bugün

(bkz: mcdonald s)
ido tatlıses ile anlamsızlığın ötesine gitmiş markadır. ha bir de burger king ondan hala önde. mc donalds bana çocuk fast food markası olarak aklımda kalmıştır. değişmiyor.
Bugün gittim 45 dk oturdum kimse sipariş almadı. bu mu lan mekdanıs.
burger king seviyesine düşemez, burger king kadar kaliteli olamaz zaten.
Bir adet Fast food markası. En taze hamburgerleri çıkarmada tek geçerim. Patatesi Arby'sden, hamburgeri de buradan alarak potpori yapıyordum bir zamanlar. Bir de en son yediğimde kullandıkları yağ değişmişti sanırım, daha güzel geliyordu tadı.

Fakat Mc Donalds menüleri dolara bağlı olarak artış gösterdiğinden mütevellit en son iki menüye 40 liradan fazla ödeme yapmak zorunda kalınca gitmeyi bıraktım. Altı üstü bir milkshake nasıl on liraya yakın bi fiyat olabilir gerçekten hayret ediyorum. Çok çok canım çekerse, iki üç ayda bir kafama eserse yerim. Düzenli olarak Paraya kıyamayacak kadar pahalı oluyorum.
dünyanın alanında en iyisidir. evet.
Zaten yemezdim ama dedim lan bi yiyeyim .Rakibi olan burger king gibi olamaz . Zaten mc, burgerin rakibidir. Tamamen çöp. Eti tatsız ekmek hamur . Burger king candır . Heee ama ohannes burger ucuz burgerin kralıdır.
şöyle bir ana başlığı olan perakende hamburger zinciri

(bkz: mcdonald s)
An itibari ile Kayseri Forum AVM'de Burger'i soğuk, kolası asitsiz/gazsız olan, bir daha tercih edilmeyecek olan, kasiyeri 105-selma's. s. 'nin suçunun olmadığı fast food zinciridir. (*: swh)
(bkz: MCDonald s)
görsel

Kendinizi ve sevdiklerinizi seviyorsanız yemeyin yedirmeyin!
Mc Donalds’ın karının % 40’ı çocuk menüsü satışından gelir.
hamburgeri, patatesleri, her şeyi çok lezzetli bir fast food yeridir.
Bakın Burger da yedim Mc Donalds da yedim. işin de içindeyim. Lezzet olarak hangisini severseniz, beğenirseniz onu tercih edin. Ama tüketici sağlığına verdiği önem açısından Burger King Mc Donalds'ın yanına bile yaklaşamaz. Bir dönem hamburger köftelerini Mc Donalds'a biz verirdik. Bunların sorumluları gelir rutin denetimler yaparlardı. Müdürlerin dahi kıçları üçbuçuk atardı. ilkokul öğretmeni gibi köşe bucak her yere bakarlardı. Teftişlerin olduğu zaman gerilim had safhada olurdu. Sonra bunlar gitti Burger King ile anlaşma yapıldı. Burger King çok rahattı, o kadar söyleyim.

Bir de bazı söylentiler çıktı. Aslı astarı var mıdır bilmiyorum ama at eti çıktı Burger'da diye. Onun dışında hamburgerinizi yaparken alevli ızgara falan yalan... Kimbilir kaç saattir bekliyor o köfte orada.
Ya kısacası Burger da hijyen açısından çok hoşa gitmeyecek en az 3-4 olayı şahsen yaşadım. Mc Donalds hastası da fanı da değilim. Hatta Mc Donalds soslarını pek sevmem bile. Ama yiğidi öldür hakkını yeme.

Bu arada yeri gelmişken. ilk Mc Donalds 15 Nisan 1955'te açıldı. Yani bundan tam 67 yıl önce... ABD'de Illinois eyaleti Des Plaines'ta açılan ilk mağazanın ilk gün kazancı 366,12 dolardı.