bugün

"a turkish ravioli-like dish served with yogurt" olarak ingilizceye tercume edilebilesi yemek.
hele de sarmısaklı olursa...hele de none açarsa mantıyı..
kıymanın baharat oranı ve miktarı çok önemli, hamurun inceliği ve yoğunluğuda, kaynama süresi de tabii ki,

aslında bir tür 'zen ve motorsiklet bakım sanatı'

sosun kırmızısı, küçük parçaları sezilen, sarımsaklı yoğurtun beyazı, ve bordo 'sumak'.

renkler ile tad.

hep aynı, iyi basittir, basit zor,,,
kars, ardahan bölgesinde de oldukça güzel yapılan yemektir. oralardaki ismi hınkâl veya hengeldir.
kayseri mantısını hiç yemedim ama ardahan mantısını da tavsiye ederim.
en güzelinden bir mantı örneği için:

http://static.flickr.com/...46164656_d545563453_o.jpg
rusya'da da manti olarak bilinen, ozel bir krema ile servisi yapilan yemektir.
hazırlarının çıkmasıyla anne yapımına hasret bırakan yiyecek.
rakipsiz en güzel yiyecek.*
(bkz: olsa da yesek)
kayseri'de gittiğiniz her iftar davetinde muhakkak yiyeceğiniz cici yemek.
sonsuza kadar yiyebileceğim mükemmel şey. yemeye başlamadan önce en az iki şişe maden suyu bulundurunuz. *
yaşama nedeni olabilecek lezzettedir. Her defasında yedikten sonra 'rabbim bu mantıyı bulan kulunun mekanını cennet etsin' diye dua ederim. Hiç abartmıyorum! Mantı yendiğinde damarlarınızdan mutluluk serumu verilmiş hissi yaratır. Mantıyı çok severim, sevenini de severim. Sevmeyip uzak duranı bi kalemde silerim.
birinci tabak yendikten sonra "bir daha,bir daha" naralarının yükseltilebileceği enfes yemek..
alışılmışın dışında mercimekli olanınında bulunduğu denenmesi tavsiye edilen lezzet.
kayseri'de ananın yerinde yenmesi şiddetle tavsiye edilir.
Peynirlisi, kıymalısı, patateslisinin bulunmasının yanısıra tepside kızartılanı ve kazanlarda kaynatılanı da vardır. Ortak özellikleri, yedikten sonra su içemeyecek kadar şişmeniz ve yerinden kımıldayamamanızdır.
yapılması ve tüketimi arasındaki ters orantı nedeniyle nadiren yenen yüce yemek.
(bkz: yemeklerin efendisi)
arnavutların bir tür böreğine verilen isim.
yapılması en zahmetli, yenmesi en lezzetli olan muhteşem icat.
(bkz: casita)
mantı yemek için plan yapılmamalıdır. bir sürpriz olarak, spontane bir şekilde arada sırada hayatımıza girmelidir.

kendisi hakkında yapılan bu planlar ve kurulan hayaller, bünyenin işten çıkma saatlerini iple çekmesine, veriminin düşmesine ve konsantrasyonun eksilmesine sebep olacaktır.
bir kaşığa kırk tanesinin sığması gereken kayseriye özgü veya kayseriyle özdeşleşmiş hamur içi kıyma olan pek leziz bir yemek. yoğurt ve üzerinde gezdirilen sos ile daha da muhteşem oluyor. Bu arada 40 olayı gerçekmi değil mi bilmiyorum bir kayserili arkadaşımdan duymuştum.
milli yemeklerimizdendir.
milli maç öncesi daha da aşka gelmek için tüketilecek olan gıda.
Türk mutfağının en güzel lezzetlerinden bir tanesi

En sevdiğim diğeri için lütfen
(bkz: Çiğ köfte)
fırında yapılanı makbuldür.
(bkz: kayseri)
(bkz: kayserispor)