bugün

Nokia'nın yeni WP8 bombalarından biri. 4.5 inç HD ekran,1.5 GHZ çift çekirdekli işlemci, 1 GB Ram, 32 GB depolama ile göz dolduruyor. 8 MP PureView teknolojili arka ve 1.3 Mp ön kamerası da mevcut.
Dikkat çeken diğer özelliği ise kablosuz sarj olabilmesi (stand ile).

Merakla bekliyoruz. Bu sefer olmuş gibi.
Bu arada Lumia 820 adında bir küçük kardeşi de var.
nokia yavaş yavaş eski formuna dönmeyi amaçlıyor bu modelle...
"hadi nokia, koçum benim, yaparsın sen" dedirten telefondur. umarım bu sefer olur...
wireless şarj aparatı yanında gelmeyecek olan ve büyük ihtimalle global olarak satılmayacak kuzey amerika semalarında satışa sunulacak olan telefon.
haha epic fail:

http://www.youtube.com/watch?v=cimDfEIEiu0

anlamayanlar için: (26. sn)

bat amına kodumun oğlu bat!
siparişini verdiğim telefon. apaçilerin eline geçmeden kullanıp çöpe atacağım.
Nokia'nin yeni sarisin telefonu. Umarim sarisin oldugu kadar aptal degildir.
symbian olmadığı için, bir kullanıp denemek lazımdır.
a1018 den sonra kendini çok bozan sikindirik nokia ürünü.
sırf tasarımdan dolayı bile satın alınabilecek bi telefon. ama iyi midir, nokia bu sefer yapmış mıdır onu zamanla görücez.
yastığına bırakıldığında hiçbir kabloya bağlanmadan şarj olabilen telefon.

görsel
uludağ sözlük yazarlarının pek ilgisini çekmeyen telefon. şu ana kadar sadece 12 entry girilmiş hakkında, ekşide bu sayı 303.

aslında güzel telefon, nokianın samsung ve apple ile olan rekabetinde en azından arayı kapatabileceği söyleniyordu ancak pahalıymış sanırım. iphonedan pahalı olacağı söyleniyor. renkleri, dizaynı oldukça çekiciydi oysa.

edit: appleın ceosu eksilemiş.
nokianın satışlarını artırabilecek gayet güzel bir telefon. fiyatı sorun yalnız nokia italya da € 599,90 alanın cebi yanacak.
nokia'nın uzun zamandan sonra satışlarını arttıracağı olmuş denilen cep telefonu. yalnız android olsa düşünmeden alınırda windows bilgisayarda iyi değilken telefonda nasıl iyi olacak orasını anlayamadım.
Nokia'nin WP8 işletim sistemli cep telefonudur. Symbian'dan sonraki son limanıdir. Pureview kamera teknolojisine sahiptir. Fiyatı 2bin liraya yakındir.
1700 tl fiyatı varmış bu fiyatı ile galaxy s3 karşısında biraz zorlanır ama çektiği reimler ona 5 beş basar .
incelemelere bakılırsa ve bir miktar araştırılırsa yeni telefon alma arifesinde olup da 'ne alsam yea' diyenlerin listesine katabileceği bir telefon olmuştur. yoksa ha diyince alınabilecek bir fiyata sahip değil görüldüğü üzere.
samsung'un windows phone 8 işletim sistemine sahip bir telefon üretmesiyle lumia 920'nin bir avantajı kalmadı. bence nokia android'li telefon üretmeyi seçenekleri arasına alsa fena olmaz. çünkü bana kalırsa nokia'nın tutunamamasının en büyük nedeni işletim sistemi.

(bkz: samsung ativ s)
1650 tl fiyatla satılacak telefon sanırım 2 yıl sonra 1200 tlye kadar iner ve kalkar galaxy s3 karşısında kamerası tek avantajı bence.
türkiye'de http://http://magaza.turk...a-lumia-920/1004623/.html adresinden 1649 tl'ye satılmaya başlanan, nokia'nın ilk windows phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefondur. nokia'nın uzun zamandır olmadığı kadar iddialı bir şekilde piyasaya sürdüğü bir telefon olan lumia 920 hem fiyatı, hem performansı (hem de tasarımı*) ile rakiplerinden aşağı kalmamakta ve hatta bir çoğundan önde yer almaktadır. teknik özelliklerine http://http://www.nokia.c...mia920/teknik-ozellikler/ adresinden bakılabilir.

boyutlarını sorun etmeyenler için tek dezavantajı ağırlığı olarak görülmektedir. 185g ağırlığa sahip telefon, rakiplerinden yaklaşık 50g fazladır.

bu fiyat aralığında alınabilecek telefonlar düşünüldüğünde samsung galaxy s3 ile ön plana çıkmaktadır. kamerasının mükemmelliği de göz önüne alındığı s3'ten de bir adım önde olduğu söylenebilir.

sonuç olarak son şansını kullandığı düşünülen nokia'nın gerçek anlamda başarılı bir işe imza attığı söylenebilir.
galaxy s3 karşısında tek avantajı kamera olmayan aşmış telefondur.

(bkz: tecrübe konuşuyor)
resmen tablet bilgisayar büyüklüğünde telefon .
lumia 920, 900 ve 800 serisinin türkiye'ye gelen tek modeli. 1600 TL civarında fiyatı. kırmızı, sarı, siyah ve beyaz seçenekleri var. nokia bilen göz teknolojisi mevcut. ücretsiz uydu navigasyonu barındırmakta. kulaklık, şarj cihazı ve şarj yastığı, hoparlör gibi aksesurları kablosuz kullanılabilmekte.
güzel telefona benziyor ancak an itibariyle yapılan türkiye lansmanında konuşan tonton arkadaş alenen saçmalamaktadır.

neymiş insanlar artık şarj cihazına bağlı yaşamaktan, "ince uçlu" şarj cihazı aramaktan, şarjın sürekli bitmesinden bıkmış. o nedenle nokia lumia 920'nin temassız şarj cihazı devrim niteliğindeymiş!

niye? farkı ne? kabloya bağlı bir pedin üstüne telefonu bıraktığında şarj olması mı?

beni nasıl şarj cihazına bağlı olmaktan kurtarıyor? şarj cihazını evde prize taksam işteyken telefonumu mu şarj edecek? hadi onu geçtim aynı odadayken tesla misali havadan elektrik mi iletecek?

not: bari nokia kullanıcılarının kutsalı olan ince uçlu şarj aletine laf atmasaydın be tombulum...
resmen tablet bilgisayar büyüklüğünde telefon .