bugün

akp ibb belediye başkan adayı. kazanırsa imamoğlu sayesindedir.
Açıklansın bakalım.
Eski çşb bakanı, bakanlık kadar da bütçesi olan bir kurumun başına geçtiğini düşünelim, eski kurumuyla kentsel dönüşüm konusunda hiç mi problem yaşamayacak, yaşayıp göreceğiz.
Karadenizli ve belediyecilikten gelme bir isim aday olsa alınabilecek seçimi zora sokan profil. Koca bir hemşehri kümesi iskalandı. Ayrıca deprem falan halkın gündelik konusu değil, hiçbir zaman da olmaz.
Hiç bisey kazanamaz ben buraya yazayım.istanbul rantsal dönüşümden bıktı.
beklendiği gibi akp'nin istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilmiş. bence ekrem imamoğlu maça avantajlı başlıyor. eğer imamoğlu ve chp yönetimi etkili bir kampanya yürütebilirse ekrem çok rahat alır bu seçimi.
Bence türkiye haritasını güzelce elinize alın, ankara’yı ortalayacak şekilde, kuzey-güney ekseninde düzgünce katlayın, haritanın batı tarafı tek renk olacak, doğu tarafı iki renk.

Durum bundan ibarettir.

Ama ankara’yı ak parti alabilir.
ödemiş patatesini aday göstermek. o bıyıklar falan fecaat ötesi. istanbul gibi gelişmiş düzgün insanların yaşadığı şehirde istismar ve riyayı kafasız düşük zekalı aç hırsızların ileri gelişmiş bir şehirli kesime yutturamayıp kıçına tekmeyi yemesi hadisesi yine tekrar edecek.
Zerre kadar güvenilir gelmiyor.
iyi partinin uzlaşmaz tavrı nedeniyle imamoğlunu az bir oy farkıyla sollayabilir diye düşünüyorum kesinlikle şüphesiz..
Sadece o bıyıklarından dolayı bile oy vermem.
ekrem zevatını sakız gibi şişirip patlatacak ak parti adayıdır. ekrem istanbula kendi reklamını yapmaktan başka ne yaptı? kar tipide ingiliz ajanla balık yiyen ben değildim elezığ depremine ziyarete gidip ertesi gün erzurumda kayak yapan ben değilidim istanbulu sel basarken bodrumda tatil yapan ben değildim fatih sultan mehmetin tübesinde ellerini arkadan bağlatyıp poz veren ben değildim eyüp sultanda yasin okuyup ertesi gün kafa çeken ben değildim kürtlerle sarmaş dolaş olup seloya özgürlük isteyen ben değildim 750 teröristi gbt yapmadan işe alan ben değildim avrupa bankasından 500 milyon borç alıp (o zaman euro 10 liraydı) bugün 1.5 milyar euro borçlan o paradan istanbul için en ufak hizmet yapmayan da ben değildim hakkında 2500 daire 500 dükkanı var söylemlerine en ufak ses çıkarmayan nasıl kazandığınıda ispat edemeyen de ben değildim. türk düşmanı yunan makarios un heykelini dikende ben değildim? oy verecekler kime oy vereceklerini iyi hesap etsinler.

görsel
Toki evleriyle ilgili, mağdurlar protesto etmiş.

https://www.instagram.com...oEkH/?igsh=ZDE1MWVjZGVmZQ==

https://www.instagram.com...Nyxc/?igsh=ZDE1MWVjZGVmZQ==
Burada nasıl birisi olduğunu anlamayan kalmamıştır diye düşünüyorum.

https://www.instagram.com...ogCa/?igsh=ZDE1MWVjZGVmZQ==
aslında CHP de Ekrem imamoğlundan belediye başkanı olarak memnun değil , mecburen akp ye rakip olarak top yekün destekliyorlar. Murat Kurum'un kazanabileceğini düşünmüyorum aslında , fakat istanbulun demografik yapısı öyle anormalleşti ki kimin ne oy alacağı meçhul. Fakat yine de imamoğlu alacaktır.
Toplu taşımaya zam yapmayacağını vaat ediyor (!)
https://twitter.com/etkil...yJdXYiMrFK0JgJtg&s=19
Olmaz o iş.
Tanırım iyi çocuktur. Yeni istanbul şehremini.amcamın cenazesinde tanışıp sohbet imkanım oldu. Donanımlı biri. Boyu posu yerinde o koltuğu doldurur.
Koltuğu doldurur; fakat Akapeli olduğu için. 5 kuzu emanet etmeyeceğim bir modeli var: 4'ünü yer, 1'ini kaybeder.
kendisi hatay bölgesinde deprem olduğunda "çevre ve şehircilik bakanı" idi. O süreci herkes hatırlıyordur aşağı yukarı. Ayrıca o dönem verilen sözler, uygulamadaki yapılanlar falan da ortada. istanbul un en büyük sorunu çarpık kentleşme ve deprem riski iken çok isabetli bir aday değil o nedenle. Yani bakanken yapamadığını belediye başkası olsa yapabileceğine dair ne vaadediyor? neticede olmaz.
Tipi tipsiz biri.
Kaderi iyi parti ve dem ( eski hdp ) bağlı aday. Eğer bu iki parti kendi adaylarını çıkarır ve tabanlarına hakim olabilirlerse ( dem den chp ye iyi den chp ye kayma olmazsa ) büyük ölçüde kazanır. Dem den chp ye kayma olursa hiç şansı yok. Seçimin özeti başkanı kürt oyları belirleyecek.
“Sahalara indim” mesajı vermek için Deprem, ulaştırma konusunda fazla sallıyor ama kendisi hem toki başkanı, hem şehircilik bakanlığı yaptı ve başka bir sorun daha var; hala ulaştırma bakanlığı, şehircilik bakanlığı ve toki aynı iktidarın kontrolünde.. onu geçtim, istanbul büyükşehir belediye başkanlığı bundan önceki 30 küsür senenin son dönem hariç tamamında mevcut iktidarın elindeydi.. kendisi böyle “şurası felç, burası bilmem ne” dedikçe, mevcut idarelerin yöneticilerinin la havle çektiğini ve yakında belki de, daha yukarıya şikayetlenmede bulunabileceğini sanıyorum.
iplerinin kimin elinde olduğunu bildiğimiz birisinin yeni pinokyosu.
imamoğlu bi' bassın da bini basacak dermanı kalıyor mu, görelim.
akapeliler arasında bile imar affı konusunda ciddi soru işaretleri olan kişi.
bugün koyu akapeli olduğunu bildiğim birisiyle konuştum. oturduğu ev, arsa tapuluymuş. herhangi bir imar affı durumunda oturduğu eve el koyulma ihtimalini düşünüyor ve bu yüzden oy kullanmayacağını söyledi.

kazığın uç kısmı yaklaştığında, bir akapeli bile fikrini değiştirebilir.