor, yoksa kullanıp ta memnun olmayanlar mı pek bilemedim.

şu ana kadar kullandığım hiçbir nokia modelinde sorun yaşamadım fakat siemens, samsung vs. Markalarda hep kafam ağrıdı. Biraz da buna güvenerek eleştirilere aldırış etmeyip tercih edeceğim sanırım. Bu teli* değiştirmenin zamanı geldi zira, 4 senedir aynı telefon sıktı artık*.
kullandığım ama sıkıntı yaşamadığım telefonum. dayanaklı da maşallah. * office uygulamasının yanı sıra pdf, e-book tarzı uygulamalar çok rahat kullanılabiliyor. haritları cidden işe yarıyor; here transit şeklinde nokia uygulamaları sayesinde yanınızda bu telefon olduğu sürece kaybolmanız pek mümkün değil. ses seviyesi ve kalitesi normal, övdükleri kadar değil. yıllarca blackberry kullanmış bir insan olarak bana su gibi gelmiştir, belki ondan bu kadar seviyorum.
internet explorer'da gezinirken altta sürekli hareketsiz bir şekilde kalan sekme'den dolayı internet explorer'da çok fazla vakit geçirmeye müteakip ekran yanarak (endişelenmeyin gözle görülür bir yanma değil), ekranın altında o sekmenin hafif bir kalıcı izi kalabilir. dikkatli olmak lazım. ya da
bağzı üreticilerin daha dikkatli olması lazım! *
lumia black güncellemesiyle daha bir uçuşa geçmiş telefon. bu cihazla birlikte windows phone sisteminin androide göre çok daha stabil çalıştığını söylemek gerek. tasarımı, donanımı ve elbette gün geçtikçe kendini geliştiren sistemiyle günden güne memnun eden alet. şarj konusuna girmiyorum bile 1.5 gün kullanabiliyorum ben. iyi ki varsın.
yaklaşık 1 hafta önce bir yıldır kullandığım iphone 5'imi satarak aldığım telefonumdur. iphone'u neden satıp lumia 820 aldığıma gelince, iphone'dan 1 yılda sıkıldım. kullandığım süre içinde bir an bile elimden düşmediğinden olsa gerek beni bayağı sıktı.

ben de tercihimi lumia 820'den yana yaptım. asıl niyetim lumia 920 almaktı, ama fazlasıyla ağır geldi. özellikle de iphone'dan sonra. 820 güzel. kamerası iyi. windows phone 8.1 güncellemesi (geliştirici versiyonu) ile fark ettiğim fm radyosu var. iphone'da tunein'de dinlemekten hem batarya, hem internet pakedi hemen isyan ediyordu. retina display'den non retina bir ekrana geçmek biraz öööeh dedirtebiliyor başta, ama alışılıyor.

şarj meselesine gelince, iphone 5'le aynı olduğunu söyleyebilirim. yalnız iphone kadar hızlı dolmuyor. öyle 1 saatte şarjdan alırım dönemleri bitti aga. kutudan earbud kulaklıklar çıkıyor. vasat kalitede. sennheiser kulaklıkla dinleyince ses tamam diyorsunuz. alacak arkadaşlar için söylüyorum öyle ısınma, kapanma, çökme, uygulamadan atma gibi durumları yok. wifi, 3g ve gsm sinyallerini iyi alıyor (iphone yatağımdan çekmezken bu çekiyor).

benden önce de arkadaşlar bahsetmiş uygulama durumunu. ben de biraz anlatayım. windows'un uygulama mağazasında sıklıkla kullandığınız uygulamaların (facebook, twitter, whatsapp, foursquare, adobe reader, tureng, banka uygulamarı vb.) ve oyunların (temple run, subway surfer vb.) hepsi var. ancak birçoğunda uygulama ve arayüzleri öyle ios yada android gibi kaliteli değil. beklemek gerekiyor. her gün yeni uygulamalar geliyor, eldekiler güncelleniyor. kısacası default son kullanıcının çok rahat işini görür.

almak isteyenlere tavsiyem, alın. gerçektende kendi fiyat aralağındaki android telefonların çok büyük çoğunluğundan her yönüyle iyi bir cihaz. kesinlikle pişman olmazsınız.
kendisiyle yeni tanıştığım telefondur.

tabletim sayesinde halen android kullanıcısıyım. bir de windows'um oldu. merak edenlere eksilerini artılarını hemen arz edeyim.

artılar;

- sağlamlık hissi veren bir cihaz. arka kapak komple yan gövdeyi kapatıyor. ayrıca değiştirilebiliyor. telefon böylece hem özelleştirilebiliyor hem de arka kapak çizikleri 50 tl.lik bir masrafla komple giderilebiliyor.

- android'deki gibi bir takılma, donma gibi sevimsiz şeyler yok. yazılım oldukça stabil ve güven hissi veriyor. bu stabiliteyi 1.5 ghz lik çift çekirdek işlemci ve 1 gb ram ile sağliyor.

- ses kalitesi çok güzel, kulağı hiç rahatsız etmiyor ve oldukça anlaşılır. gürültülü ortamlarda bile sıkıntı yaşamıyorsunuz.

eksiler;

- şarjı çok çabuk bitiyor, ki bu akıllı telefonlar için artık alışıldık bir durum. bunu engellemek için bazı özelliklerin sürekli kapalı tutulması ve ihtiyaç duyulduğunda açılması gerekebiliyor. fakat komutlar son derece dağınık. bunu engellemek için de marketten uygun kısayol programları indirilebiliyor.

- cihaz aşırı ısınıyor. her ne kadar servisi bunu normal olarak kabul etse de, işlemci, ram ve batarya gibi üniteler sıcaktan pek hoşlanmazlar.

- bazı arkadaşlar marketin yetersiz olduğunu düşünüyor. haklı olabilirler ama çok kafaya takılacak bir durum değil. ihtiyacı karşılayabilecek her türlü yazılım mevcut. sadece çeşitlilik yok. bunu da anlayışla karşılıyorum. windows kapalı bir işletim sistemi. çeşitlilik fakir, fakat stabilite zengin. tercih meselesi tabii.

özetle bir android görselliği mevcut değil. yapacağınız işlemler, internete girmek, ofis dosyalarını incelemek, mail almak/göndermek, muzik ve radyo vs. gibi uygulamalarsa bu cihaz uygun.

benim cihazda da bir sıkıntı var gibi sanki. bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim :

cihazı tam dolumdan yarım saat sonra şarjdan alıyorum. pil tasarrufunu devre dışı bırakıyorum. cihaz 7-8 saat % 100 enerjide kalıyor. sonra makine kendi kendine ısınmaya ve hızla şarj düşmeye başlıyor. hatta bir ara çantada varlığını unutmuşum gün sonuna doğru % 18'e kadar düşmüş. makineye el değmiyor bu arada. kısacası cihazı hiç kullanmamama rağmen ve arka plan görevlerini de kapatmış olmama rağmen (whatsapp kapalı örneğin) cihaz ısınıyor ve şarjı aniden tüketiyor. şebeke 3g bağlantısını 2g bağlantısına çevirdim ama yaramazlığa devam ediyor cihaz. buz gibi tutmak için sadece pil tasarruf modunun açık olması gerekiyor. o zaman normal. çözümü bilen arkadaşların yardımları beni rahatlatacaktır.

bu cihazın türkiye'de ciddi bir aksesuar sıkınıtısı var. kılıf, ekran koruyucu gibi. gerçi her çeşitten mevcut ama kaliteli değil. aksesuarla kullanan bir meraklıysanız buna dikkat edin derim. bu cihaz için kaliteli aksesuar hiç ama hiç yok.

not : hızla şarj azalmasının ve bekleme konumunda ısınmasının sebebi bulunmuştur. cihaz orijinal micro sim kart istiyor. kırılmış sim kart cihazı yoruyor ve ısınmasına neden oluyor. şikayeti olan arkadaşlar bu detayı dikkate alırlarsa isabet olur. çünkü cihazın hem ısınma, hem batarya sorunu çözüldü, hem de görüşme esnasındaki ses kalitesi daha da yükseldi.
(bkz: awesome note/#24770148)
(bkz: awesome library/#24799979)
(bkz: awesome note/#25040181)
(bkz: awesome library/#25040178)
(bkz: awesome note/#25498357)
(bkz: awesome library/#25498369)
(bkz: awesome music/#25498375)
Kendisiyle iki buçuk yıldır süren mutlu bir birlikteliğim olan canım telefonum.
kendisi çıkalı 2,5 yıl olmamıştır.
(bkz: isimler sözlüğü/#26620051)
(bkz: awesome dictionary/#26814400)