bugün

apple tarafından üretilen işletim sistemi.sözlüğe bu sistemden yazıyorum.grafik işleri icin özellikle ajanslar ve gazeteler tarafından tercih edilir.türkiye distrübitörü bilkom dur.

http://www.bilkom.com.tr
ismini söylemek oldukça eğlenceli ve karizmatik.* * *
pc'nin kat kat üstü olan bilgisayar sistemi,
örnek 2600 işlemcili bir mac'in photoshopta aynı işlemi 3500 işlemcili pc'den 2 kat hızlı yaptığı testlerle kanıtlanmıştır,amma ve lakin kuru kalabalıklar her daim 2 sınıf kaliteyi tercih edeceğinden pc de her daim daha revaçta olmayı sürdürecektir . (bkz: galatasaray vs fenerbahçe)
ancak macosx sistemini çıkarınca bi seye benzeyen, önceki versiyonları kusturacak kadar iğrenç olan yazılım.
Allah'tan üreticileri kendilerini kaf dağında görmekten vaz geçti de oluşan rekabet ortamı sayesinde macintosh da adam oldu.

(bkz: sağolasın bill gates)
kullanıcı kolaylığı nedeniyle yüksek fiyatına rağmen amerikada çok rağbet görmesinden yola çıkan bill gates'in windows'u yaratmasına neden olan işletim sistemi. bilgisayarın her eve girecek kadar ucuzlamasını bill gates'e borçlu isek de, bill gates dünyanın en zengin adamı olmasını apple'a borçludur.
alıştıktan sonra pcye dokunmak dahi istemeyeceğiniz, virüs almayan bilgisayar üstü bişi. newyork modern sanatlar müzesinde sanat eseri olarak sergilenmektedir. programları, menüleri, hızı insana zevk ve hayat verir. ayrıca masaüstü ve pencere sistemlerini pcden önce kullanmaya başlamıştır.
Macintosh bir yasam biçimi haline bile gelebilir.Ama onun guzelliğini izlerken işinizi bile unutabilirsiniz...
bir yaşam biçimi. şahane bir sistem herkeze tavsiye edebilirim. grafik işinin yanı sıra evdede kullanıla bilir. virus programına gerek kalmaz. pisi pisi nin (pc) yapamadığı işlmleri kasılmadan yapar.
ajan başkanımızın söylemiyle: tasarımcıya tasarım satan şirketin imalatıdır.
apple firmasının ürettimini gerçekleştirdiği ve şimdilerde intel işlemci ile windows ta kurulabilen hoş tasarımlı bilgisayarlardır.
normal bilgisayarlara göre* daha pahalı olması, ilgi görmesini azaltır ama fanatikleri* bu durumu göz ardı ederek macintosh kullanmak için tüm kaynaklarını zorlar.

"bir kitabın sistemi kaç kere çöker?
hiç. mac osx de aynen böyle işte. asla sistem çökmesi ve formatlama derdiniz olmaz. dünyanın en iyi işletim sistemi!" diye iddiali tavırları da taktir edilmelidir. *

isminde de emrah koş havası barındırır.
macintosh - metin koş! *
bu aralar piyasaya acılmak isteyen firmanın ürünüdür. yakında diger işletim sistemlerinin çalıstıgı platformda çalısmaya başladıgını görecekmişiz. *
grafik tasarımcılarının işini kolaylaştıran kullanımı zevkli, pc de tasarım yapan kişilerin aptal oyuncağı olarak adlandırdığı bilgisayar.
kullanimi kolay ve zevkli isletim sistemidir ama bazen windowsta elle konulmus gibi bulunan bir seyi senelerce bulamamak insanin canini sikar.
eger amaciniz gunluk islerde bilgisayar kullanmak resimlere bakmak muzik dinlemek ise cidden alinmasi gereken bir makina. windows yaninda halt etmis. 10gb muzik ile 6000 resmi 10 saniye takir takir acabiliyor ve bunun icin 1gb ram yeterli olmaktadir.
Macintosh bir sistemle yada Apple urunlerine bulasmadan once gayet gereksiz gibi gozuken ama icine girdikten sora , aranizda duygusal bir bağ oluşturan Microsoft Windowsa göre iki kat daha hizli olan Bill Gates in açıklmasında olduğu gibi Macintosh pratikte bizde ondedir dedirten ve Microsoft DOS diye bir şeyi IBM e satmaya calisirken Apple Grubunun Grafik arayuzuyle tanismasiyla ve mouse olan bir sistemle karsilarina cikartmasiyla 80 lerde devrim yaratan isletim sistemidir. Ayrıca (bkz: Apple)
Apple Inc. tarafından 1984 yılında üretilmeye başlanan Apple menşeili kişisel bilgisayarlara verilen isim. Kişisel bilgisayar olması hasebiyle, Apple Macintosh'lar da PC'dir efendim. Mamafih, kullanıcı arayüzün (GUI) yer aldığı ilk işletim sistemi yine 1984 yılında piyasaya sürülen Macintosh'larda yer almış (Apple System 1); tabiatıyla, ilk mouse da Macintosh'la birlikte anılmaya başlamıştır. Bu tarihi hatırlatma bir yana dursun; günümüzde -emülatör kullanmadan- farklı işletim sistemleri ile boot edilebilen (Mac OS X - Vista / XP) yegane bilgisayardır ayrıca. Yurdumda, "Bunda mp3 çalışır mı?", "Bununla internete girilebiliyor mu?", "Bunda Office yazılımları çalışır mı?" gibi sorulara muhatap olması ise hala anlaşılabilmiş değildir. Oysa ki bahsedilenler çıtırdır, çerezdir.
ses editleme ve mixleme işlemlerinde her studyoda olmazsa olmaz bilgisayar markasıdır. g5 ve xxl logig + rme ideal çalışırlar. ayrıca bir diğer özeliği de; vidaları söküp kasa açıldığında gövdede bir yerlerde tasarımında bulunmuş bütün mühendislerin imzasının olmasıdır. haa! bide tarz ve karizmadır ayrıca.
virus gibi bir korkunuz olmadan yillarca format atmadan kullanabileceginiz isletim sistemi.
dünyanın en iyi işletim sistemlerinden biri. bir diğeri de linux zaten.
Macintosh, kısaca Mac olarak bilinen ve adını McIntosh elma türünden alan, kişisel bilgisayar üreten Apple Computer, Inc.'in bir ürünüdür. Ürün yelpazesi 1984 yılında başlamış, ve piyasada fare ve grafik arayüz kullanan ilk başarılı bilgisayar serilerinden biri olmuştur. Bu başarıdan dolayı, 1986 yılından itibaren şirketin Lisa, Apple II, Apple III gibi yelpazeleri sonlandırılıp tüm bilgisayarları Macintosh serisi altında toplanmıştır.
kullanışlı arayüzü ve sadeliği düşünüldüğünde winsowsla karşılaştırılması bile kendisine hakaret sayılacak güzide işletim sistemi. hem windows'u bir kanguru gibi karnında bile taşıyabiliyor daha ne olacak ki.
vosvos arabaları olanların ruhuna sahip benzer bir ruh hali mac kullanıcılarında da vardır. *
internette özel grupları vardır.
elmakurdu
en bilinenlerdendir.
bir elma cesididir.

http://brightshininglight...ies/Macintosh%20Apple.jpg
yazılanların aksine, bir işletim sistemi değildir. işletim sistemleri macosx olarak serilenmiştir. şöyle izah edeyim, windows bir işletim sistemidir, machintosh'daki karşılığı macos'dur. macintosh; apple'ın, ürettiği bilgisayarlara verdiği isimdir. bir seridir. hatta daha önceden macintosh lc1, lc2 ler falan vardı. bende de lc2'si vardı. cok güzel mcsokoban, cyborg falan oynanırdı ya da tetris. öyle işte..
elim ayağım. insanı en az yoran teknoloji harikası. sadece işine odaklanan başka hiç bir şeyle meşgul olmayan harika bir alet.
tek gecelik ilişkinin verdiği tadı her gün almak gibi bir şey.

ayrıca teknik servisinin sinek avladığı alet********.

(bkz: neden acaba)