bugün

faiz oranları hatrı sayılır derecede yüksek olan durumdur.

şahsım da bu ay çekmiştir yapmıştır bi delilik ne kadar gireceğini merakla karışık korkuyla beklemektedir.
çektiğin zaman nakit çekim ücreti ödediğin ve sürekli faiz işleyeceğinden öde öde bitiremezsin. *
kredi kartlarının dönem borçlarını iki ay üst üste asgari tutarda öderseniz yani halk deyimiyle "münumum"unu öderseniz, bu dertten toptan kurtulursunuz. hatta bankanız size sonuna gülücük koyduğu bir mesaj atar.

2 ay üst üste zırt pırt yapamadığınız için kartınız nakit çekime kapanmıştır.

sonrası huzurlu bir hayat.
en son yapılacak eylemdir.
bu kişinin kaşıntısı varsa başka bi uğraş bulsun sağlığa zararlıdır bu eylem adamın ömründen ömür gider akıllı olsundur.

nakadar gireceği ile ilgili bir soru var şöle söyleyeyim, hani çocuklar küfürleşirken birbirine kol bacak göstertir ya, aha o kadar girecektir, tavsiye vazelini hazır ediniz.
tatlı tatlı yemenin acı acı geğirmesi olacaktır.

(bkz: Faiz oranları)
dilenmek daha iyidir, o derece...
nakit avans kullanım ücreti, bsmv, kkdf, günlük faizi ile geri ödenen nakit paradır.

mümkünse kesinlikle kullanılmamasını tavsiye ederim.
ağzı bozuk arkadaştan borç almak daha iyidir. bankadan borç almak enayiliktir.
bankanin kucagina bile bile oturmaktir.

zorda kalinmadikca - ölüm-kalım, açlık, hastalik, evden atilma - haricinde yapilmamasi gereken eylemdir.

en fazla bir ay kurtarir bu eylemi gerceklestirmek.
sonrasi husran, huzun...

su kadar cekerim, sonra su kadar rahat oderim, azcik faiz biniyor filan diye dusunmeyin!

simdi, altin bir tüyo veriyorum! iyi dinleyin;

bir kere dostum, sen bu nakit parayi cekme asamasina kadar geldiysen senin nakit paran yoktur ve ekonomik olarak buhranli zamanlardasin demektir. yani sen o anki deligi bu parayla tikayabilirsin, ama emin ol o parayi %99 odeyemeceksin zamaninda. ve aylik faizler catir catir isleyecek!

banka bu, babasinin ruhu içün sana para verir mi? vermezzzz!

olmayinca olmuyor, bunu cok iyi bilirim. cepte beş parasiz koca bir sehirde kaldigin zaman 10 lira dahi buyuk bir para gibi geliyor insana!

ama dedim ya, ölmüyorsan acliktan, ya da ev sahibi kapi onu gostermiyorsa, ilacsizliktan kivaraniyorsan mecbur cekeceksin, yasaman lazim!

ama yok bunlar haricinde kullanmak uzere para cekiyorsan emin ol odeyemeyeceksin.

ben vakti zamaninda 300 tl cektim, aylarca odeyemedim, borcumun en son hali 570 tl olmus!

o yuzden bulabiliyorsan elden borc bul, ya da ertele acil degilse ihtiyacini.
göte giren şemsiyedir.
faizde boğulmaktır.
tefelenmektir.
bunun taksitli nakit avans şekli vardır.
mümkünse bunu sağlayan bankalardan çekin, faiz de hayvan gibi değil, rahat rahat ödeyin. bankanın ender işe yaradığı durumlardan.
nakit avans çekilirken atm %2,5+5 lira gibi bir ücret kesmektedir ayrıca. Zor durumda kalınmadıkça bu yönteme başvurmak biraz delicedir. (Son iki ayda bunun farkına vardım.)

edit: (#23753198) bir başka yazarın da (mulayimadam) belirttiği durum yani, pek çok kişi bu hededen muzdarip.
kişinin kendi ipini çekmesi gibi bir şeydir. son tercih olmalıdır.
aslında kampanyalar takip edilse para biriktirmek için iyi bi yol..
30 güne vurdum 4,723.45 çıktı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem. Şekerbank'ın sitesinden baktım.

T: çekilmemesi gerekir.
Taksitli nakit avans çekebilirsin ama o daha avantajlı. Hem günlük faiz ve işlem ücretide yok.
Yapılmaması gereken eylem.
Sonra gelsin faizler. Acil durumlar için Kenara para koymayı öğrenmek lazım.
bazen nakit ihtiyacı için faydalı birşey olsada genel olarak yapılmaması gereken olay . çektiğiniz nakit avans faizi ile beraber kol gibi girdiğinde insanda enayi hissiyatı uyandırıyor ..
Arada bir zorda kaldığım zaman yaptığımdır. 500-1000 çekiyorum. Taksitine göre aylık 5-10 lira faiz ödüyorum. Sağdan soldan borç isteyip ağız eğmekten iyi bence.
sonun başlangıcıdır. allah sabır versin.
Yurt dışındaki kız arkadaşım 1 aylık tatile geliyor haftaya maaş çekini alacakmış, bana da "bileti sen al, orada öderim" dedi. Olmayan sermayeyi az önce çektim. Para şuan yanımda yazılan entryleri okuduktan hemen sonra 110 liraya yeni bir hat alıp, kalan parayı da bankaya iade edeceğim. Paran olunca gelirsin canım hadi bye.
yuksek meblag cekmeyecekseniz oyle hayvani faiz gelmez, cok abartmayin.

kredi kartinin kendisi zaten faizdir. 100 liralik harcama yaparsaniz kredi kartiniz ile ay sonunda 100 lira odemezsiniz ( eger kesim tarihini beklerseniz ). Ekstrelerinizi okuyun.
güncel Önemli Başlıklar