bugün

okunan kitabın filmini izledikten sonra hayal kırıklığına uğramaktır.
ikiside benim bebeklerimdir, ayrım yapılmaz.
kitap okumayı daha çok severim. kitap okurken o anı zihninde canlandırırsın seni alır bambaşka yere götürür. yani benim olmazsaolmazım kitap okumaktır.
kitap izlerken, betimlenen ortamı aklımızda istediğimiz gibi canlandırabilir, karakterleri istediğimiz kadar seksi yapabiliriz. bu açıdan kitap okuma alır.
kitap okumak kendi hayal gücünü seyretmektir, film izlemek başkalarının.
Beşi bir yerdeliklerimdendir.Ek olarak,Müzik dinlemek,doğa ile konuşmak,bir şeyleri seslendirmekte eklenebilir.(film kısmı belgeselde olur.)
Kitap candır, film daha tembel işi gibi sanki herşey önünde hazır ama ikisinide severim.
kitap okumanin one ciktigi karsilastirmadir. parasi olan herkesin film cekiyor oldugunu dusunursek, kitabin onemini daha iyi farkederiz. cunku parasi olan herkes yazili bir eser ortaya koyamaz.
kitap filmden açık ara öndedir ama kitap filmden açık ara geride kalmıştır.tercih işte.
Kitap okumak mutluluk, film izlemek depresyon ister. O yüzden ruh haline göre değişen karşilaştirmadir.
kitap okumak zihinde bir dünya kurmaktır. film izlemekse yönetmenin kurduğu dünyaya misafir olmaktır.
- ikisinin de fazlası gözü yorar.
- kitap okumak, film izlemekten daha çok hayal gücünü geliştirir.
- film izlemek de görsel şölen olabilir.
- kitap okumak bütün filmlerden daha çok türkçenizi geliştirir.
kitap okumak hayal gücünü, film izlemek olayları analiz yeteneğinizi sınar.
Kitabın filmi varsa film tercihimdir.
filmi kitabından iyi olan bir şey yapılana kadar kitap okumanın kazanacağı vs dir.
Her zaman , kitap okumak.
Kitap okumanın alacağı Versus. (Ne saçma oldu amk bana ne kim alırsa alsın)

Oturup film izleyemiyorum konsantrasyonum yetmiyor ama kitabı 50 sayfa okuduktan sonra bir solukta bitiriyorum.

Ha tarihi filmleri severim. Yalnız fetih 1453'ü izlemedim. Mesela hannibal iyiydi. Napolyon'un hayatını anlatan varsa benim için o da iyidir.

Yine de oturup film izlemek sıkıcı geliyor bana.
Film izlemenin 2-1 önde bitireceği versus. Film izlemek alır hacı.

Şimdi öyle kitaplar vardır ki dünyanın en kaliteli kadrosuna , yönetmenine , müziklerine bile sahip olsa o kitabın verdiği tadı vermez.

(bkz: suç ve ceza)
(bkz: da vinci şifresi)

ama öyle filmler de vardırki , kitaptan çok çok daha zevk verir.

(bkz: yeşil yol)
(bkz: the godfather)
(bkz: yüzüklerin efendisi)
(bkz: esaretin bedeli)
(bkz: otomatik portakal)
denge politikası izlenerek kazançlı çıklacak versus.

illa ki karşılaştırmak gerekirse de, izlenilen filmde her şey önünüze konur ve salt anlatımdır. üzerine hayal kuramaz, anca kendinize uyarlarsınız. kitaplarda ise soundtrack işi bile okuyucuya bağlıdır, okuyan kişi hayal kurmak zorundadır.
Bana sorarsan kitap okumak. Ama filmden de vazgeçemem yani.
tabikide kitap okumaktır çünkü kitaplar candır.
Ikisi de birbirinden güzel aktivitelerdir. Tabi içerik güzel ise.
film izlemek her modda oluyor lakin kitabın yeri de ayrı.
Film izlemek vakit almaz.çok cabuktur. Tek avantaji bu.

Fakat herseyin daha derinine inmek isteyenler, sabirli olanlar kitap okuyabilir.
Önce kitap okunur daha sonra o kitabın filmi izlenir. Akılda daha çok yer edinmesi için.