bugün

aşktır. fazla söze gerek yoktur, yaşamak gereklidir.
15 inç olanlarının gelecek ay içinde, 13 olanların ise haziran ayında üretimine başlanacağı makine.

Edit: retina ekrana sahip modelleri tanıtıldı bugün wwdc 2012'de. 2199 dolardan başlıyoe fiyatı.2880x1800 çözünürlük var ki evlere şenlik.
aşırı derecede pahalı olan bu cihazın klavyesinde numerik tuş takımı yoktur. saçmalığın daniskası...
En kullanışlı işletim sistemini sunan, insana windows'u unutturan, diğerlerine oranla pahalı olsa da bunu fazlasıyla hakeden süper bilgisayar.
bu gun de benim edindigim guzel cihaz. ilk izlenim icin:

cidden muhtesem ! herkese tavsiye ederim...
apple'ın kazığıdır. alanlar artık bayıldık o kadar parayı ayılıp bayılmaz zorundayız. kazığı ben yedim başkalarıda yesin ki acısı azalsın diye reklamını yapmaktadırlar. evet apple ürünleri tüm abd programlarında vardır. tek nedeni kendi ürünlerine destek ve apple'ın reklam kampanyasıdır.
zaten bütün gün işi gereği bilgisayar başında oturup gözlerini amokachi kıvamına getirenler için ideal alettir. evime dönüyorum arkadaş zaten toplasan 2-3 saat bilgisayar başında zaman geçiriyorum evde. o geçirdiğim zamanı da en hızlı ve sorunsuz, hatasız, errorsuz geçirmek istiyorum diyenler için biçilmiş kaftandır. fiyatlarının da abartıldığı derecede yüksek olduğunu düşünmüyorum. tabi teknolojik alet alırken illa ki en son çıkan, en üst modelini alırım diyenlerden değilseniz. 3 hafta önce 2.399 tl ye pupa'dan 13.3 inç 2.4 i5 işlemcili olanını edindim. afedersiniz ama akıyor mac.
gidip bu bilgisayarda fps oynamaya kasacağıma 1 milyara playstation, 6 milyara da 150 ekran televizyon alırım amk.
dvd slotuna dvd yerleştirdiğim zaman kendimi marangozda hissettiren alet.

viiiyuuuv viciuv demekten ciğeri soldu aletin.
trackpad'i herhangi bir fareden çok daha seri iş yapmanıza olanak sağlar.
sxs kartlari aktarim hizi tercih sebebidir. -ben hala exper le bogusayim!-
2. 000 tl ye son sürümünü satarım piyasada 2. el fiyatı 4 000 tl dr, buda yazarlara indirim....
laptop camiasının peygamberidir.
Geçenlerde Apple Lydia'dan aldığım ve eve gidip açtığım andan itibaren bana teknolojiyi hissettiren ürün.ilk başta alışması zor görünsede kısa sürede el alışkanlığı kazanıyorsunuz.
Vatan Bilgisayar'ın bir günlük %30 indiriminden yararlanarak 13" lik modelini satın aldığım bilgisayardır. Sony Vaio düşünüyordum fakat hem insanların anlata anlata bitiremediği macbook deneyimini yaşamak ve iPhone sahibi olmamdan kaynaklı bu indirimden yararlanarak tercih ettim.

2 gün sonra elimde olacak. O zaman ilk deneyimlerimi editlerim. Umarım alışma konusunda pek sıkıntı çekmem ve macbook sahibi sözlükçüler alışma sürecinde bana yardımcı olurlar.

Edit1: Gerçekten windowstan sonra insanı dumur edecek bir işletim sistemine sahip. fakat youtubedaki dandik videoları izleyebildiğim halde mesela neden bi gangnam style klibini açamadığımı anlamadım henüz. sanırım gereken eklentinin ne oldugunu bulamadım. ve klavyesi gerçekten çok iyi.

Edit2: sorun cozuldu. Evdeki internetten alakali imiş.

Edit3: Trackpad'nin bir steve jops eseri oldugu cok belli. Muhtesem.
Torrentten mac icin office kurdum. Umarim korsan yazilim muhabbeti diye bi sikinti olmaz.

Edit Son: Cihaz gercekten harika. Ne bir isinma, ne de bir ses. Tık yok.
tasarım harikası bir diz üstü bilgisayar. almadan önce burada yazılanları resmen tek tek okudum. windows'tan os x mountain lion'a geciş korkuttu nedense. şimdiyse aylardır kendisini kullandığım için gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, imkanınız varsa alın. yurt içi ya da yurt dışı kesinlikle alın. sunduğu olanaklar ve kolaylıklar yabana atılır cinsten değil. talep ettiği her kuruşu hak eden bir cihaz macbook pro. tasarımı, işlevselliği her yönüyle mükemmel. elbette günümüzde elit yada elit görünmek isteyen insanlara ait bir imge oldu apple'ın ısırılmış elma logosu amma ve lakin adamlar yapıyor hacı demek durumundayım.
Yillardir cesitli modellerini kullandigim ancak son 6 aydir hayati sorgulamama sebep olan laptop. O nasil bir isinma ise yillardir gecemedim onune.
spss çalıştırsada yine aşk ile bağlansam dediğim bilgisayarımdır.
spss işlerini kendi halleden fakirlerin kullanmaması gereken bilgisayar.
Acilen canta almam gereken, fakat bir turlu icime sinen bir canta bulamadigim alet.

MacBook Pro kullanan, ve tabi onun icin canta alan arkadaslarin icinden, kullandigi cantadan memnun olan dostlarin tavsiyelerini beklemekteyim.

Sevgiler saygilar.
Çözünürlüğüne ve pil ömrüne hayran olduğum, ancak geri kalan teknik özellikleri bakımından haketmediği bir fiyata sahip olduğunu düşündüğüm laptoptur. Ayrıca 13 inçlik bir monitörde 1600p çözünürlük bana göre mühendislik değil reklamdır.
kullandıkça çay gibi demlenir, dadından yenmez. diğerleri ile apple'ı ayırmak lazım. adamlar çıkardıkları üründe evrensele oynuyor. şirket için diyebilirim ki en çekindiğim özelliği tribünlere oynamaya başlaması. çünkü bilen bilir, baş ağrıtan tüm gıcık detaylar apple'da sizin yerinize düşünülmüş ve ona göre icabı yerine getirilmiştir. mac de bunlardan biri olarak gerçekten alınma sebebi kafa yormaması ve işini severek yapan bir çalışan gibi bakanı kendisine sürekli sempatik tutmasıdır.

evet. budur.
sevdiğim hede. microsoft ve benzerlerine saydırır hakkaten. mal microsoft.
sirf hava olsun diye alanlar vardir.
abimin yurtdışından gelirken getirmeye niyetlendiği bilgisayar. tabi o zamana kadar adını bile duymamış olduğum için "sikerim macbook pronu, adam akıllı bi hp al gel" dedim. dv9000'le geldi adam. kafamı sikeyim.