bugün

nilüfer 12 düet

dünden beri dinlemekte olduğum albüm. genel olarak gayet güzel olmuş. hayko cepkin'in yorumuna alışamadım bi türlü. halbuki severim kendisini.

Nilüfer & Şebnem Ferah - Erkekler Ağlamaz: çıkış parçası. klibi şebnem ferah'ın tombiş kollarına rağmen güzel olmuş. şarkıyı ve seslerinin uyumunu beğendim. şebnem ferah resmen ağlar gibi söylemiş şarkıyı( özellikle geceler boyu beklemek nedir onu bir de bana sor kısmında bunu hissedebilirsiniz). 10/10

Nilüfer & Yüksek Sadakat - Göreceksin Kendini: önceden de çok sevdiğim bir şarkıydı. gitar tonları güzel olmuş. 10/10

Nilüfer & Malt - Ara Sıra Bazı Bazı: malt'ın vokalinin fısıltılı söylediği kısımlar hoş olmuş. 9/10

Nilüfer & Teoman - Sensiz Olmaz : pek rock havası olmayan bir düzenleme olmuş. elektro gitar sesi yok malesef. rock albümü olunca insan bunu duymasyı bekliyor haliyle. ama rock konsepti dışında ele aldığımızda pek şukela bir şarkı olmuş. 8/10

Nilüfer & Gece Yolcuları - Haram Geceler : ancak gece yolcularının vokalistinin r'leri seda sayan gibi vurgulu söylemesi biraz rahatsız edici. 8/10

Nilüfer & Ogün Sanlısoy - Hey Gidi Günler : çok beğendiğim düetlerden biri oldu. 10/10

Nilüfer & Badem - intizar : intizar en çok sevdiğim nilüfer şarkılarından bir diğeri. düzenleme güzel olmuş. yine de badem'in vokalinin zayıf kaldığını düşünüyorum. 8/10

Nilüfer & Hayko Cepkin - Aşk Kitabı : en az sevdiğim düet bu oldu. hayko cepkini ve tarzını çok beğenmeme rağmen. sanki bu ikili ve aşk kitabı yorumu olmamış gibi geldi. hayko'nun sesi bu şarkıya uymamış kanımca. tabi tam tersini düşünenler de yok değil. albümü güzel yapan tek şeyin hayko olduğunu söyleyen yorumlar da mevcut. zevk ve renk meselesi diyelim. 6/10

Nilüfer & Cingi - Unut Gitsin : cingi'yi bu düet sayesinde tanıdım. queen tribute grubuymuş meğersem. güzel olmuş. 10/10

Nilüfer & Rashit - Uzak Dur Ateşimden : idare eder bir düet olmuş. 7/10

Nilüfer & TNK - Selam Söyle : tnk'nin ismini bu albümle birlikte ilk duyduğumda hareketli bir düzenleme bekliyordum açıkçası. albümde parlayabilecek bir düet değil. kliplendirileceğini falan sanmıyorum. ancak bu tamamen şarkı seçimiyle alakalı bence. yani düzenleme oldukça güzel ve dinlenesi. Caner'in * sesi harika. 9/10

Nilüfer & 4X4 - Kim Arar Seni: hareketli, kıpır kıpır bir düzenleme olmuş. favorilerimden oldu. 10/10