bugün

spor spor spor. ben misal kilo alma problemi yaşayan biri olarak sporun faydasını gördüm. keza kilo verme problemi olan bir arkadaşımda sporla kilo verdi. haftada en az 3 gün düzgün spor yapan bir insan kilo almak isterse alır, vermek isterse verir. ayrıca kas kütlesi kazanırsınız.
Hayatta bir amacınız olsun. Kendinize değer vermek gibi. Kendinizi sevmek gibi. Yapmak istenilen bütün herşeyin önce beyinde başladığına inanıyorum. şunu da belirtmek isterim Mutlu olmak emek ister, mutsuzluk ise emeksizdir. Emek verin mutlu olmaya ertelemeyin.
Tersini uygulayıp alacağım tavsiyelerdir.
(bkz: tlc ağır yaşamlar) izleyin.
sekeri hayatinizdan cikarin. beyaz ekmek pirinc dahil iceriginde azda olsa seker olan hicbirseyi yemeyin buna bal ve pekmezde dahil. Aman canim onlar dogal seker falan demeyin hepsi islenmis seker. hani pirinc makarna yasak demistik ya he bunun yerine esmer bulgur tuketin. etinizi yiyin onda kisitlama. yok.gunde en az 3 litre su icin baska hicbisey yapmaniza gerek yok vucudun bu yeni duzene alismasi zaman alir ama uzun vadede cok ciddi degisimler olur.
işe yarayacak tek tavsiye yemeyeceksiniz.
Ekmeği, abur cuburu vs. kesin. Ulan kendimi Canan Karatay gibi hissettim.
Tek tavsiye yememek değildir. Isterseniz yemeyin ama fiziksel aktiviteniz yoksa kilo veremezsiniz. Fiziksel aktiviteyi metabolizma hızını artırmanız lazım. Heh şimdi az yiyin olur.
Geçtiğimiz yaz denize girerken arkadaşların çektiği fotoğrafları istedim. Ekran resmi yaptım kendimi. Epey faydasını gördüm. 10 kilo vermiş bulunmaktayım kaldı 5 kilo.
Az yiyin. Amk şüşkolari. Babun gibi her boku cuvalla yiyip, yee ben kilo vörömöyöröm hormonloröm rörörö.. az yiyin lan az az .!! Yagsiz yiyin bitkilere abanin az yiyin ibbineler.!!
Bol bol su için.
Bol bol su için.
spor falan hikaye boğazını tutan zayıflar.
sinir, sıkıntı, stres, aileden en yakınını uzağa göndermek, üniversite sorunları, çevre, sosyal medya. evet bunların hepsi size min. 7 kilo verdirir. kiloluysanız daha fazla veridirir. kolay gelsin.
karatayı dinleyin.

ciddiyim.
öğlen elma yiyin. bence canan karatay'ı dinlemeyin. belli süreden sonra şova döktü işi çünkü.
Yediklerimize dikkat etmek, ilki sanırım.
Ben simdi gidip spora yazilcam valla.
Üstteki yazarın söylediklerini uygulamayarak 1. Adımı atmış olursunuz.
sabah kalktığında ilk 1 saat içinde su iç. bu seni bir süre tok tutar.

diğer tavsiyeler parayla gençler. diyetisyenleri ekmeğinden etmeyiniz lütfen.
Kaçamak yapmayın, kaçamak yapinca ipin ucu kaciyor. Zaten şurada 2-3 hafta dişinizi sıkacaksiniz ondan sonra vucudunuz alişiyor. ille de tatli yemek isteyenler olacaktir, ben tatliyi cok seven biri olarak yulaf, kakao, süt ve bal dortlusunu karisitiriyorum, haa tatli iştahimi kesiyor mu? Birazcık.
Eğer stres olunca ya da depresif bir ruh halindeyken iştahınız açılıyorsa bir önerim var. Bu arada böyle insanlarınızı çok iyi anlıyorum. Afedersiniz ekmeği makarnanın içine doğrayıp, üstüne çikolata sosu sıkıp tüm bunları su böreği eşliğinde tüketesim geliyor benim böyle zamanlarda. Neyse, konumuza dönelim.

Baktınız stresli bir zamandasınız ve iştahınızın açıldığını hissediyorsunuz; hep yanınızda meyve, sebze, kalorisi düşük açıp hemen tüketilecilecek şeyler yiyin. Hatta fazlaca sıvı tüketerek biraz ağzı meşgul etme yolu da sizi bir süre götürecektir. Sonra stres sıkıntı bitince aynaya bakıp yeniden strese girmezsiniz.

He ben ne yapıyorum peki? Ben direk su böreği eşliğinde makarna yeme tarzında bir hayata kendimi adıyorum. Çünkü neden olmasın.
uzman eşliğinde vermeleri ve sonrasında korumaya geçmeden benim gibi bırakmamalarıdır. zira bu yazar 15 kg verip daha fazla lahmacunsuz yaşamayıp tekrar kilo almıştır.
Spor yapmanız kesinlikle gerekiyor öyle salon falan olmasına gerek yok yürümek koşmak yeterli ama tempolu olmalı

Ekmeği kesinlikle bırakın.

Yemeği düzenli yemeniz gerekiyor öğünleri saatlere bölün ben 3 öğün yiyordum ama ev yemekleriydi sadece hiç dışarıda yemedim

Gece aç yatmaya alışın süt veya limonlu-su içebilirsiniz.

Kahvaltıyı poğaça türevleriyle yapacaksanız yapmayın sandviç yiyebilirsiniz her yerde var zaten

Şekeri kesinle bırakın asitli içecekler dahil. Su en güzel içecektir.

Cla ve l carnitine kullandım ben yararı olduğunu düşünmüyorum ama takviyeleri denemek size kalmış

Yazdıklarımda sadece düzenli öğünler zorlar diğerleri basit bunları yaptığınız takdirde kilo vermeme ihtimaliniz yok
Spor mpor Fasa fiso. Her şey boğazda bitiyor.

Kaynak: 6 ayda 20 kilo veren ben.