bugün

en doğru olandır.
El sikiynen gerdeğe girmen guzumm.
Çağımızın sorunu. Oysa insanlar birbirlerini kırmadan ve çıkar gütmeden sevebilse bu sorundan kurulacağız ama hem kendi vicdanlarına hem karşı tarafa kötü niyetler besleyecek kadar alçak olmuş insanlar. Yazık.
reise güvenenler yüzünden kimseye güvenemez olduk.
Benim gibi Sürekli ihanete uğrayıp, dışlanınca alışıyorsunuz kimseye güvenmek istemiyorsunuz bir müddet sonra ama tabi yara her zaman taze kalıyor.
En güzelidir.

Kimseye güvenmezseniz hayal kırıklıklarınız o kadar küçük olur.
Bana nude atan hiçbir sözlük kızını ifşa etmedim, bize güvenebilirsin.
iş hayatına atılmadan önce bu mottoda olursanız yükselme şansınız yüksektir. eğer birine güvenmek istiyorsanız sadece ailenizdir.
dünyalık hiçbirşey için insana güvenilmemeli bence. allah'a güvenmek yeterli. çalış çabala, emek ver. nasipse senindir, her ne olursa olsun. allah bunu garanti veriyor. birşey olduysa nasibindir, olmuyorsa değildir. çok çabalarsın olmaz, olmayacaktır, istersen dağları del. olmaz, çok üzülürsün, sınavındır. allah hepimizi ona güvenerek, sığınarak yaşayanlardan eylesin.
bu devirde insan götüne bile güvenemiyor, elin adamına nasıl, ne kadar güvenebilirsin ki.
Benim bir sözüm vardır:

iyi insan,iyi olsa bile derdi kötüdür

BÖYLE IŞTE EVLAT. KiMSEYE GÜVENME
Kendine güvenen biri olarak, kendisine güvenemeyen birine güvenemem.
Prensipler işte.
yıllardır içinde bulunduğum durum.
Güven seni g*t altına götürebilir.
Maruz kaldığım durumdur.
ben hayatta bir kişiye güvenirim gardaş, o da hiçkimse.
- LGBT derneği eş başkanı ankaragüçlü benekli ayhan.
Gerçek ve sanal hayatta yediğiniz kazıkların sonucudur.
koca bir ömür kuşku içinde mi geçecek.
Sizin için emek vermemiş çaba göstermemiş birine asla güvenmeyin.

Vasat troll haklı. Sosyal medya emek harcamadan bir şeylere ulaşmayı sağlıyor. Emeksiz elde edilen hiç bir şey kıymetli değil ve çabucak vazgeçilebiliyor.
Kan bağım olmayanlara fazla güvenmem.
konusuna gore kisi kendisini de bu gruba dahil etmeli, hatta bazen listenin en basina koymalidir. soyle bir geriye bakinca hayatta birseyler yapmasini umdugumuz, bekledigimiz, bize defalarca soz verip bir bahaneyle bu beklentileri en cok yerine getirmeyen, sozunden cayan, ama her seferinde ikna oldugumuz bir bahanesi olan ve esek gibi bu bahaneleri sineye cektigimiz ve tekrar tekrar kanmaya devam ettigimiz kisi kim? kendimiz. cunku kullanma kilavuzu verilmemis bir hayatta duygularimizin, korkakligimizin veya tembelligimizin kurbani olarak yol almaya calisiyoruz, dolayisiyla birseylerin yolunda gitmedigi ve planlarin tutmadigi oluyor, bircok zaman bu is boyle.

ve kendimize gosterdigimiz bu müsamahanin onda birini baskalari icin de gosterebilsek belki aldatilmalarimiz ve dolandirilmalarimiz azalmayacak, ama bunlarin bizi darmadagin etmesinin, en azindan uzmesinin onune gecebilir olacagiz. neden bunu yapmiyoruz ya da yapamiyoruz? cunku kafamizda su var: ben kendime mahkumum, ama diger insanlara degil. oysa ki diger insanlara da kendimiz kadar olmasak bile buyuk miktarda mahkumuz, aksi takdirde iyi veya kotu hicbir beklentimiz olmazdi onlardan.

tamam kimseye guvenmeyelim; ama kendimizi butun bu bozukluklardan mustesna essiz bir abide olarak bellemenin de pek bir tutarliligi yok...
Mesele kimseye güvenmemek değil, kime ikinci şansı verebileceğini iyi seçebilmektir. insan ömrü boyunca birilerine güvenmeye ihtiyaç duyar.
Hiçbir şey kendine güvenmemek kadar ağır olamaz. insanın kendine olan güveni bitince hayat duruyor gibi... sanki yeşil ışık bir tek sana yanmıyor sen hala kırmızı ışıkta bekliyormuşsun gibi bir his.
Güven hissinin azalması, bitmesi ve insanın kendini yalnız, çaresiz hissetmesi.
Bitmek bilmeyen bir paradoksun içinde kendini bulması.
Sahi kim bunu bize yaşattı? Madem hepimiz yaralıyız. Kim bu yaradan beslenen ve hiç yara almayanlar?
bende tam biriyle bu konuda konuşuyodum pek bi enteresan durum şüphesiz..
Cok korkunc bir hayat olmalı. Ben serefimle kazık yemeyi tercih ediyorum. Insan bir süre sonra üzülmemeyi ögreniyor.
Zamanında bir kişiden, hatta hiç beklemediğiniz bir kişi tarafından gelirse bu güven kaybı tüm hayatınız boyunca her konuya da, her kişiye de kafanızda acaba ile yaklaşırsınız. Herkesten her şeyi de beklersiniz. Zaten öyle de olmalı. Kimse için o yapmaz dememeyi öğreten farklı bir hayat dersidir.