bugün

temizlemesi bi derttir ama kullandıkça el pratikleşir,süper rahat bişeydir,ayrıca renkli seçenekleriyle kozmetik amaçlıda kullanılablir,iyi bişiydir yani *
(bkz: rc lens)
(bkz: freshlook)
(bkz: bausch lomb)
göze takılıp, cıkarılırken agzın da acılıp işlev gördüğü nesne..
(bkz: actım agzımı yumdum gözümü)
ülkemizde hekimlikten başka her işe (ticari olması şartıyla tabi,hayır işi olacak değil ya) kafası basan göz uzmanlarımızın bi ara muayenelerini dahi bedava yaparaktan ve de sıhhı telkinlerle her kornea önüne birer tane yerleştirmeyi şiar edindikleri mucizevi icat,içlerinden bazı kaypaklar davayı satıp işi lazerciliğe dökmüşlerdir.lens kullanan veya lazerle kendi göz kusurunu gidermiş göz hekimi yoktur,alayı dörtgözdür,inanmıyan araştırabilir.
gözlük kullanımına alışamamış insanın takmaya başladıktan sonra "oh be dünya varmış" diyerek haykırmasını doğal karşılatan nesne. alışma süreci uzun zaman ve fazlasıyla sabır gerektiren bir iştir. özel kaplarda muhafaza edilir, o kapların içerisinde de özel suları vardır. suları tüpler şeklinde eczanelerden temin edilebilir. suyunu günde bir defa değiştirmek mecburidir. her kullanımdan sonra lensin temizliği için önemlidir. özellikle lensin üzerinde protein tanecikleri kalması tehlikelidir.
lens ile uyunmasını hiçbir doktor tavsiye etmez, bunun nedeni ise, lens gözdeyken, açılıp kapanan göz kapakları tarafından ıslatılıp kuruması önlenmektedir. uyudugumuz sürece malum, ıslanmayacaktır. bu yüzden gözde kuruma gibi tehlikeleri vardır, körlüğe kadar giden.. fakat uzun yolculuklarda uyunmasında pek de sakınca görmezler. kalktığınızda hemen kabına koyarak tehlikeyi önlersiniz.
ayrıca lens takımının yapıldığı alanın ve ellerin temiz olmasına çok dikkat edilmelidir, takımdan önce mutlaka el yıkanmalıdır.
hayatımda ilk defa yarım saat önce kullanmaya başladığım, beni zaten pek sevmediğim ve hiç takmadığım gözlüklerden kurtarmış kutsal icat.ve fakat takma ve çıkarma konusunda hiç bir pratiğe sahip değilim ne yapacağımı da bilmiyorum..
hassas gözlerin düşmanı...*
gece gündüz gibi çeşitleriyle gece yatılır, kalkılır sonra kahvaltı edilir, bir daha yatılır, bir daha kalkılır, hiç bişi olmaz. hatta 30 gün boyunca yatıp, kalkılır, hiç bir şey olmaz. olursa lensin alındığı dükkan dahil bütün tedarik zinciri mahkemeye verilir. çil çil paralarla körler için yeni umut haberleri okutulur moldavyalı kadınlara.
tozlu havalarda cehennem ne ki azap ne ki dedirten, altı nokta körler derneğine bağış yapma isteği doğurtan gözlük.
bausch and lomb adlı ünlü lens markasının renu isimli solüsyonunun içerisinde mantar olduğu gerekçesiyle toplattırmıştı.solüsyon markanıza bi bakın isterseniz.*
ayrıca yeni kullanacak olanlara tavsiyem,oksijen geçirgenliği olan yeni çıkmış lenslerden kullanın çünkü göz kuruluğu riski azalmış.
uzun süre kaldığında, gözlerde yanma ve batma hissi uyandıran ama görüntü açısından da tercih edilen ikinci göz.
gözlük takmaya alışamamış ya da bıkmış kişinin tercihidir.
asla gözlük kadar net görüntü vermez,
bütün tozları gözünüze çekiverir.
gözlerim bozuk olmasaydı asla kullanmayacağım şeydir.
kontak lensler faydalı bir buluştur. kontak lensler gözlüğe göre kesinlikle daha iyi görüş sağlarlar. günümüz kontak lensleri çok konforludurlar ve uzun süre kullanılabilir. bazı marka lensler kendini gözde temizleyebilir yapıdadır.
göz doktorlarının ısrarla kullanmadığı ama size satmak için can attığı ürün. mümkün olduğunca az kullanmak lazım, zira ileride* sorunlar yaratabilme ihtimali yüksek.

doktor tavsiyesi: günde 10 saatten fazla kullanmayın, evdeyken de kesinlikle gözlük kullanın.
cikarmasi en az takmasi kadar zor omur torpusu.
ilk kullanılmaya başlandığında korkudan takılması ve çıkarılması çok zor olan hede. alışıldıktan sonra inanılmaz rahatlık sağlar. gözdeyken uzun süre sabit bakılmaması, arada gözün kırpılması gerekir, yoksa pıt diye düşüverir. aylık lenslerin 3 ay kullanılması gibi sonuçlar da doğurabildiği gibi, uzun süreli kullanımda gözdeki hücrelere zarar verir.hatta retinaya zarar verdiği için lazerle çizdirme operasyonları sırasında başarı oranını düşürmektedir. solüsyonu acil bir durum olmadığı sürece göze damlatmamak gerekir.
kullanımı için;
http://www.lensdunyasi.com.tr/uygulama.htm
goze yapistigi zaman insani cildirtan ama rahatligiylada vazgecilmez olan yaratik.
fransa'nın kuzeyinde bulunan bir şehir.
kimisi için görme aygıtı iken kimine göre kendini gösterme edavatıdır. Korkulmaması gerekir, kullanımı kolay ve rahattır. gözlüksüz de görülebileceğine bireyleri inandıran son yüzyılın icadıdır adeta. sen pasaklısın kullanamazsın, fakirsin alamazsın, salaksın düşürünce bulamazsın söylemlerine kulak asılmamalıdır. iş solisyon hakimiyetinde ve parmak ucunda lensi bombelendirmekte biter.
lenslerle yatarsanız gecenin bir vakti ansızın uyanır ve acıdan gözlerinizi açamayacak duruma gelirsiniz.çıkarması için kimseyi bulamazsanız yandınız. allah kolaylık versin derim.
en fazla 12 saat kullanılması önerilen, amma velakin benim 48 saattir gözümden çıkarmadığım küçük saydam şeylerdir. rahat rahat hala kullanmaktayımdır.
kullanimi kolay ve rahat olabilecegi gibi fazla dikkat etmeden kullanirsaniz kabusunuz da olabilen bayram bayram beni neredeyse kor eden goz aparati. kendinizi birazcik bile olsa pasakli goruyorsaniz hic dusunmeyin derim.
gelişen teknolojinin vurdum duymazlıkla birleşmesi sonucu 4-5 ay gözde kalabilen görme aparatı. night&day bir ay gözde sorunsuz durabilir.