bugün

yakında çıkacak olan nilüfer in rock tarzındaki albümüdür. merak uyandırmıştır.
radyolarda nilüfer & şebnem ferah - erkekler ağlamaz adlı parçası dönmeye başlamıştır. çok güzel olmuş. bu yorum ağlatır, ne ağlamazı...

ayrıca albüm 3 şubatta çıkacaktır.
--spoiler--
12 düet albümünün en büyük özelliği, Nilüfer'in 12 hit şarkısının yeniden düzenlenerek Rock grup/solistleriyle birlikte söylenmesi.

Düzenlemesini Attila Özdemiroğlu'nun yaptığı 'Sensiz olmaz' dışında, diğer tüm şarkıların düzenlemelerini gruplar kendileri yaptılar.

Nilüfer ve grupların büyük uyumu içinde geçen sekiz aylık süre sonunda, müzik adına heyecan verici bir çalışma gerçekleşti.

Albümün kayıtları, Ozan Çolakoğlu'nun süpervizörlüğünde Kavacık dB Stüdyolarında yapıldı.

Albümün kapak fotoğrafları, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut tarafından çekildi.

Müzik dünyasında merakla beklenen ve yeni bir soluk getireceğine inanılan album, 3 Şubatta DMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Nilüfer, albümü için 'Muhteşem müzisyenlerle tanıştım. Bu albümü onların emeği ile oluşturduk. Iyi bir çalışma oldu.' dedi.

Projedeki isimler ve Şarkıları:

Nilüfer & Şebnem Ferah - Erkekler Ağlamaz
Nilüfer & Yüksek Sadakat - Göreceksin Kendini
Nilüfer & Malt - Ara Sıra Bazı Bazı
Nilüfer & Teoman - Sensiz Olmaz
Nilüfer & Gece Yolcuları - Haram Geceler
Nilüfer & Ogün Sanlısoy - Hey Gidi Günler
Nilüfer & Badem - intizar
Nilüfer & Hayko Cepkin - Aşk Kitabı
Nilüfer & Cingi - Unut Gitsin
Nilüfer & Rashit - Uzak Dur Ateşimden
Nilüfer & TNK - Selam Söyle
Nilüfer & 4X4 - Kim Arar Seni
--spoiler--
ilk şarkı paylaşım sitelerine düşmüştür. şebnem ferah ve nilüfer harikalar yaratmışlar.

http://www.youtube.com/watch?v=ylkyStv9Uqk
ilk klibi erkekler ağlamaz adlı parçaya çekilen albümdür. klip güzel olmuş, şebnem ferah ise çok daha güzel olmuş.
Nilüfer'in, Beyaz şovda kendisine yapılan bir sürprizden yola çıkarak hazırladığı albümdür. Beyaz şovda ''göreceksin kendini'' adlı şarkıyı rock tarzda yorumlayan Yüksek Sadakat'in ve ''yolcu yolunda gerek'' adlı şarkıyı rock tarzda yorumlayan Gripin'in düzenlemelerinden etkilenen usta yorumcu nilüfer, eski şarkılarını rock müziğin önemli isimleriyle birlikte söyleme kararı aldı ve ortaya bu muhteşem albüm çıktı. Çekilen ilk klibe bakıldığında, Nilüfer'in, sesiyle ve fiziğiyle yıllara yenilmediği açıkça görülmektedir. Söz ve müziği Nilüfer'e ait olan ''erkekler ağlamaz'' adlı şarkının klibinin yayınlanmasının üzerinden 1 saat bile geçmemiş olmasına karşın klip youtube'ta iki binden fazla tıklanmıştır. Albüm 3 şubat'ta piyasada. KORSANA HAYIR!
özellikle rashit ile yapılan düeti merak edilen albümdür. rashit ile nilüfer aynı cümlede yer almakta sonuçta.
An itibariyle youtube'ta 1 günde 20 binden fazla tıklanan klibin şarkısı ''erkekler ağlamaz'' ile açılan ve bugün piyasaya çıkan nilüfer albümü. Ahanda buyrun işte o meşhur klip:
http://www.youtube.com/watch?v=BFyaDXkgdjI
Her babayiğidin harcı mıdır acaba böyle ciddi bir tarz değişikliği, dedirten ve arşivlerde bulunması gereken tarihi bir albümdür. Nilüferimiz yine yeni yeniden döktürmüştür. Uzak dur ateşimden, adlı şarkı ve Teoman'ın Sensiz olmaz şarkısına getirdiği farklı yorum özellikle dinlenesidir.
tnk ile yapılan düet de pek güzel olmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=dSlCO8Bm35A&feature=player_embedded
teoman düeti de harikadır.

http://www.facebook.com/v...141036281603&comments
hayko cepkin ve tnk ile yaptığı düetleri şahanedir.
gece yolcuları ile yapılan "haram geceler" düeti pek bi şahane olmuştur.

albüm kapağı ise mehmet turgut etiketlidir. *
hayko cepkin le olan pek bir vurucudur efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=TdoVmOIi52A
nilüfer'in 2011'in başında çıkarttığı stüdyo albümü.

albümde nilüfer'in daha önce söylediği 12 şarkı 12 farklı şarkıcı/grup ile yorumlanmış. düetlerde hep elektro gitar kullanımı ve rock yorumlar söz konusu. teoman'la olan dışında düetler başarılı. güzel bir albüm. alın, aldırın. korsana hayır.

(bkz: korsan/#8466163)

ilk klibi şebnem ferah'la yapılan erkekler ağlamaz düetine çekilmiş albümdür.

(bkz: şebnem ferah/#10696784)
dünden beri dinlemekte olduğum albüm. genel olarak gayet güzel olmuş. hayko cepkin'in yorumuna alışamadım bi türlü. halbuki severim kendisini.

Nilüfer & Şebnem Ferah - Erkekler Ağlamaz: çıkış parçası. klibi şebnem ferah'ın tombiş kollarına rağmen güzel olmuş. şarkıyı ve seslerinin uyumunu beğendim. şebnem ferah resmen ağlar gibi söylemiş şarkıyı( özellikle geceler boyu beklemek nedir onu bir de bana sor kısmında bunu hissedebilirsiniz). 10/10

Nilüfer & Yüksek Sadakat - Göreceksin Kendini: önceden de çok sevdiğim bir şarkıydı. gitar tonları güzel olmuş. 10/10

Nilüfer & Malt - Ara Sıra Bazı Bazı: malt'ın vokalinin fısıltılı söylediği kısımlar hoş olmuş. 9/10

Nilüfer & Teoman - Sensiz Olmaz : pek rock havası olmayan bir düzenleme olmuş. elektro gitar sesi yok malesef. rock albümü olunca insan bunu duymasyı bekliyor haliyle. ama rock konsepti dışında ele aldığımızda pek şukela bir şarkı olmuş. 8/10

Nilüfer & Gece Yolcuları - Haram Geceler : ancak gece yolcularının vokalistinin r'leri seda sayan gibi vurgulu söylemesi biraz rahatsız edici. 8/10

Nilüfer & Ogün Sanlısoy - Hey Gidi Günler : çok beğendiğim düetlerden biri oldu. 10/10

Nilüfer & Badem - intizar : intizar en çok sevdiğim nilüfer şarkılarından bir diğeri. düzenleme güzel olmuş. yine de badem'in vokalinin zayıf kaldığını düşünüyorum. 8/10

Nilüfer & Hayko Cepkin - Aşk Kitabı : en az sevdiğim düet bu oldu. hayko cepkini ve tarzını çok beğenmeme rağmen. sanki bu ikili ve aşk kitabı yorumu olmamış gibi geldi. hayko'nun sesi bu şarkıya uymamış kanımca. tabi tam tersini düşünenler de yok değil. albümü güzel yapan tek şeyin hayko olduğunu söyleyen yorumlar da mevcut. zevk ve renk meselesi diyelim. 6/10

Nilüfer & Cingi - Unut Gitsin : cingi'yi bu düet sayesinde tanıdım. queen tribute grubuymuş meğersem. güzel olmuş. 10/10

Nilüfer & Rashit - Uzak Dur Ateşimden : idare eder bir düet olmuş. 7/10

Nilüfer & TNK - Selam Söyle : tnk'nin ismini bu albümle birlikte ilk duyduğumda hareketli bir düzenleme bekliyordum açıkçası. albümde parlayabilecek bir düet değil. kliplendirileceğini falan sanmıyorum. ancak bu tamamen şarkı seçimiyle alakalı bence. yani düzenleme oldukça güzel ve dinlenesi. Caner'in * sesi harika. 9/10

Nilüfer & 4X4 - Kim Arar Seni: hareketli, kıpır kıpır bir düzenleme olmuş. favorilerimden oldu. 10/10
Sebnem ferah'la yapılan erkekler ağlamaz düetiyle listelerin anasını ağlatacak olan albümdür.
iki gün önce piyasaya çıkan, piyasayı adeta sallayan, her sitede üzerine yüzlerce yorum yazılmış, her şeyi yerli yerinde, dört dörtlük bir proje albümüdür. kartonetiyle, ses kalitesiyle ve canlı kayıtlarıyla arşivliktir. keşke 12 değil de 24 düet olsaymış dedirtti valla. defalarca dinledim baştan sona. tavsiye edilir.
genel olarak rock müzik söyleyen sanatçıların pop söylemeye çalışması gibi absürd bir durum ortaya çıkmış. hayır anlamadığım bir olay nilüfer tekrar piyasaya girme çabasıyla böyle bir düet albüm çıkardı. sorun şu ki nilüfer ablamız pop falan söylüyordu neden gidip pop müzik şarkıcı, sanatçılarıyla düet yapmadı. ne bilim ajda pekkan olsun, sezen aksu olsun bu işin üstadları varken? acaba tarz mı değiştirmeye çalışıyor desek neden düet albümde pop söylesin? nilüfer rock müzik yaptığını iddia etmesin 12 rock müzisyeni ile düet albüm yaptım diye saçını başını yolarım. velhasıl kelam güzel albüm olmuş. en çok beğendiğim parçalardan biri malt ile olan "nilüfer - malt - ara sıra bazı bazı" parçası, diğeri ise hayko cepkin ile olan " nilüfer - hayko cepkin - aşk kitabı" isimli şarkıdır. ha şebnem ferah ile olan düeti de dinlenilebilir gayet hoş.
Türkiye'de aslında rock enstrümanlarını ciddi anlamda ilk kez kullanan pop sanatçısıdır nilüfer. ne masal ne rüya albümü buna en açık örnektir. ayrıca nilüfer'in öyle bir sesi var ki her tarzda söyleyebilir kardeşim. dalgalandım da duruldum, intizar vb. yahu bir kadının sesi, duruşu her yere mi yakışır, yakışıyor işte. insanların farklı şeyler denemeleri ve bunda da başarılı olmaları takdir edilmelidir. sonuçta türkiye'de yapılan rock da arabesk rock'tır. nilüfer coverlarıyla rock grupları ayakta durdular neredeyse. dönsen bile, dalgalandım da duruldum, böyle ayrılık olmaz, yolcu yolunda gerek ve daha nice şarkılar... bırakalım da 40 yıllık gerçek usta, kendi şarkılarını dilediğince öttürsün bundan sonra. o ne yapsa olur olur, yormayın zihninizi. albüm son derece sağlam.
ta uzak yollardan, seni beklerim öptüğün yerde ve dokunsalar ağlarım adlı klasiklerin olmayışıyla hayal kırıklığı yaratan albüm.

özellikle ta uzak yollardan olmalıydı ya. hüseyin karadayı bile gidiyor bu şarkının müziğiyle remix yapıyor, nilüfer böylesine mükemmel şarkıyı albümüne eklemiyor. hayret bir şey...
nilüfer in albüm kapağından da anlaşılacağı üzere ortalığı ...na koyacaktır.
o nasıl bir gitar duruşudur. **

görsel
nilüfer benim için bambaşka bi şeydir. hiç kimseye benzetemem onu ve şarkılarını ruhumda. o nilüfer'dir işte benim için ve çok özeldir.

neyse, albüm mü... bence olmuş. muhteşem mi hayır ama kötü diyene de yuh çekilir.

albümde muhteşem şeyler olmuş. mesela erkekler ağlamaz... şebnem ferah ve nilüfer çok iyi iş çıkarmışlar.
aşk kitabı ile hayko cepkin olmuş, hem de çok iyi olmuş.
kişisel favorim hiç dinlemediğim malt'ın muhteşem ara sıra bazı bazı yorumu. çok iyiler. teoman kendi çizgisinde.
rashit uzak dur ateşimden gayet iyi.

olumsuz eleştirilerim ise birincil olarak; şarkı seçimlerinde.
kim arar'ı söylemeyen bi ben kaldım. hala o şarkı var.
ogün sanlısoy çok kötü bi şarkı tercihi yapmış bence. (şarkı tercihlerini kim yapmakta onu bilmiyoruz tabi)
yüksek sadakat allah için 3 cümle etmiş şarkıda.
kısaca daha iyi şarkı seçimleri yapılmalıydı.
ve tabi sanatçı seçimi. bunun da detaylarını bilmemekle beraber; özlem tekin, aslı, mor ve ötesi, duman hatta erkin koray olsaymış tadından hiç yenmezmiş.

son olarak; nilüfer... şarkımsın...
Müthiş bir albümdür. Dinledikçe insanı şekilden şekile sokar özellikle hayko cepkin ile olan düeti müthiştir.*
Şebnem Ferah il olan Erkekler Ağlamaz düeti mükemmel . Tavsiye ederim herkese .
d&r müzikmarketin çok satanlar listesine üç günlük bir satışla 1 numaradan giren, dinlemeye doyamadığım, an itibariyle dmc firmasının açıkladığına göre 3. baskısı yapılan 2011'in hit albümü.