bugün

Nasıl bir dünya isterdiniz? Adaletli,eşit vb.
Marsta yaşamak varken neden dünya.
Gidiyorum ben.
(Gidemedi)
Cinsiyetçi, yaşçı, homofobik, ırkçı olmayan feminist ve hümanist bir dünyada.
Kadın ve erkeğin eşit insanlar için adaletin olduğu bir dünya.
haktan yana gönlüm yandım yandım ki ne söndüm.işte böyle bir dünya.
Nereye gidersek gidelim buradaki insanlarla gidebileceğiniz için pek fark olmucaktır aslında. Belki uzaylılar filan arasına kabul ederse bende adaletli bir dünya alabilirim.
işid'i masumları katlettiği için tebrik eden insanların acı çekerek ve kıvranarak yok olduğu bir dünyada.
bol mutluluk saçan insanların olduğu bir dünyada yaşamak isterdim.
görsel
Böyle.
saçma bi sorudur. gerçekçilikten uzak. mal bu amk.
malesef indirime giren mağazada yaşanan izdihamın ucunda istediği ürünü son anda kaçırdığı an bile ağlayabilecek kadar aciz insanlarla dolu bu dünyada yaşamak zorundasınız.
insanların olmadığı.
benim yonettigim bir dunyada yasamak isterdim tabiki. baska turlu benim istedigim gibi olamaz.
Beni rahat biraktiklari bir dunyada mesela.
insanların olduğu bir dünyada
Miss world ve bilumum güzellik yarışmalarının klişe sorusudur.
sadece iyi insanlar ve iyi şeylerin olduğu bir dünyada yaşamak isterdim.
fakat bu hayalden öteye geçemez. Dünyanın sonuna kadar iyi ve kötü var olmaya devam edecek.
kanla çizilen sınırların kanla silinmediği bir dünya.

sınırlar haritalar üzerine çizilsin, silgiyle silinsin.
bütün insanların bayan bir garson gibi olduğu bir dünyada.
Kürtlerin olmadığı bir dünya..
kavgalarin olmadigi herkesin huzur icinde yasadigi maddiyatin sikinti olmadigi bariscil bir dunyada yasamak isterdim.
Bu soruyla Another earthfilmini izledikten hemen sonra karşılaşmam ilginç geldi. Dünyanızı değiştirmenize veya yeni bir dünya kurmanıza gerek yok, kendinize dışarıdan bakabilmeyi öğrenin ve dışarıdan bakınca nasıl birisiyle karşılaşmak istiyorsanız öyle yaşayın. Uzun lafın kısası nasıl bir dünyada değil nasıl biri olarak yaşamak istediğimizi sorgulamamız gerekli.