bugün

dünyanın ekseninin eğimli olmasından dolayı yılın belli dönemlerinde güneş ışınlarını farklı açılarda almasının sonucu ortaya çıkan tabiat olayı.
ilkbahar
yaz
sonbahar
kış
olmak üzere 4 tanedir.
ayrıca, dördüncü nesil yazar. *
sözlükte yeni olmasına rağmen dikkatimi çekmiş yazar. nezaketiyse beni şaşırtacak kadar fazla. entrylerini kıskanmaya başladım. nazar değmesin.
güzel bir kız ismi.
bir yitik mevsimdi hayatımdan akıp giden.
son entryler'ine bakıldığında
1. sevmedigi halde seviyorum diyen insan evladi/#2392940
2. hayati sifirlamak/#2392845
3. ask acisi/#2392834
4. en asil duygu/#2392831
5. bitti/#2392827
şeklinde bir manzarayla karşılaşılan, buna binaen yakın zamanda birileri tarafından üzülmüş ve bu üzüntüyü dağıtmaya uğraşan bunun için de sözlüğü de bir araç olarak gören bir kişi imajına neden olan taze yazar. bu kötü hislerinden arınıp daha geniş bir entry portföyüne ulaşmasını diler; hoşgelmişsin demeyi de ihmal etmeyiz.
bayram mesajını bir gün gecikmeyle okuduğum için çok özür dilediğim yazar. üzülenle üzülen, sevinenle sevinen dünya iyisi insan. entryleri kaçırılmamalı.
nicki ve girdiği cıt kırıldım entrylerle kız olduğu her halinden belli olan ve özel mesajı doğum gününde abaza sözlük yazarlarının tebriğiyle dolacagını düşündüğüm yazar.
kendini tanım yapamayan yazar olarak tanımlasa da isteyince gayet de güzel tanımlar yapabilen yazardır. hoşgelmiştir.
grup çığ ın dördüncü albümü.

şarkı listesi

1 - benim ömrüm - 3.42
2 - keklik idim vurdular - 4.05
3 - dostum - 4.40
4 - köroğlu - 3.30
5 - yeşil yapraklar arasında - 4.48
6 - dağlar atamadım sevdamı - 3.53
7 - canımın cananı canan - 3.06
8 - güz mü geldi rengin soluk - 3.50
9 - yarim senden ayrılalı - 4.44
10 - gurbete gidişimdir - 4.52
11 - güzelim aşığınım ezelden - 4.16
12 - gurbet elde bir hal geldi başıma - 4.17
13 - halay potpori - 5.57
sözlükteki çevrimiçi yardım ve destek merkezi. sanatçı bir kişiliği olabileceği gibi toplum için sanat anlayışını benimsiyor sanırsam.
(bkz: nöbetçi eczane) ayrıca yazarlıktan elini ayağını çekmiş ve keşiş hayatı sürmekte...
dunya uzerinde 4 cesidinin bulundugu doganin halleridir.
(misal maddenin halleri gibi kati sivi gaz hali)
ilkbahar
yaz
sonbahar
kis.
(bkz: degisik bir ritimde)
(bkz: dorduncu nesil caylak)
**
bir yılda 4 (dört) adettir.
hepsinin kendine göre güzel yanları vardır.
gereken ise;
bu dört mevsimin bütün güzelliklerini bulabileceğiniz ve hayatınızı birleştirmek istediğiniz 5'nci mevsim güzelliğindeki insanı bulabilmektir.
(bkz: beşinci mevsim)
en güzeli sonbahar olandır. rüzgarın suratını keserek saçlarını savurduğu güzel bir kadının saçlarıyla dans eden kuru yaprakların görüntüsü hiçbir şeye değişilmez. değişilemez.
dorduncu nesil silik.
öyle zamansız geldin omzumda dünyalar,
daha cemre düşmemiş yüreğime.
acımasız bir kış yaşanıyor,
girme içime üşürsün.
sevgi diye açtığın bağrına dolar soğuk rüzgar.
ve anladım ki;
yazı güzel yapan kış şimdi gitmiş buradan
bana ise yaşamak düşüyor,
değiştirmeden içimdeki mevsimleri.
tarabyalı martılar beni çağırıyor.
bir doğa olayıdır. 4lü döngüye insan yaşamında da rastlanır.
ilkbahar başlangıç
yaz gelişme
sonbahar olgunluk
kış sonuç.
olayları nasıl ele aldığın, nasıl bakıp gördüğünle ilişkili olarak yaşamında yer eden bir mevsim vardır.
ilkokulda mevsimleri öğrenelim diye panolar yapardı öğretmenlerimiz.her mevsime özgü ve has resimler olurdu.sapsarı sonbahar.bembeyaz kış.yemyeşil ilkbahar.tupturuncu yaz.ben hep, yemyeşil olanında kaldım onların.ve hep, ilkokul öğretmenim oldu en sevdiğim.
aynı zamanda 2004 yılında albüm çıkaran ancak albümü tutmayan ve pek tanınmayan sinoplu halk müziği sanatçımızın sahne adıdır... *
aslında iki tanedir. ilkbaharla, sonbahar araya kaynamıştır. sıcak olanı yazdır, soğuk olanı kıştır.
tuhaf şey doğrusu.
her kış aynı titreme, her yaz çaresiz terleme...
baharmı?
tesadüf.
baharda gelen baharda gider.
bir ağlatıp bir güldürmesi olayı yani ayların. ama ben nerde güldüm ne zaman ağladım biraz karıştı.
seneye bir çuval çikolata istiyorum senden ilk bahar!
yoksa sonuna ben kavuştururum seni yazı vurarak.
bsg benden...