bugün

Amcam ve ikiz halalarımın gözleri masmavi.
Büyükbabamın da öyle.

Fakat babamın gözleri kahverengi idi.
Babaannem kesin bi haltlar yemiş abi.

Araştırılsın.
Renkli gözlü olmanın genetik nedenleri konusunda yeterince bilgi sahibi değiliz sanırım. Aynı durum benim baba tarafımda da var, renkli gözlü anne ve babanın çocuklarından sadece birisi renkli gözlü.

E herkes de bir haltlar çevirmiş olamaz. Bence renkli göz genleri çok nankör *
Sınırlı biyoloji bilgisiyle insansının yaşadığı dram beni paramparça etti, yazık sözelci işte hdjdjdjdjdj.
Sus kız sen de.
Bilmiş bilmiş konuşup durma.

ikinizi de dövebilsem keşke.
Çok cahilsin keşke ölsen hfjfjdjdjd.
Bir de Mavi gözlü babanın yeşil gözlü oğlu olmak var.
Bu mantığa göre herkesin gözü babasının gözüyle aynı olur.
Genetik bilimini çok az da olsa bilenleri, asla şaşırtmayan durumdur.

Beyaz bir çiftin zenci doğan çocukları bile olabilir. Geçmişte defalarca da olmuştur.
görsel
Evet mutluyum.
mümkündür. dedem mavi gözlü annem esmer siyah gözlü. dayım da aynı şekilde siyah gözlü.
Mavi gözlü babanın yeşil gözlü oğluyum.
Doğru önerme.
Mesela örneğin farz edelim: Babanınki 15 cm olduğu halde seninki 18 cm ise bu ananın 18 cm yediği anlamına gelir ki çok sakıncalı bir durumdur.
bununla ilgili ne yazikki talihsiz bir durum yasamistim. bir gun evli bir cift arkadasimla sohbet ederken baska bir evli arkadaslarindan konu acildi. bana arkadaslarinin, anne ve babanin, mavi gozlu oldugunu ancak cocuklarinin kahverengi gozlu oldugunu soylediler. benim basimdan kaynar sular dokuldu. biyolojik olarak imkansiza yakin, oldukca nadir bir durumdu ve bunu istemeden de olsa aciklamak zorunda kalmistim. ortamda hafif bir gerginlik hakim olmustu neticesinde. umarim bu konu nadir gerceklesen durum olarak rafa kalkmistir.
Baba kesin vurduruyordur.