bugün

hayatımda sadece 1 kere metrodan bilet aldım, daha da almam.
En sakat seyahat firmasıdır. Sıyrılmış balatalarla çanakkale'den istanbul'a yola çıkabilen ve yarıyolda 3 saat arabayı tamire sokabilecek bir firmadır. Rezilliktir. Müşterisi olmayın, kimseye de metro'dan bilet aldırtmayın.
geçenlerde silivriye giderken mecburen bindim bu firmanın otobüsüne tem Silivri çıkışını geçtikten sonra selimpaşa otogarı gibi kullandıkları bi benzinciye girdi otobüs sonra götünü yırtıp bi dünya yol gidip e-5 girişinden silivriye girdi. sonra bi de orada Silivri otogarına girdi.

Silivri otagara girmesinde sorun yok ama allahın siktir ettiği bi yeri selimpaşa otogarı diye kullanmayı hangi mantık ile yaptıklarını anlamadım.

kısaca böyle tırt firmalarla seyahat etmeyin.

Trakya tarafına gidecekler bi de kale otobüs firmasından uzak dursun. yılların firması ama oda mantara bağlamış.

trakyanın kralı istanbul seyahattir.
Yüzü gülmeyen şirket.
Sen ne var da siyasi ihtirasları uğruna beddua aldın.~~
Artık kapatılmalıdır.
akp ile yakınlığı sayesinde bir çok kanunsuz işten aklanmış, ceza almamış hatta denetlenememiş firmadır.
Kamil koçun alternatifidir

fazla üstüne gidilen firma. ulan bünyesinde çalışan her araba metronun mu sanıyorsunuz cahiller bunların firmada çalışan şahısların otobüsleri var onlar rezalet metronun onları temizlemesi gerek. otobüs yolculuğunda bana göre türkiyenin en iyisidir. ha otobüsle seyahat yapıyor muyum hayır ama seviyorum üniversitedeyken yapardım suit'lerine binmeyen bok atar.
ama şunu da söylemeden etmeyecem muavinlerinin bazıları tam artist mafyavari tipler o piçleri de temizlemeliler.
Bu sefer sağlam linç edilecek galiba. Sosyal medya ilk defa faydalı bir linçe sebep olabilir.

Zannımca son kazalardan sonra kapanması yetmez. Kapanırsa başka isimle gelir yine aynı teraneler olur. Kapatıp, bu kazaya yol açanlara hesap soracaksın. Başka yolu yok.
kırklareli-istanbul güzergahında pamukkaleden 3 lira ucuz olmasına rağmen tercih etmediğim firma. bedavaya taşısalar bile binmem.

insan taşıdığının farkında olmayan firma.

birde selimpaşa ne amk.
bayramın son günü bile bilet bulunabilen firmadır.
otizimli cocuk ve ailesini biletini iade edip otobüsten atmış şirkettir. yaptıkları yanına kalmaz umarım.
1 haftadır metro da muavinlik yapıyorum, çalışanlar hep kürt insanlara hiç saygıları yok iğrenç insanlar çalışmak zorunda olduğum için çalışıyorum yoksa bir allahın kulu beni burda tutamaz aklınız varsa metro turizm de yolculuk yapmayın.
Türkiye'nin en fazla kaza yapan otobüs firması olmasının nedeni Türkiye'de en fazla otobüsü olan firma olmasıdır. Ülkemizde bulunan 12 bin civarı şehirler arası yolcu otobüsünün 1500 ü metro turizme aittir.

Firmanın sahibinin asıl işi çaycılıktır, galip öztürk zamanında farklı yöntemlerle eski Topkapı garajının çay ocaklarının çoğunu eline geçirmiş karanlık bir adamdır.

Kısacası metro turizimde en değersiz şey insandır.
Zihniyeti sıfır ve hangi aksilik olursa olsun, para kazanma derdine düşmüş insanların çalıştığı, şoförlük yaptığı, arabası olduğu ulaşım firması. Motorda sorun mu var, lastik kabak mı, şasiden ses mi geliyor, olsun varsın basalım gidelim, bir şey başımıza gelirse, ya baktırırız ya yolda kalırız, bir yerlere de vurursak, "allah'ın işi." Ulan kaderciliğinize sokayım, sen al bakalım tüm önlemlerini, adam gibi kullan otobüsünü, sonra bak bakalım başına gelenlerde azalma mı var, o zaman düşünürsün "kader, nabalım ecel." Diye. Bünyesinde bir o kadar fazla da şahsi araç sahibi insan bulundurduğu için, adamlar ay sonunda alacakları paranın hesabını yapıyorlar, arıza oldu mu, "gider abi, koç gibi araba", şoförlere geldi mi, birbirinden cahil traktör kullanır gibi otobüs kullanan, can taşıdığının farkında olmayan, halk otobüsü gibi canı istediği her yere giren, canı istedi mi mola veren adamlar bunlar. Gerçi hangi işimiz doğru da, kalkıp burada bahaediyoruz, "eğitim, bilinçlendirme, işinin ciddiyetini" kavrama diye. Bayramdan sonra unutulur gider kazaları. Otogarda değnekçileri böğürmeye devam eder, "neresi abi, gel abim sana beş lira ucuz" diye.
insan hayatının çin malı yapma bebeklerden bile ucuz olduğu ülkede sırf üç kuruşluk iş gücü ve kar payı sağlıyor diye bitirilemeyen firma.

yıllardır binlerce insan şikayet etmiş, google'a yazdığınız zaman firmanın karıştığı onlarca kazayı bulabiliyorsunuz.

bunun gibi o kadar çok bilinçsiz, eğitimsiz elemana sahip firma var ki bu ülkede sorsan biz halka hizmet ediyoruz diye üste çıkmaya çalışırlar.

hızla bitin ki artık daha fazla tiksinmeyelim burada yaşamaktan, sizinle aynı havayı solumaktan.
kazaların firması. her işleri kokuşmuş her işleri boktan. umarım sahibi iflas edip kanser olur ölür.
birbirleri ile kaza yapma kabiliyeti çok yüksek olan otobüs firmasıdır.
insanları hızla ölüme kavuşturan firmadır. iyi yolculuklar diler.
En boktan turizm şirketi. Binmeyin sakın.
insan hayatını tamamen sıfıra sayan firma, türkiye'de en çok kaza yapan otobüs firması imiş kendileri. televizyon da otobüs kazası gördüğümüz zaman çoğumuzun aklına hemen ''metro turizm'' geliyor.

neden mi bu kazalar oluyor?

-bir günde milyon tane sefer yapmak için, kısacası biz ona ''para kazanma hırsı'' diyelim.
-insanları insan yerine değil de öküz yerine koymak, ulan sen 50 tane ''can'' taşıyorsun o otobüste. nasıl bu kadar rahat olabiliyorsun? 150-160 km/saat ile giden otobüs şoförleri var.
-bayram zamanında bilet fiyatlarını ikiye çıkar- daha çok sefer yap- daha çok para kazan-insanları öldür. cidden bizim insanımız bizim ülkemizde değer görmüyor. görmeyecek de.
-he otobüs mü kaza yaptı? lastik mi patladı? durumu hemen ''kader'de varsa olmuştur'' diyerek başka yerlere çekiyorlar.

diyeceğim o ki ; aklınız varsa şu firmayı kullanmayın, 10-15 lira daha fazla verin en azından canınızı tehlikeye atmazsınız.
pesincır kartıyla tl biriktirdiğim için son zamanlarda sürekli kullandığım firma.
ama artık ilişkimizi gözden geçireceğim yoksa son yolculuğum olabilir.
bir defasında gideceğim ilden geçen diyarbakır otobüsüne binmiştim. hayatımın en korku dolu 2 saatini yaşamıştım. koku da bonusuydu. kendimi bir doğu bölgesinde sanmıştım içindeki kıro kılıklılar ve konuşmaları, otobüse saldıkları kokuları yüzünden. o kokunun yedikleri kuyruk yağından kaynaklandığını duymuştum diyarbakırda yaşayan bir yakınımdan. bir otobüs nasıl kokar o kadar yahu derken başımı çevirdiğim noktada birinin ayakkabılarının ayağında olmadığını gördüm.

hülasa, daha da çok mecbur kalmadıkça doğu seferi yapan otobüsüne binmem. buna mukabil, herhangi bir ile giden otobüsüne de binmem. özensiz bir turizm şirketi.

he pamukkale çok meşhur da sanki o matah bişey mi, derseniz de haklısınız derim. zira kendince kısa mesafe sayılan ama yolcu için o kadar da kısa olmayan yolculuklarda çay-kahve ikramı yapmıyorlar o yüzden kamil koç tercihim.

sözün özü, para kazandığı insanlara değer veren şirket başarılı bir şirkettir. adının ünlü olması çok da mühim değil.
metro 1, nilüfer 2. anlamyorum bu millet canı pahasına bunların arabasına neden biner ?

la 10 lira daha verip daha düzgün gidemeyeceksen yola niye çıkıyorsun ?

yoksa korkuyormusun, sen binmezsen bunlar para kazanamazda kapanır falan diye ?

korkma o otobüs boş bile kalksa para kazanır, zira onlar parayı başka türlü buluyor,

içeride de insan görünsün diye sözüm ona ucuz biletle kereviz avlıyor.

binmeyin, bindirmeyin giden can geri gelmez.
iki kere bu firmanın otobüsleriyle gidip geldim, uzun zamandır otobüsle şehirlerarası yolculuk yapan biri olarak biletleri bedava olsa tercih etmeyeceğim bir firmadır. 5-10 lira farkla pamukkale turizm*, anadolu turizm, kamil koç, nilüfer turizm gibi aynı büyüklükte isimleri olan firmalarla güvenli ve rahat yolculuklar yapabilirsiniz.