bugün

her ne kadar çok yağlı da olsa arada zevk için yenebilecek fast food'dur.
KFC'den pizza yer gibi aynı sıklık ve surecte yemek yemeyin derim. insanı tavuktan sogutuyor bi ara. Duzelmek zaman aliyor arada bir tadinda birakip yenmeli ama lezzetine bisey denmez. *
kayseride bulunmayan fest fudcu. her bir nane var, bunu katmayı unutmuşlar.
açık ara en iyi fast-food zinciri.
modern tavukçu.

eve servis yapmıyor galiba bu adamlar. üç kere ev değiştirdim, üçü için de bölgenize servisimiz yoktur diye telefon ettiler.
fast food yemekten nefret ederim ve ayda hiç ama senede herhalde maximum iki defa yerim. yediğim vakit ise kfc'nin çok daha muhteşem bir muadili olan "chicken rush"ı öneririm.

öyle patates ne arby's yaptı ne mcdonald ne başka bir fast food firması.

o patatesler ki eşi benzeri yok bu galakside.

fakat şimdi senede bir veya iki yediğim o lezzetide yiyemiyorum. lâkin iki şubesi var istanbulda ve ben o iki şubeden artık çok uzaktayım.

benim içinde yiyin yakınlarda oturuyorsanız.

ve burdan chicken rush yetkililerinden reklam paramıda lütfen rica ediyorum * ama iki kutu patates olarak.

işin aslı hepsi birer zehir. sizlerede senede en fazla iki defa yemenizi öneririm. sulu ev yemeği gibisi var mı be kardeşim?

cevap veriyorum = yok.

açıkçası yapıldığında üç tabak kerevizi afiyetle ve büyük iştahla mideye indiren bir insan olarak fast food kültüründen uzağım ve uzak kalmakta benim seçimim.

msg maddesi zaten başlı başına zehirlerin en büyüğü ve maalesef bütün fast foodlarda mevcut.

hatta eve aldığınız çoğu hazır gıdada var.
güzel bir kazık ile kovayla tavuk satan firma,benim tıynette olan her türk gencinin ortak düşüncesi eminim şöyle olur burdan çıktıktan sonra; ''aynı parayla ne mangal yapardık oysa ''
özellikle tavuk dünyası gibi yerler varken gidilmesi gereksizdir. tavuk dünyasından kastım erişte-salata-tavuk konsepti yapan yerler. bu yerlerin fiyatları hem 10-15 tl civarında hemde pişirip sosladıkları gerçek tavuk. ayrıca bu tip yerlerde servis yavaştır çünkü siz gittiğinizde hazırda tavuk beklemez, yeni pişirirler. ayrıca çoğu kendi ekmeğinide pişiriyor.

yani kıssadan hisse illa fast food yiyecekseniz, bir avmde yiyecek bişi arıyorsanız ve kfc seviyorsanız emin olun her zaman daha iyi bir alternatif bulabilirsiniz. ayrıca evet "o paraya kaç kilo et alırdık".

sosyal sorumluluk gereği edit: bim veya a101 de bir bütün tavuk fiyatı 6 - 8 lira arası değişmekte.
muadili fast foodçulara göre en büyük özelliği 70-80 yaşındaki teyzelerin bile kalbini fethetmiş olmasıyla ünlü tavukçu.

hayatında hiç böyle işlere bulaşmamış amcalar, halalar bile hapur hupur götürüyor. nasıl becerdi, nasıl yaptı bilinmez ama herkesi hayran bırakıyor kendine bu pezevenk.
burger king ve mcdonalds ın rezilliklerini kendi gözümle gördükten sonra pahalı da olsa kfc ye yönelmiştim. ta ki bu gün internette http://www.sikayetvar.com...rsonel-kaba-konustu/y92qx görene kadar. o değil dışarda bunlar(fast food) dışında her yerde olan yürüyerek gidilebilecek oturup yemek yenilecek yer yok.
hayatımda asla bişey yemediğim yer. nedense eğer ordan bişey yersem aylarca beklemiş kızartma yağını, tuvaletteki kanalizasyon suyunu ve öğütülmüş böcekleri yemiş gibi olacağımı hissediyorum. o kadar hasta edici ve pislikmiş gibi, bir insanın kendi parasıyla kendine bunu yapması sanki dünyanın en büyük salaklığı gibi geliyor.
çalışanlar bilir klişe esprisi, kentaki frayd çıkın - biz çıkmadan siz çıkın, ulan ne gıcığıma giderdi bu klişe ya yinede çalışırdım, o zamanlar twister crispy strips tortilla lavaşı ve o özel soslar altına mozzarella peyniri ve tost makinası kişiye özel bir ürün bu normalde kentucky'de yiyemezsiniz eleman olmadığınız sürece, hele o displaye gitmeden mideye inen tavuklar, sufle ve kfc ekmeği enfestir, bizim zamanımzda erpiliç ve keskinoğlu tavukları geliyordu şu an ne durumda bilmiyorum şube şube değişiyordur ama hala değişmemişse iş anlayışlarında franchise sistemi yok.
görsel
panini gibi harika bir lezzeti listelerinden çıkartarak, gözümde yemeye değer hiçbir menü bırakmamış olan restoran zinciri. çıkartmalarına gerekçe ise menünün satmaması gösterilmiş. anlamadığım nokta ki bunu yaklaşık 7-8 restoranda da sordum, çalışanların en çok sattığımız ürünlerin başında geliyor demesiydi.

şimdi gözümün önüne geldi de gerek tavuğu gerek içindeki turşu ve peynir ile eşşiz lezzeti yakalamışken bırakmak hiç olmadı be kfc. olmadı.
yağmur yağdığında bile motorcuların hava sebebiyle 1 km lik mesafeden gelememesine sebep işletme. şubeleri siparişi göndermemek geç göndermek soğuk göndermek tavuk yerine hindi göndermek gibi marifetleriyle üst seviye
restoranların başını çekmektedir. önünden geçiyorsan girip yiyeceksin yoksa boş ver hiç sipariş verme sebebine gelince şikayet var sitesine bir bakın 100 lerce şikayet var bir tanesine geri dönüş olmamış bu firmanın terbiyeli tavuk adında bir rakibi var adı popeyes aman diyeyim istinye parktı galiba yerinde sipariş düşünün eve de değil yağ çekmiş takur tukur tavukları getirdiler boş vaktiniz olursa bir gün bunlar şikayet etmeye uğraşın en az diyorum 15 ayrı telefona bağlarlar sizi vazgeçersiniz.
burada çalışmışlığım vardır, rekorum 1 gün. daha fazlasına bünye dayanmaz.
nalet olsun sana da çıtır kanatlarına da ! çok seviyorum sözlük.
forom bornovada açılması bornova halkı tarafından geçen yıl mutlulukla karşılanan fast foodçu.
tavuk lezzeti konusunda diğer bütün firmaları tokatlamasıyla ünlüdür. alanında bir numaradır.
En son maltepede AKP mitinginin yapıldığı gün sahile kaçmıştık arkadaşla kalabalıktan. O zaman yemiştik, bütün hamburgerlerini acılı yaptıklarını öğrenince içim burkulmuştu, ben acı sevmem ki. Ondan sonra bir daha yemeye kısmet olmadı. Biscuit denen ekmeği, yumuşak, sıcak ve lezzetlidir. But tavukların üstündeki soslu kızarmış deriye de bayılırım.(acı olmasın ama) bir de kapta Mısır, coleslaw salata seçenekleri vardır denenebilir.
helal et satmayan tavuk zinciri.

firma tarafından yapılan açıklama:

"Avrupa birliği düzeyinde verilen yeni kararlar hayvanların daha az acı çekmelerini ve onların kendileri daha hissetmelerini öngörüyor bunu sağlamak adına daha hayvan haklarına saygılı ve kaliteli çalışan firmalar ile birlikte çalışma kararı aldık. Biz ve bütün mal teslimatçılarımız bundan Sonra Avrupa birliğin verdiği kararlar dogrultusunda çalışacağız ve artık kesinikle helal ürün kullanmayacagız."
Bizim burda ilk şubesini amcamın dükkanında açmış fast food restaurantı.
bakalım diger restaurantlara göre nasıl.
BiZiM BURDA YEMEK iÇiN AB ÜYESi ÜLKEYE GEÇiP, ALIP, GERi DÖNÜP YEDiĞiMiZ TAVUKCU ZiNCiRi.
markantalya'ya şubesi açılacak fast Food zinciri. hoşgelmişler.
Az önce kapıya gelen siparişçinin yanlış para üstü verdiği fast food markası.
16 milyon fazla para üstü vermiş ben de kapıyı kapattıktan sonra farkettiğim için sonradan arkasından seslensemde duymadı.
Neyse yarın şubesine uğrar fazla para üstünü geri veririz.
Cebe atıp hakka girmeyelim.