bugün

ben eskiden çok küçüktüm.. şimdi çok büyüdüm, öğrendim, geliştim o ayrı tabi de..
çocuk mönüsünden vazgeçemezdim.. bide ıncık cıncık oyuncaklar verirlerdi..
emperyalizme ve kilonuza destek olmak istiyorsanız
(bkz: haydi Türkiyem mekdanıldsa)
fidel castro gıda fuarında hamburger yerken aynı sıralarda odtülü komünist kardeşlerimizin önünde oturma eylemi yapıp alkış tutaraktan protesto ettiği mekan
o korkunç palyanço ile nereye kadar sorusunu akıllarımıza getiren korkunç fast food restoranları.
(bkz: o)
(bkz: stephen king)
odtü´de barinamayan yemek dükkani..*
kesinlikle kapitalizmin cok ötesinde muhtesem savas stratejisiylede ayakta alkisladigimiz sembol haline gelmis olusum..
ülkemizin genellikle güneydoğu ve doğu illerinde bulunan veya göç eden kesminin kaş profiline verilen isim.
coca cola ile beraber amerikan emperyalizminin dünyadaki en büyük simgelerinden biri. (bkz: boykot edilesi markalar)
(bkz: donaldgiller)
yugoslavyanın hala varoldugunu sanan amerikan çöp yemek zinciri
ülkeler listesinde yugoslavya var acınca sırbistan cıkıyor??!!!
http://www.mcdonalds.com
mc donalds'ın doğru yazılmış biçimi.
renklerinin kırmızı ve sarı olması tesadüf değildir. bu renkler en çok iştah açan renklerdir ayni zamanda surekli hareketli muzik calarlar bunun sebebiyse musterinin urunu cabucak tüketmesine yöneliktir.
herhangi bir fast food restaurantına gidilecekse, burger king varken tercih edilmemesi gereken yerdir. özellikle burger king'in kurulması ve burgerlerinin eski tadında olmaması* nedeniyle popularitesi azalmıştır..
(bkz: mcflurry)
küçük çocuklara danone gibi cici gözüken kapitalizmin maskesi.
amerikan kültüründeki hızlı yemek (ye çık) sebebiyetiyle ortaya çıkmış mağaza, fakat ülkemizde sapıkların ve bilinçsiz, beş parasız, ahlaksız ve de görgüzüz kesimin piknik mekanı haline gelmiş mağaza, ayrıyetten amerikadaki mağazalarda bi hayli pis ve de alt tabaka insanlara hitab eder ki buradan büyük çoğunlukla evsizler yemek yer, çnkü en ucuz hamburger buradadır ve kola sınırsızdır, bütün bunların yanında patates kızartması ve bi kaç hamburger hangimiz yemedikki...
potansiyel ölüm merkezleridir (örn. taxim mc donalds) heran bombalı bir eylem gerçekleştirilebilir bu mekanlarda. kapitalist düşüncenin gıdaya dönüşmüş ürünleri satılmaktadır. mekandan alınan ürünlerin parası silah, mermi, bomba olarak amerikan askerlerine gider ordanda amerika işgeli altına girmiş ülkelerdeki masum insanların beyinlerine! buradan aldığınız herhengi bir ürünle masum bir insanın ölümüne bir nebzede olsa yardım etmiş olursunuz.
abd bayrağının daha sevimli halidir kendisi.
bugünlerde hijyenikliği ve sterilliği ile ön plana çıkmak için bu boylamda reklam çalışması tv lerde yayınlanan hededir. * *
hijyen ve temizlik konusunda hassas olarak bilinse de, hayat ona da sürprizler yapmıştır.

1995 li yıllarda * amerika da gıda mühendislerinin pek tanımadığı bir mikrop yüzünden pek çok zehirlenme vakaları yaşanmıştır.
gnctrkcll'nin kampanyası sayesinde dolup taşan fast-food işletmesi.
salı günleri mutfakları müşterilere açan işletme.
e ben ne anladım sen pis pis yap güzelim yiyecekleri, sonra salı gününe hazırlan pazartesi gecesinden.
madem kendine güveniyosun, o mutfak her daim açık olacak!
bıg mac ve mcroyal ısımlı urunlerının mukemmel bır lezzette oldugu zıncır restorant.
hijyenli olduğunu ısrarla vurgulayan reklamına rağmen bir zamanlar mcdonalds'da çalışan matematik hocasımızın uyarılarını dikkate alarak yanından geçmediğimiz fast food'cu. herifler yeri sildiği bezle masanın üstünü siler, yere düşen köfteyi alıp tekrar piştiği yere koyarlarmış. *
türkiye'deki bütün restoranları anadolu grubuna ait olan fast food zinciri.
aya ilk biz çıksak halay çekermişiz; ilk robotu yapsak adını "kanka" koyarmışız..

siz kimsiniz; türk firması mı?
kim sizi "biz" yaptı?

saçmalık son reklamları, başka izahı yok..
(bkz: bir big mac menu lütfen)