bugün

adam milyonlarca lira reklama para verseydi bu kadar tanınmazdı.
Tanıdığım en iyi çizer abilerden, Hicabi Demirci Hocam durumu epey güzel özetlemiş.

görsel
domuz eti hikayesi halkta karşılık bulmamıştır.
17-25 aralıkta ortaya dökülenler ve sonrasında bazı sırma saçlı bakanların icraatleri akla gelince insanı arafta bırakan bir olay ile gündemde olan köftecidir.

buradan hayatımda 1 defa köfte yedim bu sakarya tarafındaki şubelerinde. yanımdaki arkadaş hep aynı yerde mola veriyoruz orada yiyiyoruz bu sefer illa burada yiyelim dedi durduk yedik. köftesi hoşuma gitmedi o zaman. şimdi değişen bir şey var mıdır bilmem.. mevzuya dönersek bu elemana zamanında siyasetten birileri çökmeye çalışıyordu. onlara direnirken başına mafya musallat olmuş "kötünün iyisi" diyerek siyasetçilere yanaşmıştı. şimdi bu domuz eti mevzusu çıktı normal bir ülkede olsak yoğun şüphe duyarsın "vay it vaaayyy" dersin de hani ülkenin adı türkiye olunca muallakta kalıyorsun böyle.

düşünüyorsun binde 1 oranında domuz etini köftelerine karıştırmış olsa ne elde edecek ? adamın mekanları zaten hınca hınç dolu sürekli.
yerli ve milli diye nara atanların bizzat ağır komplosuna kurban olmuş işletme. 1996'dan beridir kendi emeğiyle bir yerlere gelmiş bir işletmeye de bu kadar büyük bir kötülük yapılmaz ki abi.

ama millet bu sefer yemedi. evet millet artık kimin iyi kimin kötü olduğunu geçte olsa anladı sanki.
Gidem de yarım kilo kıyma alam ızgara yakmak için.
her daim kendisini tercih ediyoruz.
çökmek istediler çökemediler ellerinde patladı.
Az domuzlu yarım ekmek köftemi aldım yedim bu akşam. Tadı gayet güzeldi. Bir ara bozmuştu ama şimdi eski günlerini aratmıyor.
uzun zamandır yemiyordum. yolumun üzeri olmadığı için bir türlü yolum düşmedi ama en yakın fırsatta gidip yiyeceğim.
Ne köfteci yusufa itimat ediyorum, ne de onu denetleyenlere. Ne iftira atılıyor diyenlere inanıyorum, ne de domuz eti çıkmış haberlerini pompalayanlara. Benimki de böyle güvensizlik işte, hiçbirine güvenmiyorum. tablet reyizin de dediği gibi bok da çıkabilir, her şey mümkün bu ülkede.
Domuz etiyle ünlü köfteci.