bugün

toz şekerin daha kaliteli olduğunu bilen görgüsüzdür. ağzının tadına bakar.
bu görgüsüzlüğü yapan onu hor görene soksun. insanoğlu çok göttür ey sözlük. kendi anası, babası hatta dedesi belki şeker bile bulamamış insanoğlunun geçmişte yaptıklarına görgüsüzlük demesi ne kadar çok tezattır. üç beş kelimeyi yan yana getirebildiğini kanıtlayabilmek için en göt şeylere bile başlık açabilmek ve onun altında inlemek hangi insanı orgazma götürebilir?.
içtiği çayın şekerini dahi ayarlayamayan andavalların sataştığı görgüsüzdür.
küp şeker kullanmayı görgü kurallarının temel taşlarından sayan insan söylemi.
görgüyle alakası olmayan durumdur. küp şekeri bir birine yapıştırılırken bazı kimyasallar kullanılır. bunu bertaraf etmek üzere yapılan eylemdir.
medeniyeti küp şekerde arayan gerizekalının sabah sabah sözlükte kafa s.kmek için başlattığı söylem, gayet gereksiz gayet mantıksız bir eylem.

edit: bana görgüsüz dediii, hakaret ettii seni moda diycem görürsün gününü.
küp şeker atarak çayın tadını bozmak yerine toz ve en azından daha doğal halini kullanan kişidir.
kek, pasta yaparken bile küp şeker kullanmayan görgüsüzdür. halbuki şeker kamışını direk sokmalıydı kekin ortasına, oradan şekerini çekerdi.
Toz şeker de ayar daha güzel verilir çaya. alırsın şekeri kaşığa gram gram dökersin ama küp şeker de öyle mi? balküpüyse hele kullandığın marka illa kırıcan o ikinci şekeri.
bak acılarım depreşti
çayı şekersiz içmek yerine şeker kullanan görgüsüzün yakın arkadaşıdır. (bu bir görgüsüzlükse eğer)
küp şekerin kafasına göre boyutları almak istediği şeker miktarını karşılamayan insandır, sanıldığı gibi görgüsüz değildir, görgüsüz olduğunu düşünenler olsa olsa sonradan görmenin daniskasıdır..
(bkz: aynı kişi, poşet çay yerine toz çay kullandı.)* *
bir delinin peşine düşüyoruz ya neyse. asıl yaptığımız görgüsüzlük bu şuursuzun seviyesine düşüp cevap vermektir, tamam ona da kabul, görgüsüzüm abi. küp şekerin görgü göstergesi olması o da fantastik olmuş hani. sevmiyorum abi küp şekeri, zevk sahibi ağzının tadı olan biriyim, içinde hayvani maddeler taşıyan bitkisel sudan haz alamıyorum *. medeniyetin insanlığa sunduğu pisliği sevmiyorum, bir sürünün peşine takılıp küp, kesme * şeker kullanarak ego tatmini peşinde koşmuyorum.

not: dünyanın geneli, * en medeni toplumlar * toz şeker kullanıyor. * *

(bkz: kristal elementi) *

(bkz: semavi dinlerde şeker tercihi) *
yaptığının görgüsüzlük değil, doğru bir hareket olduğunun farkında olması gereken kişidir. zira, küp şekerlerin toz şekere nazaran daha zararlı olduğu gibi bir gerçek var.
adamlar uzay teknolojisini konuşurken halâ bilgisayar başında bi bok yediğini zanneden görgüsüzün saçmalığıdır..
toz şeker küp şekere tercih edilir çünkü tadı daha iyidir kalıba sokulmamış ve daha az işlem görmüştür.

dikkat edilirse kaliteli ve şık kafelerde falan görgüsüzce toz şeker ikram edilir çayın kahvenin yanında. bir de kaliteli mekan dersin.
küp sekerin preslenmemiş halini bilmiyon mu bebegem nidalarına sebebiyet veren anketcik.
tuzu bile toz olarak kullanır bu görgüsüzler, küp tuz varken.
sağlığını düşünen kişidir. günümüzde artık herşeyin doğalını kullanmanın daha faydalı olduğunun bilincinde olandır. "sonradan görme gavurdan dönme" özentiliğinde olmayan kişidir.
yahu artık anaokuluna giden bebeler bile doğal olan nedir!? ne değildir!? biliyor. öğretiliyor çünkü oralarda da. kullandığımız tüm ihtiyaç maddelerinin. tekstil ürünleri de dahil. en az işlenmişi daha sağlıklı olanı. esmer un, esmer prinç, esmer şeker, deniz tuzu, sızma zeytin yağ, ham pamuk, ham keten gb..sadece ve sadece "ham zeka" tavsiye edilmeyen!. onun işlenmişi makbul. neden dersen!? iki gözüm canımın içisi "idrak yolları"na faydası açısından!..oldu mu bebişim!?
haydi selametle an.. *
notet:
heeee unuttuydum. bizim oralarda böyle başkalarını küçümseyenlere.
"köyden indi şehire şaşırdı birden bire"
"yumurta kabugundan cikmis kabugunu beyenmez" derler...
gayet normal bir insandır. dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılan bir maddeyi kullanan insandır. ayrıca
(bkz: kernel ama deyyus)
evde traş olurken köpürtme fırçası, ustura ve kırmızı ambalajlı, silindir şekilli, berber sabunu kullanan insandır.
(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: otu boku kıyaslamak)
normal kişidir. zira toz şeker küp şekerden daha şekerlidir, tercihte haklıdır.
yazarı geren kişi .